Jaunatviškos odos paslaptys
2024-03-25 09:09Oda pradeda senti sulaukus vos 25-erių. Jau nuo tada jos priežiūrai būtina skirti ypatingą dėmesį kasdien, o retkarčiais palepinti ypatingomis procedūromis. Kaip rūpintis oda, kad kuo ilgiau išliktų jauna?
Šventa trejybė
Dar niekas neišmoko sustabdyti laiko, taigi ir senėjimo procesų nutraukti neįmanoma. Vis dėlto kasdienė tinkama odos priežiūra gali daryti tikrus stebuklus ir ilgiau išsaugoti sveikatą bei grožį. Štai trys svarbiausi žingsniai, kuriuos turite atlikti kasdien!
Valymas. Veido odą prausti du kartus per dieną: atsikėlus ryte ir prieš miegą. Rytinis prausimasis pašalina po nakties likusį prakaitą, riebalų perteklių. Vakarinis – per dieną susikaupusius nešvarumus, makiažo likučius. Vakare itin svarbu nuvalyti kruopščiai, nes makiažo priemonėse gausu cheminių medžiagų, kurios gali kimšti poras, sausinti, pažeisti odą, todėl naktį joms ant veido tikrai ne vieta. Makiažą valyti būtent tam skirtomis priemonėmis, o paskui veidą nuprausti prausikliu. Svarbu jį rinktis pagal odos tipą ir būklę! 1–2 kartus per savaitę naudoti veido šveitiklį – padės odą išvalyti giliau, pašalins sunykusias ląsteles ir paskatins regeneraciją.
Drėkinimas. Po kiekvieno prausimosi odą būtina patepti drėkinamąja priemone – kremu ar losjonu. Geresniam įsisavinimui prieš tai patepti toniku – jis paruošia odą toliau naudojamiems produktams. Renkantis kremą atsižvelgti į odos tipą ir būklę. Riebiai odai tinkamesni vandens pagrindu pagaminti, lengvesnės konsistencijos produktai, o sausai – riebesni, pagaminti aliejaus pagrindu. Saugant odos jaunystę naudingos drėkinamosios priemonės su hialurono rūgštimi, peptidais, kolagenu, vitaminais A, C, D, E, lipidais. Mat palaiko odos drėgmės pusiausvyrą, skatina jos atsinaujinimą, saugo nuo žalingo aplinkos poveikio. 1–2 kartus per savaitę odą vertėtų sudrėkinti ir pamaitinti kauke – jos poveikis gilesnis ir intensyvesnis nei kasdienių kremų ar losjonų. Beje, paakiams patartina turėti atskirą tik jiems skirtą kremą, nes šios zonos oda gerokai plonesnė, jautresnė ir pažeidžiamesnė, todėl jai reikia intensyvesnės priežiūros.
Apsauga nuo saulės. Priemones nuo saulės būtina naudoti ištisus metus, net apniukusiomis dienomis. Debesys sulaiko tik mažą ultravioletinių spindulių kiekį (iki 10 %), todėl to tikrai nepakanka, kad oda būtų saugi. Netgi darant makiažą, pirmiau veido odą privalu patepti apsauginiu kremu nuo saulės. Geriausia rinktis specialiai skirtą veidui – jo konsistencija pritaikyta šiai zonai, todėl lengviau įsigeria, neapsunkina, nekemša porų, neturi erzinančio kvapo. Kasdienai pakanka priemonių su SPF15–20, bet vasarą, ilgiau laiko leidžiant saulėje ar keliaujant į egzotiškus kraštus SPF turi būti 30–50. Jeigu pamirštate naudoti apsaugines priemones nuo saulės, verta prisiminti, kad jos spinduliai atsakingi už maždaug 90 % veido raukšlių!
Vitaminų kokteilis
Oda turi būti maitinama ne tik išoriškai, bet ir iš vidaus. Tik subalansavus mitybą ir vartojant užtektinai skysčių bus skaisti, jaunatviška, stangri, lygi. Svarbiausia – laikytis bendrų sveikos mitybos principų. Visgi galima išskirti kelis odai ypač reikšmingus vitaminus. Pirmiausia – vitaminų C ir E duetą. Jie efektyviausi vartojant kartu. Saugo odą nuo žalingų aplinkos veiksnių, įskaitant UV spindulius. Taip pat skatina odos regeneraciją, elastino ir kolageno susidarymą, palaiko jos struktūrą, slopina uždegimus. Tai itin svarbu siekiant išsaugoti odos vientisumą, stangrumą, lėtinti raukšlių radimąsi. Kaip rodo moksliniai tyrimai, vitaminai C ir E odos senėjimą gali sulėtinti net iki 30 %.
Odai be galo svarbus vitaminas A (retinolis). Tai odos struktūrinė dalis, būtina jai atsinaujinti. Net mažas vitamino A trūkumas verčia odą sausėti, šerpetoti, raukšlėtis. Įrodyta, kad retinolis palankiai veikia net jau prasidėjusius senatvinius procesus – stangrina suglebusią odą, mažina smulkias raukšleles. Vartojant kartu su vitaminu C, pastebima didelė nauda gydant aknę.
Vitaminas B7 (biotinas) – viena iš sudedamųjų odos, nagų ir plaukų ląstelių dalių. Jo trūkumas gali sukelti dermatitą – odos uždegimą, pasireiškiantį niežuliu, sudirgimu, paraudimu. Taip pat tokiu atveju didėja aknės rizika. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad odai naudinga šio vitamino gauti ir išoriškai, naudojant juo papildytus kosmetikos produktus. Mat jau po savaitės naudojimo odai suteikia sveiką švytėjimą, atkuria drėgmės pusiausvyrą, nuramina. Didesni biotino kiekiai netgi šviesina odą, padeda naikinti įvairius patamsėjimus, pavyzdžiui, nuo spuogų likusias dėmeles.
Visus šiuos vitaminus sveikiausia gauti su maistu, bet esant jų trūkumui praverčia maisto papildai. Jeigu skirti specialiai odai puoselėti, greičiausiai turės ir kitų jai naudingų veikliųjų medžiagų: kolageno, hialurono rūgšties, cinko, geležies ir kt.
Inovatyvūs sprendimai
Kasdienė tinkama odos priežiūra – jos sveikatos ir grožio pagrindas. Tačiau norint pasiekti daugiau, to nepakanka. Maksimalūs rezultatai galimi atliekant inovatyvias grožio procedūras estetikos klinikose. Štai keletas, kurias verta išbandyti:
Ultragarsinis veido valymas. Modernus, visiškai saugus ir efektyvus būdas atlikti giluminį veido odos valymą. Tinka net jautriai odai! Procedūros metu naudojant specialų aparatą oda veikiama ultragarso bangomis. Jos gerina odos mikrocirkuliaciją, normalizuoja riebalų išsiskyrimą, valo užsikimšusias poras. Netgi padidėja kasdien naudojamų priemonių efektyvumas. Ultragarsinis veido valymas gali būti derinamas su kitomis procedūromis, pvz., mechaniniu veido valymu.
LED šviesos terapija. Tai neinvazinė ir neskausminga procedūra, kurios metu oda veikiama skirtingo ilgio šviesos bangų energija. Taip pasiekiamas skirtingas odos gylis ir gaunami maksimalūs rezultatai. LED šviesos terapija skatina kolageno ir elastino gamybą, todėl oda tampa stangresnė, lygesnė, skaistesnė ir tolygesnio atspalvio. LED šviesa taip pat pagerina odos kraujotaką, deguonies patekimą į ląsteles, todėl sparčiau šalinami toksinai. Po procedūrų kurso pastebimai sumažėja raukšlių, lėčiau formuojasi naujų. Be to, gali sumažėti nedideli randai, nyksta pigmentinės dėmės. Oda pasidaro skaistesnė ir gyvybingesnė.
Deguonies terapija. Šią odos jauninimo procedūrą pamėgusios tokios pasaulio įžymybės kaip Madonna, Naomi Campbell, Victoria Secret, Kim Kardashian ir kt. Procedūros metu taikant hiperbarinę oksigenacinę sistemą ir aukšto slėgio deguonies srovę, oda prisotinama hialurono rūgšties ir serumų. Į odą patekęs deguonis suaktyvina ląstelių regeneraciją, todėl tampa stangresnė, elastingesnė, švytinti, jaunatviška. Deguonies terapija padeda lyginti tiek paviršines, tiek gilias raukšles, taip pat atkuria odos drėgmės pusiausvyrą, elastingumą, tinkama veido ovalo formos ir kaklo korekcijai, pigmentinėms dėmėms, išsiplėtusioms poroms, veido raudoniui gydyti. Pastebimai gerina sergančių akne būklę.
- Kiekvienas kvadratinis odos centimetras sudarytas iš beveik 3 mln. odos ląstelių.
- Žmogaus oda numeta apie 30 tūkst. sunykusių ląstelių per minutę.
- Odą raizgo maždaug 17 km kraujagyslių.
- Oda sudaro apie 15 % viso kūno svorio.
- Netgi turi atskirą medžiagų apykaitą.
Autorius Jūratė Survilė