TV3 nuomonių laidos „Ką manai?“ vedėja Agnė Grigaliūnienė šį vakarą 17.10 val. studijoje garsiai klaus: kas privalo prisiimti atsakomybę už vaikus… nusikaltėlius? Sukrečiančias mažamečių istorijas ir jų motinų jaudulį praskaidrins apie savo ankstyvos jaunystės nuodėmes prabilęs diskžokėjas ir populiaraus TV3 šokių projekto „Šok su manimi“ dalyvis Jonas Nainys ir jo kolega Rolandas Mackevičius.

 

Rolandas neslėps – mokykloje prikrėtė įvairių šunybių: „Atrodė žiauriai kieta ne į pamokas eiti, o sėdėti valgykloje. Bandeles vogti, ir ne po vieną, o padėklais! Arba užremti į kampą mokyklos ‚darbuką‘ – tą dėdę, kuris neva saugo mokyklos ūkį ir ant visų bamba. Priremdavome jį keliese pasiėmę kastuvą ir išsakydavome viską, kas ant dūšios“, – prisimins R. Mackevičius.

 

Šiandien garsus vaikinas tęs pokalbį prisimindamas, kad gimnazijoje suvokė turįs pats nuspręsti, ką nori veikti – ar gerai mokytis, ar būti chuliganas.

 

„Mano tėtis buvo pareigūnas, aš žinodavau, kokios gali būti pasekmės. Tėvai nuolat kalbėdavo su manimi, neretai – griežtokai. Taip išmokau atsirinkti tinkamus ir netinkamus draugus. Visada yra pasirinkimas – ar sėdėti kieme ir taršyti alų su vyresniais, bandant parodyti koks esi kietas, ar tiesiog ieškoti kitokios, prasmingesnės veiklos“, – jau šį vakarą 17.10 val. TV3 nuomonių laidoje „Ką manai?“ ištars R. Mackevičius.

 

Tuo tarpu „Šok su manimi“ dalyviui Jonui nuo gatvės mušeikų pavyko apsisaugoti… mokykloje vedant diskotekas! Su vienu chuliganu net buvo susidraugavęs…

 

„Mūsų keliai išsiskyrė. Pradėjome draugauti su skirtingomis ‚chebromis‘ – vieni lankė krepšinį, sportavo, piešė, šoko, o kiti gyveno be užklasinės veiklos, asocialiose šeimose, kuriose tėvai mėgdavo išgerti. Manau, prisižiūrėję savo aplinkos žmonių elgesio, jie ir patys vėliau bandydavo atkartoti smurtavimą ir, patikėkite, jiems tai pavykdavo puikiai. Matydavau savo draugo ir gerąją pusę, kuri buvo labai užslopinta. Viską sugadino šeima, nes jis grįždavo į namus, kuriuose – nebūdavo namų… Kartais tiesiog reikia paprasčiausio pokalbio, kad vaikas nenuklystų“, – savo mintis dėstys J. Nainys.

 

Atviras ir nuoširdus pašnekesys su A. Grigaliūniene amžinai aktualia vaikų auklėjimo tema jau šį vakarą 17.10 val. tik per TV3!

 

Visas praėjusias „Ką manai?“ laidas galite žiūrėti sau patogiu metu televizijoje internete „TV3 Play“ adresu: http://www.tv3play.lt/program/kamanai.