Istorinis sekso muziejus Kinijoje
2014-05-22 12:11Pasaulyje yra daugybė muziejų, kuriuose eksponuojami darbai, atspindintys mūsų protėvių seksualinio gyvenimo subtilybes. Kinų sekso muziejuje Tongli mieste saugoma daugiau nei trys tūkstančiai septyni šimtai istorinių objektų.
Tongli yra Sudžou miesto pakraštyje. Vietovė garsėja ne tik minėtu sekso muziejumi, bet ir vešliais sodais ir kinų istorine architektūra. Garsiausias ir vienas įspūdingiausių Tongli sodas „Tuisi“ mena Čingų dinastijos laikus (1644 – 1911 m.). Išvertus iš kinų kalbos „tuisi“ reiškia nuošalią vietą ir šešėlį. Sode gausu pagodų ir bokštų, iškilusių virš didžiulio tvenkinio su plaukiojančiomis auksinėmis žuvelėmis. Ko gero, atsidūrus šioje vietoje apima jausmas, kad tai ideali vieta susikaupti, medituoti ir įsigilinti į save. Žinoma, jei šalia nevaikščiotų minios turistų…
Tačiau ramybė ilgainiui atsibosta ir norisi aštresnių pojūčių. Aplankius didingus parkus daugeliui maga užsukti į pikantišką istorinį sekso muziejų. Anksčiau pagrindinis sekso muziejus buvo Šanchajuje, tačiau dabar šis statusas atiteko Tongli muziejui. Plačių pažiūrų turistai gali pasivaikščioti po kiek kitokius skulptūrų parkus ir apžiūrėti net keturias parodas muziejaus viduje apie seksualumo istoriją: „Seksas primityvioje visuomenėje“, „Santuoka ir moterys“, „Neįprastas seksualinis gyvenimas“. Muziejus skirtas ne vien pramogai, bet ir istorijos tyrimams. Neįprasto meilės santykių muziejaus direktorius Liu Dalinas yra Šanchajaus universiteto sociologijos profesorius.
Verta paminėti daugybę skulptūrų, tarp jų ir statulą, vaizduojančią senelį ir jo anūką, demonstruojančius prailgintus falus, ant kurių galų ilsisi vėžlys. Įdomu tai, kad penis („guitou“) ir vėžlys („wugui“) žymimas tuo pačiu simboliu. Ant bordiūrų vaizduojami sekso ritualai su daugybe partnerių iš Rytų Hano dinastijos (25 – 220 m.) leidžia akies krašteliu žvilgtelėti į to metų rūmų seksualinę kultūrą ir jos keistenybes. Eksponuojama daug skirtingų kankinimo instrumentų skirtų neištikimoms arba ištvirkusioms moterims. Čia taip pat yra gausi kolekcija „Yaxiangdi“ (išvertus pažodžiui: dėžės dugnas). Ant medžio kamieno apačios pavaizduotos žmonių figūros, vaizduojančios skirtingas seksualines pozas. Toks meno kūrinys dovanojamas jaunamartei vestuvių dieną. Etimologijos studentai muziejuje ypač domisi paroda, kuri demonstruoja kinų hieroglifų kilmę nuo falo ir joni (moters lytinių organų) simbolių. Pavyzdžiui, kinų hieroglifas, reiškiantis sėkmę atsirado, sujungus falo ir joni simbolius.
Atvykus į Tongli sunku praeiti pro sekso muziejų, jo nepastebėjus. Lankytojus tarsi pasitinka gudriai besišypsančio vyro statula su gigantišku, stačiu lyties organu.
Dabar Tongli istorinis sekso muziejus klesti, tačiau taip buvo ne visada. Muziejus prieš tai buvo įrengtas dvejose kitose vietose. Tačiau pirmojoje vietoje nepavyko pritraukti pakankamai turistų, nors muziejus ir veikė net 4 metus. Antroje vietoje taip pat neišpopuliarėjo, nes muziejaus patalpų savininkai neleido statyti nepadorios iškabos, kurioje pavartotas žodis „seksas“. Kaip ir dažniausiai nutinka, trečias kartas nemelavo, todėl dabar muziejus pagaliau dirba nenuostolingai.
Dalį ekspozicijos galite pamatyti PASPAUDĘ ČIA.