Intuicija arba pirma mintis visada teisi
2016-11-25 10:05Intuicija – tai yra kažkas, ko fiziškai negalima paliesti ir moksliškai paaiškinti. Ji sukelia prieštaringas emocijas – nuo skeptiškumo iki baimės. Kai kurie žmonės neigia jos egzistavimą, o kiti vadovaudamiesi ja keičia savo planus ir sulaukia sėkmės.
Tarkime, kad intuicija egzistuoja ir pabandykime suprasti, kada ja reikėtų sekti, o kada – ne. Labai dažnai intuicija painiojama su baime. Dažnai galima išgirsti išsigandusį žmogų sakant: „Intuicija man sako, kad geriau to nedaryti“. Taip kalba žmonės, kurie bijo arba neturi pakankamai informacijos. Nežinojimas palaikomas intuicija.
Intuiciją atskirti nuo kitų emocijų yra gana sudėtinga. Tikriausiai daugelis yra pagalvoję, kad būtų puiku, jei ji būtų labiau suprantama ir apčiuopiama. Intuiciją sudaro keturi sluoksniai:
Pasitikėjimas. Jei atrodo, kad negalima pasitikėt kokiu nors žmogumi, greičiausiai tai yra tiesa. Tai ne tik intuicija – žmogaus smegenys „perskaito“ informaciją apie pašnekovą, jo elgesį, manieras ir gestus. Jeigu žmogaus asmeniškai nesate matę, tada tai vadinama šeštuoju jausmu. Labai svarbu atskirti intuicijos balsą nuo baimės, abejonės arba praeities patirčių. Supratus, iš kur kyla tokios mintys, galima pereiti į kitą lygmenį. Intuicija – tai tikėjimas ir jausmas.
Poveikis. Intuicija geriau vystosi po veiksmų ir sprendimų negu prieš juos. Dėlto reikia priimti sprendimus ir veikti, įsiklausyti į savo šeštąjį jausmą. Svarbiausia nepasiduoti perdėtam kritiškumui ir nieko nedaryti. Žengti pirmą žingsnį ir žiūrėti, kas nutiks. Jeigu ketinate pradėti verslą, jūs negalite visiškai nenutuokti apie tai, kaip jį daryti. Išbandykite save, leiskite sau klysti ir mokykitės ir savo klaidų. Daug žmonių nepradeda verslo, nes žino nemažai pavyzdžių, kai žmonės prarado daug pinigų ir verslas žlugo. Jie negalvoja apie tuos, kuriems pasisekė. Šiuo atveju jie vadovaujasi vien tik baime.
Tikėjimas. Gal kiek netikėta, kad tikėjimas savimi, pasaulio žmonėmis leidžia padaryti daugiau negu netikėjimas, baimė ir perdėtas atsargumas. Kad ir ką darytumėte, svarbiausia neprarasti tikėjimo savimi ir tuo, ką darote. Tikėjimas gali būti aklas, tačiau šiuo atveju svarbu ieškoti patvirtinimo. Jeigu tikite savo darbu arba verslu, skaitykite istorijas apie žmones, kurie pasiekė sėkmę skirtingose gyvenimo srityse. Dar geriau būtų susipažinti su jais asmeniškai. Tikėjimas žmonėmis padeda atsikratyti naujų žmonių baimės ir išmokti su jais bendradarbiauti. Net jei vieną dieną suklysite, vis tiek neprarasite tikėjimo iki gyvenimo pabaigos. Kartais net blogas žmogus gali padaryti gerų darbų, jeigu juo tikima ir pasitikima.
Pirmoji mintis. Tai pats sudėtingiausias etapas, nes žmonės neretai net nepastebi savo pirmos minties. Paklauskite savęs nuoširdžiai ir įsiklausykite į pirmą į galvą atėjusį atsakymą. Tai nereiškia, kad jis būtinai bus teisingas, tačiau į jį reikėtų įsiklausyti ir išmokti jį suprasti. Iš pradžių gali kilti keletas skirtingų minčių, todėl gali būti sunku suprasti, kuri iš tų minčių yra teisinga. Tada reikėtų kilusias mintis užsirašyti ant popieriaus lapo ir išnagrinėti kiekvieną iš jų atskirai. Mintis, kuri sukels stipriausią reakciją ir bus intuicija.
Intuicija – tai visada pirmoji mintis. Jeigu priėmėte sprendimą po kelių valandų svarstymo, tai reiškia, kad pasvėrėte pliusus ir minusus, apgalvojote visus variantus ir veiksmų planą. Tai yra puiku. Tačiau ne visada yra pakankamai laiko daug galvoti. Tada į pagalbą mums ateina intuicija. Ji padeda sprendimus priimti greičiau.