Ilgalaikio makiažo šalinimas
2024-08-26 12:25Ilgalaikis makiažas – puikus būdas sukurti veido simetriją, paryškinti bruožus ir palengvinti rytinę grožio rutiną. Jį atlikus bent dvejus metus džiugina tobuli antakiai, preciziška blakstienų linija, išraiškingos lūpos. Tačiau įsidėmėtina, kad po kurio laiko pigmentą iš odos reikės visiškai pašalinti. Apie šią procedūrą kalbamės su „Ella Permanent“ ilgalaikio makiažo profesionale Ella Sakalauskiene.
Kai rezultatas netenkina
Daugiau nei 20 metų patirtį ilgalaikio makiažo srityje sukaupusi Ella Sakalauskienė pasakoja, kad kartais ilgalaikį makiažą tenka šalinti dėl to, jog neatitinka šiuolaikinių tendencijų. Taip, pasak specialistės, gali nutikti dėl daugybės priežasčių.
„Viena pagrindinių – kai atnaujinant makiažą pigmentas klojamas sluoksnis ant sluoksnio. Pavyzdžiui, atliekant antakių ilgalaikį makiažą. Kai kurie klientai mano, kad jį reikia kasmet atnaujinti. Jau prisotinta ankstesnių procedūrų, oda toliau kaupia pigmentą, jis akumuliuojasi ir naujos technikos neatsiskleidžia. Ilgainiui susiformuoja estetiškai nepatraukli eklektika – antakis antakyje, – kalba meistrė. – Taip pat rezultatas gali netenkinti dėl to, kad anksčiau buvo naudotos senesnės kartos technikos, kurios dažniausiai yra tatuažas. Naujos technikos yra lengvesnės, peršviečiamos, bet neišėmus seno pigmento jų tinkamai nesimato, vėl gaunamas nepageidaujamas „antakis antakyje“ efektas.
Kita priežastis – pabuvęs odoje pigmentas praranda tam tikrų organinių priemaišų, kurios suteikia šiltesnį, akiai malonesnį atspalvį. Su laiku, veikiant UV spinduliams, sunyksta lakiosios pigmento dalys, jis pasidaro pilkšvas. Pilka, šalta spalva veide atrodo nejaukiai, todėl ją bandoma perdengti šiltais pigmentais, nors tai didelė klaida: po kurio laiko norint pašalinti tokį ilgalaikį makiažą lazeriu, atsiranda spalvų gradacija – nuo raudonos iki gelsvai žalios. Kai taip nutinka, tenka griebtis alternatyvių ilgalaikio makiažo šalinimo metodų.“
Pasitaiko klaidų
Kartais ilgalaikį makiažą tenka šalinti dėl meistro klaidų, kurias gali lemti žinių ar patirties stoka, taip pat nesusikalbėjimas su klientu. „Nesusikalbėti su klientu pasitaiko ganėtinai retai. Juk meistro užduotis – skirti tiek laiko, kad viską iki galo iš(si)aiškintų, kad, pavyzdžiui, antakių forma būrų nupiešta ir individualiai pritaikyta neskubant. Labai svarbu argumentuoti, kodėl tinka būtent tokia forma. Puikus metodas – nupiešti ant veido ir nufotografuoti arba rodyti veidrodyje ir išsamiai aptarti. Jei meistras ilgalaikį makiažą atlieka vien tik savo nuožiūra, klientas gali likti nepatenkintas forma, spalva, techniniais sprendimais. Jei procedūra atlikta atmestinai, antakiai gali būti nesimetriški arba labai giliai įrėžtas pigmentas.
Dar viena klaida gali pasitaikyti akių srityje. Kartais įvyksta pigmento migracija, kai procedūros metu pigmentas buvo grubiai įvestas, jo pateko į kraujagysles. Rezultatas – netaisyklingos spalvinės dėmės, kurios, specialiai nešalinant, lieka visam gyvenimui.
Itin retai pasitaiko, kad ilgalaikį makiažą tenka šalinti dėl to, jog klientas alergiškas kuriai nors pigmento sudedamajai daliai. Pasireiškus alerginei reakcijai, iškart reikia šalinti“, – pabrėžia E. Sakalauskienė.
Kaip išimamas ilgalaikis makiažas?
„Ella Permanent“ ilgalaikio makiažo meistrė pasakoja, kad anksčiau pigmentai buvo mineralinės kilmės ir šiuos senosios kartos pigmentus gana lengvai pavykdavo pašalinti lazeriu vos per kelias procedūras. „Šiuolaikiniai pigmentai yra hibridiniai, su organinėmis priemaišomis, kad būtų šiltesni, patrauklesni. Deja, kai juos reikia šalinti, susiduriama su didžiule problema – net moderniausi lazeriai pašalina pigmentą iki žalios ir geltonos spalvos, tačiau daugiau nebeįveikia, nors daugelis stambių klinikų skelbia priešingai. Dėl šios priežasties prieš 15 metų pradėjau nuosekliai ir intensyviai dirbti šioje srityje. Esu inovatorė, sukūrusi ir po pasaulį išplatinusi cheminį ilgalaikio makiažo šalinimo metodą „PhiRemoval“, o vėliau „MRemoval“. Net 70 šalių vedžiau mokymus, kaip šalinti ilgalaikį makiažą pasitelkus cheminio šveitimo pagrindu atliekamą techniką. Šiuo metodu galima pašalinti absoliučiai visas pigmento spalvas, net ir titano dioksidą, kuris į daugelį dažų dedamas kaip rišiklis. Taip pat cheminiu šalinimo būdu galima išimti visas kamufliažines, odos spalvas, kurias meistrai naudoja klaidoms maskuoti. Lazeris šias spalvas paverčia pilkomis. Jei tokios spalvos matyti lūpose, tai yra estetinis defektas, o saugiai ir efektyviai pašalinti galima „MRemoval“ metodu, – sako specialistė. – Cheminis ilgalaikio makiažo šalinimas yra visiškai saugus, ištobulintas iki detalių. Vis daugiau meistrų ir Lietuvoje jį sėkmingai taiko, yra puikiai apmokyti.“
Neskubėti su nauju makiažu
E. Sakalauskienė pasakoja, kad cheminiu būdu šalinant ilgalaikį makiažą nesusidaro randų, oda nepažeidžiama. Žinoma, labai svarbu viską atlikti tinkamai, su ištobulintais produktais, laikantis atlikimo taisyklių, suvokiant produkto rūgštingumą ir kt. „Ilgalaikio makiažo šalinimas – ištisas mokslas, gal net sudėtingesnis nei ilgalaikio makiažo atlikimas. Lengva įvesti pigmentą į odą, bet kai nori iš jos iškrapštyti 20 metų senumo tatuažą, reikia daug žinių ir solidžių mokymų, – sako pašnekovė. – Šalinant ilgalaikį makiažą, cheminio šveitimo medžiagos odą skatina atpažinti pigmentą ir pašalinti jį kaip svetimkūnį. Odai išsivalyti reikia duoti užtektinai laiko, todėl naują ilgalaikį makiažą galima atlikti praėjus ne mažiau nei dviem mėnesiams. Visgi geriau išlaukti pusę metų. Per tą laiką galima pasižiūrėti, kaip jaučiamasi be ilgalaikio makiažo, pamiršti tam tikras estetines traumas ir neskubant išsirinkti naują meistrą, jei norisi naujo ilgalaikio makiažo.“
Specialistė atkreipia dėmesį, kad ilgalaikiam makiažui šalinti, kaip ir jam atlikti, reikia patyrusio, kvalifikuoto meistro, todėl rinktis būtina itin atidžiai.
Reguliari priežiūra
E. Sakalauskienė pastebi, kad kai kurie meistrai komerciniais sumetimais sako klientams ateiti jau po metų atnaujinti ilgalaikio makiažo. „Tai neteisinga. Svarbu individualiai įvertinti situaciją: ar odoje pakanka pigmento, ar aiški forma, ar makiažas vis dar atitinka estetinius reikalavimus, puošia žmogaus veidą. Jei ne, tuomet verta atnaujinti, tačiau reikėtų įsidėmėti, kad kiekvienas atnaujinimas priartina ilgalaikio makiažo šalinimą, – pabrėžia profesionalė. – Net šiuolaikiniai pigmentai visiškai neišsiskaido, odoje lieka jų fragmentų. Taigi, net labai švelniai atlikto ilgalaikio makiažo pigmentai ilgainiui kaupiasi, sluoksniuojasi. Tiek meistrai, tiek klientai turėtų suprasti, kad ilgalaikį makiažą reikia atnaujinti tik tada, kai jis nepuošia ir neatitinka šiuolaikinių tendencijų. Ši sritis nuolat keičiasi, technikos tobulėja, rezultatas gražėja, todėl normalu reguliariai atnaujinti, tik ne dažniau nei kas dvejus metus.“
„Ella Permanent“ meistrė ragina nebijoti ilgalaikio makiažo šalinimo procedūrų, nes jos kartais būtinos ir neišvengiamos, ypač jei ilgalaikis makiažas atliekamas daug metų. „Šiuolaikinės technologijos leidžia pigmentą pašalinti visiškai saugiai ir efektyviai, o tai užtikrina, kad naujai atliktas ilgalaikis makiažas atrodys nepriekaištingai. Šalinant akių pravedimą, dažniausiai prireikia vos 1–3 procedūrų. Svarbiausia, kad akių srityje tai daryti visiškai saugu“, – sako E. Sakalauskienė.
Autorius Laima Samulė