Įdomūs faktai apie biseksualumą
2019-05-17 09:38Naujausi Kornelio universiteto (JAV) tyrimai rodo, kad visi mes esame šiek tiek biseksualūs! Tokių žmonių gyveno visai laikais. Tik skirtingais istoriniais laikotarpiais požiūris į juos keitėsi: kartais jiems tekdavo slapstytis, o kartais, seksualinio išsilaisvinimo metais, jie galėdavo šiek tiek labiau atsipalaiduoti ir apie savo orientaciją kalbėti atviriau. Nors tai jokia ne naujovė, į biseksualias poras visuomenė vis dar žvelgia su nuostaba ir dažnas vis dar smerkia laisvę mylėti tą, ką liepia širdis.
Įdomūs faktai apie biseksualumą:
- Biseksualumo ištakos sieja XIX amžių. Internetiniame etimologijos žodyne rašoma, kad žodis „biseksualumas“ pirmą kartą paminėtas jau 1824 metais, tik tada jis turėjo šiek tiek kitokią reikšmę – jis reiškė abiems lytims būdingų požymių turėjimą, hermafroditiškumą. Tik 1914 metais jis įgavo naują reikšmę – potraukis abiejų lyčių atstovams.
- Biseksualai yra prastesnės sveikatos nei likusieji. Biseksualų sveikata prastesnė nei homoseksualų ir heteroseksualų. Rice universiteto (JAV) apklausa parodė, kad 20 % vyrų ir moterų biseksualų, yra prastos sveikatos ir gyvena nepalankiomis socioekonominėmis sąlygomis, kas prisideda prie bendros žmogaus gerovės.
- Tik labai mažai žmonių yra biseksualūs. 2014 metų beveik 35 tūkst. žmonių apklausa parodė, kad tik 7 % amerikiečių save priskiria prie biseksualių asmenų (4 % vyrų ir 9 % moterų).
- S. Freudas teigė, kad visi žmonės yra biseksualūs. Žymus psichoanalitikas S. Freudas manė, kad visi žmonės yra biseksualūs iš prigimties, tik yra linkę slopinti savo intymius troškimus ir pasirinkti vieną partnerį bendram gyvenimui.
- Kiti teigia, kad biseksualių žmonių apskritai nėra. 2013 metų Pitsburgo universiteto (JAV) apklausa parodė, kad 15 % žmonių biseksualumo nelaiko atskira seksualine orientacija, o tradicinės orientacijos vyrai net tris kartus dažniau netiki, kad toks dalykas apskritai egzistuoja. Šiuo metu atliekami moksliniai tyrimai ateityje turėti pakeisti tokį žmonių mąstymą ir greičiausiai biseksualumas bus pagaliau pripažintas kaip dar viena seksualinė orientacija.
- Labai mažai biseksualių asmenų yra „atsiskleidę“. 2013 metų nedidelės apimties „Pew“ ne pelno siekiančios organizacijos JAV tyrimas, kad tik 28 %biseksualių asmenų yra atviri, kalbėdami apie savo seksualinę orientaciją; 70 % tokių žmonių linkę neatsiskleisti, nes, daugumos nuomone, biseksualumas tėra laikina fazė ir netrukus žmogus taps arba gėjumi (lesbiete), arba heteroseksualiu asmeniu.
- Tarp moterų biseksualumas pasitaiko dažniau. Kiti tyrimai rodo, kad moterims yra būdingesnis biseksualus elgesys ir jos tris kartus dažniau nei vyrai pastebi savo seksualumo pokyčius nuo 23 iki 28 metų (tai amžius, kai vyrai ir moterys dažniausiai atranda savo seksualumą, labiausiai linkę tyrinėti ribas ir mokytis pažinti savo kūną). Moterys dažniau nei vyrai nepriskiria save prie šimtaprocentinių homoseksualų arba šimtaprocentinių heteroseksualų. Kai kurie tyrėjai mano, kad moterys, turinčios mažiau galimybių užmegzti trokštamus romantinius ryšius, neapsiriboja tik viena lytimi ir ieško potencialaus partnerio tarp abiejų lyčių atstovų.