Kasmet keli tūkstančiai vaikų mūsų šalyje patiria smurtą, tad vaiko teisių gynėjai primena, jog apsaugoti vaikus ir jiems padėti gali kiekvienas. Nuo šiol šią žinią „veža“ didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose – išriedėję maršrutiniai miesto autobusai, papuošti  Vaiko teisių linijos logotipu, kviečiančiu skambinti nemokamu telefono numeriu 8 800 10 800.

 

IMG_7685

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė sako, jog prasidėjus vasaros ir poilsio sezonui, vaikų saugumo tema neturėtų būti pamiršta, nes įvairių formų smurtą vaikai patiria ir atostogų metu.

 

„Kol vaikai eina į mokyklas, darželius, lanko įvairius užsiėmimus, dažnai aplinkiniams būna lengviau pastebėti galimus pavojaus ženklus, kurie signalizuotų apie prastą vaiko savijautą ar patiriamą smurtą, tačiau atostogų metu, pastabumo ir atidumo vaikui ir jo saugumui gali pritrūkti. Vaiko teisių gynėjai neturi nedarbo dienų nuo situacijų, kai vaikui reikia pagalbos – reaguojame kasdien ir visą parą į kiekvieną gautą pranešimą dėl galimai pažeidžiamų vaiko teisių – tad ir visuomenę kviečiame būti atidesne šalia gyvenančiam, kasdien matomam, ar atvykstančiam atostogų vaikui“, – primena I. Skuodienė.

 

Tarnybos vadovė sako, jog siekiant atkreipti visuomenės dėmesį, paskatinti žmones nebūti abejingus ir padėti smurtą patiriantiems vaikams, buvo sukurtaIMG_7683 socialinė kampanija „Vaiko rytojaus nepalik rytojui“. Šia kampanija primenama, kad padėti vaikui galime kiekvienas, o jeigu nežinome, kaip tą pagalbą suteikti, visuomet yra profesionalų, su kuriais galima pasitarti, išsakyti savo abejones, informuoti apie pagalbos poreikį.

 

Šios socialinės kampanijos tęstinumą galima pamatyti ant kelių didžiųjų Lietuvos miestų autobusų, kurie išriedėjo į gatves papuošti prieš kelis mėnesius pradėjusios veikti Vaiko teisių linijos logotipu ir nemokamu telefono numeriu 8 800 10 800, primenančiu, jog vaiko teisių gynėjams galima skambinti pastebėjus bent menkiausią įtarimą dėl galimo vaiko teisių pažeidimo ar prieš vaiką naudojamo smurto.

 

„Ant autobusų matomas ryškus ir skatinantis susimąstyti užrašas – „Vaiko rytojaus nepalik rytojui“ bei šalia nurodytas telefono numeris – turėtų atkreipti vykstančių viešuoju transportu, stovinčių automobilių spūstyse ar tiesiog pro šalį keliaujančių žmonių dėmesį, jog atsitiktinai pastebėta situacija, ar gerai žinomas įvykis, kai vaikui reikalinga pagalba, kartais gali būti išspręsta vos vienu telefono skambučiu“, – sako I. Skuodienė.

 

Šiek tiek daugiau nei pusmetį veikianti Vaiko teisių linija jau sulaukė beveik 3 tūkst. skambučių, elektroninių laiškų ir paklausimų bendraujant tiesioginių pokalbių langelyje. Vaiko teisių gynėjais pasitiki ir pasitarti svarbiais klausimais nori ne tik tėvai, seneliai, mokytojai ar socialiniai darbuotojai, bet ir patys skambinantys vaikai.

 

Kilus klausimams, vaiko teisių gynėjai kviečia žmones pasikonsultuoti skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112.

 

Parengė Valstybinė vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba