Aktorius, muzikantas ir prodiuseris Willas Smithas vadinamas Holivudo ikona. Dėl tris dešimtmečius trunkančios karjeros tapo įtakingu ir geidžiamu pramogų pasaulio veikėju. Nors atrodo, kad aktorius lengvai uždirba milijonus, tačiau jo gyvenimo istorija kupina tiek iššūkių, tiek saldžių pergalių.

 

Repavo ir paslapčia rašė dainų tekstusLos,Angeles,,Ca,-,February,24,,2015:,Will,Smith,At

   

Willardas Carrollas Smithas jaunesnysis, geriau žinomas kaip Willas Smithas, gimė 1968 m. rugsėjo 25-ąją Filadelfijoje, Pensilvanijoje. Antras iš keturių vaikų mokyklos administracijos darbuotojos Caroline ir šaldymo inžinieriaus Willardo Carrollo Smitho šeimoje. Tėvai buvo labai griežti, visi broliai ir seserys turėjo puikiai mokytis, skaityti knygas, o ne žiūrėti televizorių ar eikvoti laiką niekams. Tai paskatino Willą domėtis repo muzika, kurią praktikavo paslapčia. Vaikinas pradėjo repuoti 12 metų. Kai močiutė rado dainų tekstų sąsiuvinį, pilną keiksmažodžių, viename puslapyje parašė pastabą: „Brangus Willardai, esi tikrai protingas. Žmonėms nereikia vartoti tokių žodžių, kad išreikštų save. Parodyk pasauliui, kad esi toks protingas, kokiu mes tave laikome.“ Vėliau vyras teigė, kad tai turėjo įtakos jo sprendimui savo muzikoje nevartoti nešvankybių. Gražios šeimos idilė baigėsi, kai išsiskyrė 13-mečio Willo tėvai. Nežinia, kiek tai jam turėjo įtakos, tačiau maištingą sielą Willas turėjo visada. Mokėsi Overbrook vidurinėje mokykloje Filadelfijoje. Nors buvo geras mokinys, bet dėl ūmaus charakterio nuolat turėjo problemų, vis pažeisdavo įstatymus. Savo dėmesį pagaliau daugiau nukreipęs muzikos link ir sulaukęs 16-os susipažino su Jeffu Townesu, kitu išgarsėti troškusiu muzikantu. Jiedu subūrė hiphopo duetą, pavadintą „DJ Jazzy Jeff and The Fresh Prince“. Netrukus sulaukė sėkmės, o 1987 m. laimėjo pirmąjį „Grammy“ apdovanojimą už geriausią repo pasirodymą su hitu „Parents Just Don’t Understand“.

 

Nesigaili sprendimo

 

1990 m. Willas gavo pirmą aktorinį vaidmenį NBC komedijoje „Naujas Bel-Air princas“, kuri buvo pagrįsta jo paties gyvenimu. Komedija rodyta šešis sezonus ir padėjo aktoriui pasiekti populiarumo viršūnę. Tik po kurio laiko vyras sulaukė tai, ko troško – pagrindinio vaidmens filme. Jis pasirodė dramoje „Šeši išsiskyrimo laipsniai“ (1993 m.) ir veiksmo filme „Pašėlę vyrukai“ (1995 m.), kuriame vaidino kartu su aktoriumi Martinu Lawrence‘u. Ši kino juosta buvo komerciškai sėkminga – visame pasaulyje uždirbo 141,4 mln. JAV dolerių, žmonės plūste plūdo į kino teatrus. 1996-aisiais aktorius vaidino Rolando Emmericho filme „Nepriklausomybės diena“. Filmas tapo antruoju daugiausia uždirbusiu filmu istorijoje. Vos po metų garsenybė suvaidino agentą J kartu su aktoriumi Tommy Lee Jonesu filme „Vyrai juodais drabužiais“. Kino kompanijos „Columbia Pictures“ išleista juosta uždirbo daugiau nei 589,3 mln. JAV dolerių. Pagaliau Willas sulaukė teigiamų atsiliepimų, kritikai gyrė jo humorą. 1997 m. vasarą pradėjo solinę muzikinę karjerą – išleido teminę filmo dainą „Men in Black“, kuri pakilo į grojaraščių viršūnes keliuose pasaulio regionuose, įskaitant Jungtinę Karalystę.

 

Aktoriaus pasirodymas biografinėje dramoje „Ali“ apie bokso legendą Muhammadą Ali pelnė kritikų pripažinimą ir „Oskaro“ nominaciją už geriausią aktorių. Taip pat vaidino filme „Ieškantys laimės“ – filme, grįstame tikru pardavėjo Chriso Gardnerio, vėliau tapusiu sėkmės lydimu biržos tarpininku, gyvenimu. Šis vaidmuo pelnė dar vieną „Oskaro“ nominaciją. Nors atrodė, kad vyras vaidina kone kiekviename filme, tačiau taip nebuvo. Jis atsisakė Neo vaidmens filme „Matrica“ ir vietoj to pasirinko „Laukinius laukinius Vakarus“ (1999 m.). Nepaisant žiūrovų nusivylimo šiuo filmu, Willas sakė, kad nesigaili dėl tokio sprendimo. 2005-aisiais įtrauktas į Gineso rekordų knygą, nes dalyvavo trijose premjerose per 24 valandas.

 

Garsioji „Oskarų“ ceremonija

 

2022 m. kovo 27 d., per 94-ąją „Oskarų“ apdovanojimų ceremoniją, W. Smithas išbėgo į sceną ir pliaukštelėjo antausį laidų vedėjui ir komikui Chrisui Rockui. Mat šis nevykusiai pajuokavo apie Willo žmonos Jados Pinkett Smith nuskustą galvą. Tuomet aktorius grįžo į savo vietą ir du kartus sušuko Ch. Rokui: „Netark mano žmonos vardo!“ J. Pinkett Smith 2018 m. diagnozuota židininė alopecija, vėliau dėl šios būklės moteris nusiskuto galvą. Kino meno ir mokslo akademija pranešė, kad W. Smithas paprašytas išeiti iš ceremonijos, tačiau to padaryti nepanoro. Vėliau naktį Willas pripažintas geriausiu aktoriumi už pagrindinį vaidmenį filme „Karalius Ričardas“ ir sakydamas sveikinimo kalbą atsiprašė Akademijos bei kitų nominantų, bet ne Ch. Rocko. Aktorius taip pat oficialiai atsiprašė viešu įrašu instagrame Kino meno ir mokslo akademijos bei Ekrano aktorių gildijos, kuri po incidento pasmerkė W. Smithą. Akademijos valdytojų taryba pradėjo tyrimą dėl neetiškų veiksmų. Anot Los Andželo policijos departamento, nukentėjęs Ch. Rockas atsisakė pateikti kaltinimus W. Smithui. 2022 m. balandžio 1 d. aktorius pats atsistatydino iš Kino meno ir mokslo akademijos. 2022 m. balandžio 8 d. Akademija paskelbė apie sprendimą uždrausti Willui 10 metų dalyvauti būsimose „Oskarų“ ceremonijose ir susijusiuose renginiuose. Keli filmų projektai, kuriuose aktorius dalyvavo, buvo sustabdyti.

 

Santuoka visam gyvenimui

 

W. Smithas, kuris save visada apibūdino kaip vienos moters vyrą, 1992 m. vedė Sheree Zampino. Netrukus gimė pirmagimis Trey‘us. Atrodė, kad šeimos idilė tęsis amžinai. „Ji nuostabi. Ji leido man pagaliau numesti emocinio streso maišus, kuriuos tempiausi kaip kvailys… Supratau, kad fiziškai, emociškai ir intelektualiai ji yra aukštesnėje plotmėje nei aš“, – apie žmoną viename interviu kalbėjo vyras. W. Smitho gyvenimas atrodė tobulas. Jis buvo reperis, televizijos ir kino žvaigždė, vyras, tėvas, tačiau jo santuoka turėjo ne visiems regimų trūkumų. Netrukus žmona paprašė skyrybų. 1995 m. abu pasidalijo sūnaus globą. Nors vyras skaudžiai išgyveno skyrybas, toliau tęsė televizijos, muzikos ir kino karjerą.

 

Vos po kelerių metų Willo gyvenimas vėl įgavo naujų spalvų, kai filmo atrankoje susipažino su aktore Jada Pinkett. Meilė greitai įsiliepsnojo, o 1997-aisiais jiedu vienas kitam prisiekė amžiną meilę, susilaukė dviejų vaikų. Pora iki šiol kuria filmus per bendrą prodiuserių kompaniją „Overbrook Entertainment and Westbrook Inc.“. J. Pinkett Smith ne kartą atvirai kalbėjo apie santuokoje kylančius iššūkius, įskaitant neištikimybę ir išsiskyrimą. Tačiau pora visada palaikė tvirtą ryšį. Jau santykių pradžioje jiedu pareiškė, kad abiem leidžiama susitikinėti su kitais, tad gyvena laisvai ir nevaržomai. Maža to, juokaudami tai pavadino bloga santuoka visam gyvenimui. W. Smithas sakė, kad norėjo poliamoriškų santykių su aktore Halle Berry ir balerina Misty Copeland, bet galiausiai po terapijos šios idėjos atsisakė. 2023 m. spalį pareiškė, kad kartu negyvena nuo 2016-ųjų, tačiau neketina oficialiai skirtis.

 

Autorius Monika Budnikienė