Apie hialurono rūgšties ir botulino toksino injekcijas puoselėjant grožį girdėjo kiekvienas, tik ne visi žino, kas tai iš tiesų yra ir kaip veikia. Apie tai kalbamės su „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju Arnu Martinėliu.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Arnas Martinėlis

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Arnas Martinėlis

 

Hialurono rūgšties pavadinimą girdėjo daugelis, tik ne visi žino, kas tai iš tiesų yra. Papasakokite apie šį komponentą.

 

Hialurono rūgštis – žmogaus organizme randama organinė medžiaga, daugiausia atsakinga už odos kokybę ir jaunatviškumą. Šios medžiagos veikimo paslaptis – gebėjimas išlaikyti audinius hidratuotus arba paprasčiau – prisotintus audinių skysčio. Svarbu tai, kad tik hidratuota oda išlieka nesenstanti, jauna, lygi, elastinga.

 

Hialurono rūgštį natūraliai gamina žmogaus organizmas. Tad kodėl jos prireikia papildomai?

 

Priežasčių ne viena. Bėgant metams organizmas natūraliai gamina vis mažiau hialurono rūgšties. Būtent todėl pastebime išsausėjusią ir mažiau elastingą odą, pradeda ryškėti raukšlelės, atsiranda odos perteklius.

 

Išsausėjimas dėl uždegiminių ar alerginių susirgimų, temperatūros pokyčių ar paprasčiausiai netinkamos mitybos irgi greitai nualina odą. Kremai dažnai jau nepajėgūs atkurti gilios odos hidratacijos, tad čia į pagalbą ateina hialurono rūgštis.

 

Odos apsauginis barjeras neretai pažeidžiamas atliekant šiurkštesnes kosmetologines ar lazerines procedūras. Atsiradus paviršinei pažaidai, kyla odos išsausėjimo, kuris lemia amžinius pokyčius, rizika. Hialurono rūgštis šiuo atveju naudojama ne tik odos būklei atgaivinti, bet ir pagreitinti gijimą po procedūrų.

 

Saulės spinduliai irgi skatina odos paviršinio barjero pažeidimą ir išsausėjimą. Tad hialurono rūgšties drėkinamasis efektas svarbus mėgstantiems pasilepinti saulėje.

 

Hialurono rūgštis – saugi medžiaga siekiant sugrąžinti odos drėgmę sergantiems akne ir turintiems jautresnę odą. Hialurono rūgštis hidratuoja odą neerzindama audinių ir nekimšdama porų, taip neaštrina aknės ir mažina uždegiminius procesus.

 

Nors dažniausiai kalbame apie odos būklę, nereikėtų užmiršti, jog hialurono rūgštis atsakinga už sąnarių sveikatą. Pacientams, kuriems pasireiškia sąnarių uždegimai ir skausmai, hialurono rūgšties preparatai ir injekcijos padeda sumažinti skausmus, pagerinti sąnarių funkciją.

 

Hialurono rūgšties užpildų injekcijos naudingos ne tik formuojant ar atkuriant prarastus veido kontūrus, bet ir gerinant audinių būklę, giliai drėkinant. Kitaip tariant, taikydami gydymą hialurono užpildais tuo pat metu dailiname veido kontūrus ir turtiname audinius. Apie šias injekcijas verta pagalvoti, kai žmogų vargina veido kontūrų (lūpų, skruostų, žandikaulio, nosies) netobulumai ar asimetrija. Be to, konsultacijos metu ne tik įvertinami paciento lūkesčiai ir nustatoma problema, bet ir dažnai iškart atliekama procedūra, leidžiant pacientui tą pačią dieną mėgautis matomais rezultatais.

 

Transparent,Drop,Of,Hyaluronic,Acid,Gel,And,A,Medical,SyringeKaip atliekamos hialurono rūgšties injekcijos? Ko tikėtis po jų?

 

Procedūra prasideda nuo pokalbio su gydytoju, kurio metu išsiaiškinamos ir detalizuojamos problemos, paciento lūkesčiai, paaiškinamas gydymo planas. Toje pačioje konsultacijoje atliekamos injekcijos, vadovaujantis audinių tausojimo ir preciziškumo principais. Pacientas gali tikėtis greitos ir neskausmingos procedūros, po kurios pateikiamos individualios rekomendacijos, kad rezultatai džiugintų kuo ilgiau.

 

Kita populiari procedūra – botulino toksino injekcijos. Papasakokite apie tai išsamiau.

 

Botulino toksino injekcijos – puikus nechirurginis mimikos raukšlių korekcijos, dantų griežimo ir padidėjusio prakaitavimo gydymo metodas. Taip pat vis labiau populiarėja šių injekcijų naudojimas migrenai gydyti. Jos tinka spręsti net tokioms problemoms kaip raumenų spazmai, šlapimo nelaikymas, strabizmas (žvairumas), balso sutrikimai, lėtinis skausmas.

 

Gydomosios procedūros neturi nieko bendro su vadinamuoju „putlinimu“. Botulinas yra medžiaga, kurią galime rasti ir natūraliai, o jo veikimo principas grindžiamas raumenų ir prakaito liaukų aktyvumo mažinimu. Sumažinus aktyvumą, raumuo tiesiasi pašalindamas raukšles, o prakaito liauka neprodukuoja prakaito. Svarbu paminėti, kad nepasigaminęs prakaitas niekur nesikaupia ir nelemia prakaito pertekliaus kitose kūno srityse. Nustačius konkrečią dozę ir parinkus tinkamą techniką, botulinas tampa vienu efektyviausių įrankių sprendžiant minėtas problemas.

 

Taigi, jeigu vargina nepriimtinos veido raukšlelės, naktimis griežiate dantimis, kenčiate nuo žandikaulio raumenų skausmų ar patiriate diskomfortą dėl per gausaus prakaitavimo bei kitų aptartų problemų – botulino toksino injekcijos nustebins efektyvumu ir procedūros paprastumu.

 

Kaip atliekamos botulino toksino injekcijos? Ko tikėtis po jų?

 

Botulino toksino injekcijos atliekamos į tų sričių raumenis, kur formuojasi nepageidaujamos raukšlės. Jeigu problema yra bruksizmas (dantų griežimas) – į kramtomuosius raumenis. Jeigu vargina padidėjęs prakaitavimas – į gausiai prakaituojančias sritis (pažastis, padus, delnus). Procedūra atliekama paviršiniuose audiniuose, todėl neskausminga ir greita. Reikėtų žinoti, kad po botulino injekcijų rezultatas pradeda ryškėti maždaug po kelių dienų, o galutinį rezultatą vertiname praėjus dviem savaitėms. Kaip ir po hialurono rūgšties užpildų injekcijų, pacientas sulauks rekomendacijų, kurios padės išlaikyti rezultatus kuo ilgiau.

 

Kiek ilgai išlieka minėtų injekcijų rezultatai?

 

Rezultatai paprastai matomi 6–9 mėnesius, atsižvelgiant į individualias aplinkybes.

 

Ar galimi kokie nors šalutiniai efektai?

 

Netinkamai parinkus veikliosios medžiagos dozę ar leidimo techniką, galima gauti nepageidaujamų estetinių efektų – pakritę antakiai, sausos arba ašarojančios akys. Kartais netgi pasirinkus tinkamą metodiką gali pasireikšti patinimai ar mėlynės injekcijos vietose. Šie simptomai dingsta per kelias dienas. Taip pat kartais po injekcijų keletą valandų gali skaudėti galvą.

 

Autorius Jūratė Survilė