Įrodyta, kad spalvos veikia žmogaus savijautą ir nuotaiką. Tinkamai parinkti atspalviai padeda atgauti jėgas ir išlaikyti pusiausvyrą. Ne veltui vienišo žmogaus namuose neretai dominuoja rožinė spalva, sergančiojo migrena – žalia, o jaučiančio vidinę įtampą – geltona. Žinant spalvų reikšmes bus lengviau sukurti jaukią aplinką, kuri ne tik padės atsikratyti vidinės sumaišties, bet ir sumažins fizinius skausmus.

 

spalvos

Balta – mažina įtampą

 

Ši spalva simbolizuoja džiaugsmą, išmintį ir sėkmę. Balti daiktai ypač tinka tiems žmonėms, kurie nuolat jaučia įtampą. Jie malšina skausmą ir padeda atsipalaiduoti. Anot psichologų, žmonės, dėvintys baltus drabužius, nesąmoningai siekia laisvės. Be to, balta apranga gali byloti, kad asmuo nori pradėti naują gyvenimą.

 

Taip pat ši spalva didina daiktų apimtį ir erdvę. Jeigu žmogus nori atsikratyti liūdnų prisiminimų, patariama virtuvę arba vonios kambarį nudažyti baltai. Tai padės lengviau pradėti naują gyvenimo etapą. Tačiau šia spalva nerekomenduojama dažyti valgomojo. Neretai balta spalva kelia neviltį ir monotoniją, todėl vaiko kambaryje šią spalvą patariama derinti su oranžine.

 

Geltona – kelia nuotaiką

 

Tai intelekto ir proto spalva. Ji stiprina nervų sistemą, skatina insulino gamybą, gerina atmintį, padeda nugalėti baimę ir kelia nuotaiką. Be to, geltona spalva padeda gydyti dermatitą ir kitas odos ligas. Geltonus daiktus patariama rinktis tiems, kurie jaučia sumaištį, nenoriai bendrauja su aplinkiniais ir yra nusivylę gyvenimu.

 

Taip pat ši spalva gerina smegenų veiklą, todėl geltoni daiktai puikiai tiks darbo kambaryje. Geltonos sienos ypač tinka koridoriuje ir virtuvėje, nes ji kompensuoja saulės trūkumą. Tačiau ši spalva netinka vonios kambaryje ir mažose patalpose.

 

Oranžinė – skatina protinį darbą

 

Ši spalva padeda gydyti virškinimo sutrikimus, endokrininės sistemos, krūtinės ląstos ir inkstų ligas. Taip pat gerina smegenų veiklą ir kelia nuotaiką. Oranžiniai daiktai stiprina ryšį su aplinkiniais ir visuomene. Tačiau šios spalvos turėtų vengti nervingi ir irzlūs žmonės.

 

Be to, oranžinė spalva gerina apetitą, todėl ji ypač tinka virtuvėje ir svetainėje. Taip pat suteikia pasitikėjimo savimi, todėl dažnai pasirenkama vaiko kambaryje. Tačiau oranžinių daiktų reikėtų vengti darbo kambaryje, nes jie blaško dėmesį ir neleidžia susikaupti.

 

Rožinė – gydo nevaisingumą

 

Tai motiniškumo, švelnumo ir sveikatos spalva. Rožiniai daiktai gydo vaikystės traumas ir nevaisingumą. Dailiosios lyties atstovės, mėgstančios šią spalvą, dažnai būna veiklios ir darbščios, tačiau per mažai laiko skiria sau. Joms lengviau duoti negu imti. Tokioms asmenybėms reikėtų stengtis nepervargti ir daugiau ilsėtis.

 

Rožinė spalva sukuria romantišką atmosferą, padeda atsipalaiduoti ir nusiraminti. Todėl renkantis miegamojo sienų spalvą verta pagalvoti apie šios spalvos atspalvius. Nors rožiniai daiktai veikia teigiamai, tačiau jie netinka virtuvėje.

 

Raudona – stiprina imunitetą

 

Ši spalva gerina kraujotaką, medžiagų apykaitą ir stiprina imunitetą. Ji ypač tinka tiems, kurie jaučia nuovargį ir energijos stygių. Taip pat raudona spalva padeda gydyti hipotoniją, infekcines ligas ir sunkiai gyjančias žaizdas. Raudonus drabužius dažniausiai vilki ekstravertiški, temperamentingi, mėgstantys būti dėmesio centre žmonės. Tačiau emocingi ir dirglūs asmenys šios spalvos turėtų vengti, nes ji gali sukelti agresiją.

 

Jeigu trūksta meilės ir aistros, rekomenduojama vieną miegamojo sieną nudažyti raudonai. Taip pat šiame kambaryje dera raudoni aksesuarai: rožės, širdelės, žvakės, paveikslai, statulėlės ir pan. Vonios kambaryje rekomenduojama laikyti sodriai raudonas žvakes.

 

Žalia – malšina galvos skausmą

 

Tai ramybės, harmonijos ir vaisingumo spalva. Ji stiprina raumenis, širdį ir nervų sistemą. Žali daiktai teigiamai veikia krūtinės ląstos organus, malšina galvos skausmą, mažina nuovargį ir gydo kaulų lūžius. Ši spalva skatina kurti ir mylėti, taip pat padeda greičiau įsiminti naują informaciją. Žalią spalvą ypač mėgsta ryžtingi, tvarkingi ir uždari žmonės. Jie nesvarstydami padeda kitiems, kartais pamiršdami savo gerovę.

 

Ši spalva simbolizuoja pusiausvyrą, todėl tinka darbo arba poilsio kambaryje. Žalias stalas, lova ar kėdė papuoš aktyvaus vaiko kambarį, nes tokios spalvos daiktai ramina ir atpalaiduoja. Sodriai žalius drabužius patariama dėvėti tiems, kurie turi sveikatos problemų.

 

Mėlyna – padeda atgauti jėgas

 

Tai stabilumo, pasitikėjimo savimi, ištikimybės ir dvasinės energijos spalva. Mėlyna spalva padeda atgauti jėgas po sunkių išgyvenimų. Ši spalva gydo nervų ligas, nudegimus ir stabdo kraujavimą. Tačiau per didelis mėlynos spalvos kiekis gali sukelti liūdesį arba netgi depresiją. Mėlynus daiktus mėgsta tie, kurie geba suprasti ir užjausti kitus. Dažnai tokie asmenys būna uždari ir kompleksuoti.

 

Ši spalva vizualiai didina erdvę. Žydra spalva ypač tinka miegamiesiems, vaikų ir poilsio kambariams dažyti. Tačiau ji nedera valgomajame, koridoriuje ir pasilinksminimams skirtose vietose.

 

Violetinė – gydo nemigą

 

Violetiniai daiktai ramina ir migdo. Ši spalva padeda kovoti su hipochondrija, melancholija, depresija ir nemiga, taip pat gydyti psichinius bei nervinius sutrikimus. Tačiau jei kambaryje gausu violetinių daiktų, žmogus gali jaustis išsekęs, liūdnas ir apatiškas. Mėgstantieji violetinę spalvą geba aplink save sukurti harmoningą aplinką.

 

Be to, ši spalva padeda atgauti jėgas, todėl švelniais atspalviais gali būti nudažytas meditacijai arba jogai skirtas kambarys. Violetine spalva ypač tinka dažyti miegamąjį ir poilsio kambarį. Šios spalvos atspalvių reikėtų vengti virtuvėje ir vonios kambaryje. Violetiniai daiktai rekomenduojami ten, kur stovi kompiuteris.

 

Pilka – neutrali spalva

 

Pilki drabužiai simbolizuoja viltį, draugiškumą, kartais – liūdesį ir nusivylimą. Tai harmonijos, ramybės, santūrumo ir nuolankumo spalva. Krikščioniškoje tradicijoje ji reiškia atgailą, kūno mirtį ir dvasios amžinybę. Pilka spalva nėra nei šviesi, nei tamsi, todėl ji neturi neigiamų savybių. Mėgstantieji pilkus daiktus dažniausiai yra uždari, taktiški ir atsargūs.

 

Ši spalva laikoma neutralia, todėl rekomenduojama ją derinti su kitomis spalvomis. Pilka spalva pabrėžia oficialumą ir pasitikėjimą savimi, todėl ypač tinka darbui ir pokalbiams skirtuose kabinetuose.

 

Ruda – suteikia saugumo

 

Ši spalva simbolizuoja konservatyvumą, pastovumą ir saugumą. Rudos spalvos mėgėjai yra konservatyvūs, trokštantys ramaus gyvenimo, vertinantys namus, šeimą ir draugus.

 

Daug rudos spalvos daiktų gali kelti nuobodulį ir slogią nuotaiką, todėl jie netinkami miegamajame. Tačiau rudos sienos arba keli suvenyrai puikiai papuoš darbo kambarį.

 

Juoda – padeda susikaupti

 

Ši spalva simbolizuoja nuodėmę, atgailą ir pabaigą. Tačiau Afrikoje juoda spalva reiškia meilę. Kad ir kaip ten būtų, lietuviams ši spalva asocijuojasi su liūdesiu, kančia ir mirtimi. Tačiau juodi daiktai padeda susikoncentruoti ir nusiraminti.

 

Juodos spalvos daiktus rekomenduojama derinti su ryškiais akcentais. Tamsūs baldai įkvepia ir skatina veikti, todėl kiekvienuose namuose turėtų stovėti juodas stalas, sofa arba krėslas. Kita vertus, ši spalva simbolizuoja paslaptingumą ir nepriklausomybę, todėl jos reikėtų vengti vaikų kambaryje. Verta žinoti, kad negalima aukštai kabinti juodų daiktų, nes jie sukuria psichologinį grėsmės įspūdį.