Iš kur kilo legenda apie septynis brolius miegančius? Kodėl šią dieną lietus yra toks pranašiškas? Tai turbūt dažniausiai užduodami klausimai liepos 10-ąją dieną, kada minima ši pagoniška, baltų genčių šventė.

 

Septyni broliai – tai visai ne mitologiniai žmonės, o septyni dangaus kūnai Sietyno žvaigždyne, kurį trumpam galima išvysti giedrą liepos 10-osios naktį. Žiūrėdami į šias žvaigždes senoliai spėdavo apie artėjančią sausrą arba liūtis. Tikėdavo, jei šią dieną lyja – tai lis dar septynias dienas arba net septynias savaites. Jei nelyja – gresia sausra. Idealiausia, jei šią dieną nulyja trumpalaikis lietus. Tada derlius nesupus nuo drėgmės ir neperdžius nuo Saulės kaitros.

 

Pagoniška šventė vėliau pradėta minėti kaip krikščioniška. Biblijoje rašoma, kad II amžiuje Romoje buvo žiauriai nukankinti ir nužudyti motina ir jos septyni sūnūs, dėl to, kad išpažino Kristaus mokymą. Jų atminimui liepos 10-ąją naktį danguje trumpam sužimba įstabus Sietyno žvaigždynas.

 

Anot kitos istorijos, kadaise septyni broliai statė šventovę Kijeve. Po sunkios darbo dienos, giliai tikintys broliai prigulė pailsėti ir miega iki šiol. Jie visi turėjo Kristaus žymes ir galią pakeisti orus. Liepos 10-ąją dieną broliai prabunda, kad nusilengvintų.