Gražios iki Velykų!
2020-04-03 08:15Dauguma sutiks, kad moterų vizitinė kortelė – išpuoselėti plaukai, prižiūrėtos rankos, tvarkingi nagai ir spindinti oda. Ypač daug priežiūros jiems prireikia po žiemos šalčių. Tad kaip pavasarį pasitikti gražioms, pataria savo srities specialistės.
Manikiūro ir pedikiūro specialistė Sandra Povilaitytė
Dailios rankos ir nagai. Pavasarį vis dažniau tenka rūpintis savo grožiu ir sveikata. Ne išimtis ir rankos. Štai keletas patarimų, kurie padės atgaivinti ir puoselėti rankų odą, o rezultatai taps pastebimi itin greitai.
- Nors jau pavasaris ir šaltukas nespaudžia, tačiau pirštines reikia mūvėti ir tuomet, kai lauko temperatūra siekia 0–6 laipsnius šilumos, ypač pučiant žvarbiam vėjui. Geriausia jas užsimauti dar būnant namie.
- Pasitepus rankas kremu reikėtų šiek tiek palaukti, kol šis susigers, ir neskubėti į lauką staiga – kreme esanti drėgmė traukia šaltį. Rankų kremą reikia rinktis atsakingai. Geriausia, kad jis būtų pagamintas iš natūralių produktų. Cheminiai ingredientai iš tiesų gali labiau pakenkti negu padėti.
- Gražių rankų paslaptis – parafino vonelės. Kad ši procedūra būtų ypač efektyvi, prieš tai rekomenduojama naudoti specialų kremą su kolagenu. Parafino šilumos dėka kolagenas prasiskverbia gilyn į audinius ir suaktyvina rankų odos kraujotaką. Po procedūros patariama naudoti užbaigiamąjį kremą. Tokia procedūra rekomenduojama 3 kartus per savaitę.
- Jeigu rankos labai šiurkščios ir sausos, vertėtų naudoti specialų glicerolį. Jis ne tik švelnina, bet ir gydo, maitina, balina.
- Nagai sustiprės, jeigu bent kartą per savaitę bus mirkomi šilto vandens vonelėje su alavijų, citrinų sultimis ir alyvuogių aliejumi.
Po žiemos išsausėjusią rankų odą atgaivinti padės specialios kaukės.
- Migdolų miltus sumaišyti su medumi, maltais avižiniais dribsniais bei šalto spaudimo nerafinuotu migdolų aliejumi (panašiomis dalimis). Gauta mase ištepti rankas, apvynioti rankšluosčiu, palaikyti apie 15 min., paskui nuplauti drungnu vandeniu.
- Pasirinkti patinkantį nerafinuotą šalto spaudimo aliejų (migdolų, avokadų, abrikosų kauliukų, kokosų arba arganų). Jį pašildyti (neturi būti labai karštas), juo įmasažuoti rankas, apvynioti rankšluosčiu, palaikyti apie 15 min., paskui nuplauti drungnu vandeniu.
Ypač efektyvus yra rankų šveitiklis. Jį galima įsigyti parduotuvėse arba tiesiog pasigaminti namie ir naudoti 1–2 kartus per savaitę.
- Kavos tirščius panašiomis dalimis sumaišyti su migdolų aliejumi ir medumi. Tada įlašinti keletą lašų vanilės arba levandų eterinio aliejaus – gautu mišiniu rankas masažuoti švelniais sukamaisiais judesiais.
- Rudąjį cukrų panašiomis dalimis sumaišyti su trintu avokadu, makadamijų aliejumi arba kitu mėgstamu nerafinuotu šalto spaudimo aliejumi ir įmasažuoti.
- Po kiekvieno rankų plovimo jas rekomenduojama ištepti kremu, tad jis turėtų būti kiekvienos moters rankinėje.
- Prieš miegą nagų odeles patepti specialiu aliejuku – jis puikiai drėkina, gerina nagų plokštelių augimą ir neleidžia nagams skilinėti.
Kosmetologė Ugnė Želvytė
Skaisti oda. Vidutiniškai veido priežiūrai moterys skiria 10–15 min. per dieną. Ryte ir vakare atlieka tik įprastas procedūras: nuvalo veidą bei patepa jį kremu. Norėtųsi, kad to užtektų. Tačiau netgi taisyklingai valant ir drėkinant veidą dažniausiai odai vis tiek trūksta drėgmės, ji neatrodo skaisti. Ypač taisyklinga odos priežiūra svarbi pavasarį.
Svarbiausia veido odą 1–2 kartus per dieną tinkamai nuvalyti, naudoti drėkinamuosius arba maitinamuosius kremus, serumus, kuriuose būtų drėkinančių, stimuliuojančių veikliųjų medžiagų, vitaminų. Kartą per savaitę būtina atlikti veido odos šveitimą tam, kad būtų pašalintas suragėjęs ląstelių sluoksnis ir pagerintas aktyvių medžiagų prasiskverbimas į gilesnius odos sluoksnius. Žinoma, reikia atsižvelgti į odos būklę ir jautrumą. Būtina į kasdienės odos priežiūros priemonių sąrašą įtraukti įvairias veido kaukes, kurios pasižymėtų konkrečiu poveikiu, t. y. drėkintų, ramintų, stimuliuotų, valytų ir t. t. Kaukes patariama naudoti bent kartą per savaitę. Jeigu oda linkusi labiau sausėti, drėkinamąją, atkuriamąją kaukę reikėtų naudoti dažniau.
Taip pat rekomenduojama reguliariai lankytis pas kvalifikuotą grožio terapijos specialistą kosmetologą. Jis individualiai parinks tinkamas drėkinančias, epidermio sluoksnį atkuriančias ir ląstelių atsinaujinimą stimuliuojančias procedūras. Pavyzdžiui, elektroporaciją, kaukių, mikrosrovių terapiją, masažus, krioterapiją, cheminį odos šveitimą ir kt. Vieną iš apsilankymų derėtų suplanuoti būtent pavasarį.
Plaukų stilistė Indrė Bednarskienė
Žvilgantys plaukai. Plaukų blizgesį lemia ne tik profesionalių priemonių naudojimas, bet ir tinkama mityba. Be papildomų priemonių žvilga tik sveiki plaukai.
Tam, kad organizmas tinkamai funkcionuotų, jam reikia gauti pakankamą kiekį vitaminų ir mikroelementų. Jų trūkumas labai greitai atsispindi plaukuose. Pažiūrėjus per mikroskopą galima pamatyti, ar žvyneliai prigludę, ar jie atspindi šviesą. Kai plaukas nelygus ir išsišakojęs, jis neatspindi šviesos, atrodo blankus ir matinis.
Pagrindiniai mitybos principai sveikiems plaukams:
- norint turėti sveikus ir elastingus plaukus į kasdienę mitybą reikėtų įtraukti pieno produktų;
- kad plaukai blizgėtų, reikia valgyti žuvį, mėsą, grūdinius produktus, daržoves ir vaisius. Taip pat labai svarbu gerti užtektinai vandens;
- norint turėti sveikus ir žvilgančius plaukus rekomenduojama atsisakyti greitojo ir kepto riebaus maisto.
Plaukų būklė priklauso ir nuo gyvenimo būdo: pakankamo buvimo gryname ore, visaverčio miego, adekvačios reakcijos į stresines situacijas.
Norint pavasarį puikuotis gražiais ir sveikais plaukais, rekomenduojama prisiminti pagrindines jų trinkimo taisykles. Plaukus patartina trinkti 2 kartus. Per pirmąjį trinkimą pašalinami nešvarumai ir riebalai, per antrąjį – plaukai sustiprinami, pamaitinami šampūno sudedamosiomis dalimis. Plaukam trinkti naudoti kuo natūralesnius šampūnus ir vengti tų, į kurių sudėtį įeina natrio laurisulfato. Jis dirgina galvos odą ir kenkia plaukams. Nuo natrio laurisulfato išsausėja galvos oda, atsiranda niežėjimas, ilgainiui sunyksta apsauginis riebalinis plaukų sluoksnis. Reikėtų vengti stiprių šampūnų, kurie esą iš karto suteikia trokštamą poveikį – plaukai tampa stiprūs, žvilgantys, sveiki. Nereikėtų labai žavėtis stipriai putojančiais šampūnais, nes putos – tik šalutinis trinkimo efektas, neturintis nieko bendra su plaukų stiprinimu.
Kiekvienai savo grožiu besirūpinančiai moteriai rekomenduojama išbandyti naminį SPA. Tai ne tik veiksmingas plaukų priežiūros būdas, bet ir smagus atsipalaidavimas. Tiesiog reikėtų pasigaminti žolelių nuovirą (ramunėlių, medetkų, ajerų šaknų, dilgėlių) ir juo perskalauti švarius plaukus.
Taip pat rekomenduojamas kokosų aliejus. Jis tinka įvairių tipų plaukams. Šis aliejus maitina, drėkina ir naikina pleiskanas. Pašildytu aliejumi reikia įtrinti galvos odą ir plaukus. Tada ant galvos užmauti dušo kepuraitę ir galvą apvynioti karštame vandenyje sušlapintu rankšluosčiu. Tuomet pagulėti vonioje ir atsipalaiduoti. Paskui plaukus labai gerai ištrinkti šampūnu. Iš pradžių karštesniu vandeniu, kad aliejus suaktyvėtų ir geriau sugertų nešvarumus, paskui vėsesniu. Rezultatas garantuotas.
Plaukų išvaizda taip pat labai priklauso nuo galvos odos būklės. Jeigu galvos oda pleiskanoja arba labai riebaluojasi, plaukai nežvilgės, kol specialiomis priemonėmis nebus atkurta tinkama odos būklė.
Plaukams labai kenkia temperatūrų kaita t. y. šaltis ir dirbtinė šiluma. Atšalus orams jie praranda gyvybingumą ir spindesį. Šaltis veikia plaukų svogūnėlius, tuomet jie tampa silpnesni. Norint apsaugoti plaukus nuo šalčio patariama naudoti specialias priemones, dėvėti kepures, o apsaugai nuo karščio naudoti drėgmę išsaugančias priemones. Pagelbėti gali kartą per savaitę naudojama konkrečiam plaukų tipui tinkanti kaukė. Purškiamas arba tepamas karščiui atsparias priemones geriausia naudoti ant šiek tiek drėgnų plaukų, prieš juos išdžiovinant.