Graži moteris – ta, kuri žino savo kelią
2013-01-07 10:07Psichologo, lektoriaus, bhakti jogo, ajurvedos žinovo Anantara Das kasdienybė – konsultuoti žmones psichologiniais klausimais, gydyti tuos, kuriems tradicinė medicina jau nebegali padėti. Pašnekovas pataria, kaip susirasti antrąją pusę, kaip auklėti vaikus ir sutarti šeimoje, skaito paskaitas apie moters grožio sampratą, žmonos vaidmenį šeimoje.
Poreikį padėti kitiems Anantarai Das lėmė prigimtis. To neskatino nei tėvai, nei aplinka. Dar vaikystėje pradėjęs domėtis sveika gyvensena, ajurvedos žinovas suaugęs beveik du metus gėrė tik pieną, nevalgė jokio kito maisto. Pasak psichologo, piene yra visos maistingosios medžiagos, padedančios jaustis puikiai.
Vyro kasdienybė – ne tik psichologinė pagalba kitiems, bet ir vaistų gamyba, naudojant žoleles. Gyvenimą pašventęs kitiems vyras miega po 3–4 val. per parą. „Mažokai“, – sako jis, – bet aš turiu padėti žmonėms“.
Sakote, kad tai, kokį kūną žmogus gauna, priklauso nuo to, kaip buvo gyventa praeituose gyvenimuose. Ar tai reiškia, kad blogi žmonės gauna negražų kūną?
Pasaulį valdo Dievo ir visatos įstatymai. Vienas jų – karmos įstatymas. Tai reiškia, kad nuo praeitų gyvenimų poelgių priklauso tai, ką gimdamas gauni šiame gyvenime. Vien į žmogų žvilgtelėjus galima pasakyti, kokia jo karma. Ji fiksuoja kiekvieną žmogaus mintį, žodį, poelgį. Jeigu žmogus įgijo gražų kūną, vadinasi, praeituose gyvenimuose buvo doras. Todėl matant gražų žmogų, gali žinoti, kad jo praeitų gyvenimų karma yra gera. Nuo to, kaip žmonės gyvena dabar, priklausys, kokį kūną įgis kitame gyvenime.
Visi žmonės, norėdami būti gražūs, turi stengtis gyventi pagal gamtos dėsnius. Žmogus negali būti laimingas, jeigu nepaiso gamtos dėsnių.
Ir pabusti reikia kartu su gamta. Pagal tai, kada keliamasi, galima spręsti, kokia ateitis žmogaus laukia. Pažvelgus į jį galima pasakyti, ar turi energijos, ar gali ką nors įkvėpti, ar ne.
Žmonės, kurie keliasi nuo 4.00 iki 6.00 val. ryto, visą dieną turės energijos, bus gyvybingi. Toks kėlimosi laikas laikomas dorybės laiku. Kėlimosi laikas nuo 6.00 iki 7.00 val. – išankstinio streso laikas. Nuo 7.00 iki 8.00 val. – streso laikas. Nuo 8.00 iki 9.00 val. – išankstinio senėjimo laikas. Tokiu metu keldamasis žmogus greičiau sensta. Kėlimosi laikas nuo 9.00 iki 10.00 val. – mirties laikas. Žmonės, kurie keliasi vėlai, yra linkę dažniau sirgti.
Kokia yra graži moteris?
Graži moteris yra ta, kuri supranta savo misiją, žino savo kelią, pareigas ir jų laikosi. Moteris yra ne tik žmona, motina, bet ir turi misiją – šildyti šį pasaulį. Graži moteris žino, ką ji veikia gyvenime. Tokia moteris spinduliuoja išoriniu ir vidiniu grožiu.
Kai kurių moterų grožis dėl palankios karmos išlieka iki pat senatvės. Kasmet moters vidinis grožis – teigiamos charakterio savybės – turėtų ryškėti. Tokia moteris yra nuolanki, kilnios dvasios, turi kantrybės. Ji spindi, jos akys švyti. Taip yra dėl to, kad ji skleidžia ramybę, meilę, gėrį, užuojautą. Toks žmogus ne tik gražus, bet ir mielas.
Svarbiau yra išvystyti vidinį grožį, per kurį skleidžiasi ir išorinis. Jeigu moteris vysto gerąsias savybes, užjaučia, išklauso, grįžtamuoju ryšiu sulaukia dvigubos naudos.
Kiekviena moteris yra graži. Vasarą ypač, nes matosi daugiau nuogo kūno, drabužiai neuždengia jo energijos. Tačiau apskritai kūnas yra tarsi automobilis, kuriuo gali nuvažiuoti į savo gyvenimo tikslą. Todėl jo nereikia sureikšminti. Svarbu stengtis išmokti pažinti save, valdyti ne tik kūną, bet ir emocijas. Reikia neliūdėti, o džiaugtis gyvenimu nuo ryto iki vakaro, nuo pirmadienio iki sekmadienio, per atostogas ir senatvėje…
Kaip moteriai išlaikyti ir puoselėti grožį?
Sakoma, kad moteris jau nebe moteris, jeigu užmiršta kasdien pasipuošti. Kiekviena moteris savo rankinėje turi turėti veidrodėlį, šukas. Svarbu kasdien stengtis patikti vyrui. Ne kiekvienam, bet savo vyrui. Moteris turi bent du kartus per dieną išsimaudyti: ryte ir grįžusi iš darbo. To reikia, kad vanduo nuplautų neigiamą energiją, blogas emocijas. Be to, kasdien keisti apatinius drabužius, kvėpintis (geriausia natūraliais aliejinės konsistencijos kvepalais). Reikėtų pasidaryti kojų pėdų masažą, patepus jas sezamų aliejumi, kuris turi savybę ištraukti iš kūno toksines medžiagas. Šiuo aliejumi taip pat rekomenduojama bent du kartus per savaitę išsitepti visą kūną. Kiekviena moteris turėtų sportuoti, laikytis dienos režimo, laiku eiti miegoti, laiku ir sveikai maitintis.
Jaunai moteriai svarbu išlaikyti kuo natūralesnį grožį, kosmetikos vyresniame amžiuje galės naudoti ir daugiau. Žinoma, jeigu norima paryškinti kai kuriuos veido bruožus – kodėl gi ne. Svarbiausia – stengtis atrodyti gražiai ir mylėti save.
Kaip moteriai labiau pasitikėti savimi?
Viena kompanija atliko tyrimus 40-yje pasaulio šalių. Paaiškėjo, kad tik apie 2 % moterų mano esančios gražios. Net apie 98 % moterų galvoja, kad turi trūkumų.
Pasitikėti savimi yra sudėtinga. Tačiau savimi nepasitiki ne tik moterys, bet ir vyrai. Taip yra dėl to, kad nesupranta kūno koncepcijos. Žmogus galvoja, kad jo kūnas tai ir yra jo esybė. Tai priežastis, kodėl moterims nuolat ko nors trūksta. Todėl stengiamasi investuoti į išvaizdą. Bet kad ir kaip norima pagražinti savo išorę, keičiant kūno struktūrą, gulantis po plastikos chirurgo peiliu, laimės vis tiek nerandama. Jeigu moters viduje nėra gerų savybių, ji vis tiek nespindės, netrauks žmonių. Moteriai reikia suvokti, kad ji yra nemari siela.
Visos moterys turi žinoti, kad jas kažkas myli arba mylės. Reikia tik išlaukti tinkamo laiko, tinkamo žmogaus. Moteris neturi pati siūlytis vyrui. Šiais laikais dailiosios lyties atstovės per daug rodo iniciatyvos vyrams. Reikėtų išlaukti, subrandinti save, kad atsiskleistų visos gerosios savybės. Jeigu prie kiekvieno puls, tai vargu, ar pavyks sutikti gerą žmogų. Kodėl skiriamasi? Nes nesulaukiama, kol ateis tas tikrasis žmogus…
Ar laimingos santuokos paslaptis yra ta, kad moteris turi mokėti valdyti vyrą jam to nežinant? Kaip moteriai to pasiekti?
Taip. Tik moterys mano, kad to daryti negali. Gali, nes moters psichika daug stipresnė.
Moteris visada turi leisti vyrui priimti sprendimus, nes tai jis šeimoje nori būti valdantysis. Tačiau ji gali gudriai pasufleruoti, koks tas sprendimas galėtų būti. Reikėtų tarsi netyčia mestelėti mintį, o vėliau pasakyti, kad jis pats tą sugalvojo. Vyras nori prisiimti iniciatoriaus vaidmenį. Konkuruodama moteris pažeidžia vyro ego. Tuomet jis pradeda nekęsti jos.
Moteris turi žinoti laiką, vietą ir aplinkybes, kaip paskatinti vyrą daryti tai, ko ji nori. Nereikia vyrui įsakinėti: „Išplauk indus!“ Tokiu būdu užgaunamas jo ego. Tą patį prašymą galima pasakyti ir kitais žodžiais, kita intonacija. Reikia atrasti tokią bendravimo formą, kad vyras norėtų viską daryti dėl tos moters. Ji dėl jo turėtų stengtis. Jeigu norime, kad mus mylėtų, reikia net paslapčiomis daryti ką nors gero. Galvokite: „Ką dar galiu padaryti gero dėl savo mylimo žmogaus?“ Tuomet tą gerąją energiją pajus ir vyras.
Moteris vyrą gali pakeisti tik tik keisdamasi pati. Ji kuria šeimos atmosferą, tradicijas. Čia jos terpė, jos veiklos laukas. Jeigu moteris nežino, kaip tą daryti, gražios šeimos ir nesukurs. Jeigu vyras sako: „Aš važiuoju pažvejoti, man nuobodu“, tai tokios šeimos laikyti visaverte jau negalima. Vadinasi, moteris kažkur kažką pražiūrėjo, pražiopsojo. Juk vyras ir moteris visur turi būti kartu.
Į ką labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį renkantis antrąją pusę?
Sakoma, vesti arba ištekėti yra žygdarbis. Prieš santuoką reikia išsamiai išanalizuoti, kaip vyras elgiasi, kaip bendrauja su savo tėvais, draugais. Pažiūrėkite, ar rūpinasi savimi, ar yra tvarkingas, ar ne. Numatykite, su kuriomis savybėmis galėsite taikstytis, su kuriomis – ne.
Taip pat reikėtų išsiaiškinti, koks žmogaus, su kuriuo ketinate gyventi, gyvenimo tikslas. Paklauskite, kodėl jums reikia sieti savo ateitį kartu, dėl kokių priežasčių ketinate tai daryti? Vyras turi numatyti viso gyvenimo tėkmę, nes jis veda moterį ne šiaip sau. Vyras ją turi nuvesti į gyvenimo tikslą.
Pagalvokite, ar darbininkas gali vesti verslininko dukrą? Ar policininkas galės gyventi su mokslininke, ar supras vienas kitą, ar turės apie ką pasišnekėti?
Labai dažnai renkamės partnerį pagal tai, kaip jis atrodo. Tai taip pat klaidina žmogų.
Dar viena problema, kad vyrai nelinkę tobulėti. Jie nenori eiti nei į parodas, nei į koncertus, nei į paskaitas. Jų ego toks didelis, kad negali pripažinti, jog kurioje nors srityje kažkas išmano daugiau negu jie. Jeigu tobulėjanti žmona aplenkia jį, tuomet vyras nebevaldo situacijos.
Sakoma, kad moteris turi tekėti anksti, tačiau vyras už moterį turėtų būti vyresnis bent 7–9 metais, nes vyrai vėliau subręsta. Jeigu susituokia bendraamžiai, kyla pavojus, kad vyresniame amžiuje vyras žvilgtels į savo žmoną ir pagalvos: „Kokia sena atrodo mano žmona“. Be to, moteris turi pareigų ne tik namuose, bet ir darbe. Taigi suprantama, kad darbai ir rūpesčiai ją sendina. Kita vertus, esant 8 metų skirtumui moteris nespėja pasenti, ji už vyrą atrodo jauniau.
Ar porą turėtų sieti bendri pomėgiai?
Žinoma, tai būtų geriausia. O idealiausia – jeigu abu turėtų tikslą padėti kitiems.
Mūsų mąstymas yra labai siauras. Moteris nusprendžia, kad ji lankys jogą, o vyras sako, jog jis žvejos. Ir jų interesai nesutampa, nes vyras gali žvejoti visą naktį, o moteris jogos užsiėmimuose tiek laiko nepraleis. Šeimą kažkas turi vienyti. Reikia visur eiti kartu.
Draugystės pradžioje vyras ir moteris nesiskiria, nuolat būna kartu. O kas nutinka vėliau? Netgi neprisiliečia vienas prie kito, kartais dovanėlių nedovanoja, gimtadienių neprisimena…
Anot vedų, moteris yra kaip mažas vaikas, jos vienos paleisti niekur negalima, nes ją visi medžioja. Šiais laikais niekas nežiūri, ar ji turi vestuvinį žiedą ant piršto, ar ne. Pasaulis nuolat gundo. Jeigu moteriai vyras nesako komplimentų, o nepažįstamas vyriškis ėmė ir pasakė, kad ji graži, ją tai gundo. Moteriai širdis apsąla, ji pameta protą, nes susižavi žodžiais. Žodžiai – norėjimas pasinaudoti energija, kūnu. Tik susižavėjimas. Vyrui irgi negalima niekur eiti be žmonos. Kas nutinka, kai susitinka vyrai, kur būna alkoholio? Užklumpa aistra. Tuomet vyras nori moters arba muštis.
Kokios priežastys lemia skyrybas šeimoje?
Pagrindinė skyrybų priežastis – didelis žmogaus ego. Tai nepasitenkinimas kažkuo. Kiekviena siela nori pasitenkinti: per maistą, laisvalaikį, santykius, aprangą, muziką, seksą.
Prieš vesdamas vyras negalvoja, kad žmona pareikš daugybę norų: kur gyvensime, kaip rengsimės, kaip vaikus aprūpinsime ir pan. Kai užmirštama, kodėl buvo sukurta santuoka, pamirštamos pareigos, žmona nenori tenkinti vyro poreikių, o vyrą erzina, kad moteris reiškia pretenzijas, vis prašo ko nors. Tada ateina metas, kai jis nori tenkintis pats. Turėtų būti kitaip, vyro gyvenimas turėtų būti paskirtas padaryti žmoną laimingą.
Moteriai pabosta toks neatsakingas vyras. Vyrai dažnai net nežino, ko reikia vaikams, nesupranta, kiek maisto produktų reikia nupirkti. Nesusimąsto, kad drabužiai patys neišsiskalbia, patalynė neišsilygina, kambarys neišsišluoja. Parėjusiam iš darbo jam norisi tik ilsėtis, niekam daugiau neturi jėgų. Jis galvoja, kad tik vienas darbe pavargsta, nesusimąsto, jog žmona irgi dirba… Žvelgiant iš psichologinės pusės, moteris turėtų nedirbti, jai reikėtų rūpintis namais, galbūt piešti, tapyti, dainuoti, draugę į namus pasikviesti. Vyras turėtų vienas dirbti, bet šiais laikais neužtenka tik jo pinigų. Moteriai, grįžusiai į namus, pareigų nė kiek nesumažėja. Ji pasidaro pikta, nervinga. Be to, vyras reikalauja: „Kodėl čia nesutvarkyta, kodėl ne taip valgyti padaryta?“ Ir abu lieka nepatenkinti, pradedama konfliktuoti. Vieno ir kito poreikiai nesutampa…
Vyrai šiais laikais neatsakingi. Moterys taip pat. Abi pusės nenori vykdyti savo pareigų. Dažnai net nežinoma jų. Žmonės netoleruoja vienas kito trūkumų, todėl šeimos ir skiriasi. Amerikoje išsiskiria apie 80 % šeimų. Vadinasi, vis ieškome geresnio varianto. Pabūname su vienu, o tada galvojame: „Ne, man reikia ieškoti ko nors geresnio“. Tačiau pažinus kitą žmogų paaiškėja, kad ir jis turi trūkumų. Nėra nė vieno, kuris neturėtų jų. Laimė – kai gali suprasti, ar priimsi tuos trūkumus, ar ne. Pasak vedų, jeigu kitame žmoguje matai kokių nors trūkumų, vadinasi, pats jų turi. Jeigu neturėtum, tai kitame ir nematytum. Kitas žmogus yra tarsi tavo paties veidrodis.
Dar viena skyrybų priežastis – vyrų gyvenimo krizė, kuri pasireiškia maždaug 30–40 gyvenimo metais. Tuo metu vyras dažniausiai jau būna pasiekęs tai, apie ką kadaise svajojo. Vyras nevertina moters įnašo jo gyvenime, nesupranta, kad moteris buvo jo užnugaris, viską tvarkė, garantavo sėkmę. Jis mano, kad visko pasiekė tik savo jėgomis. Didelė problema yra ta, kad tėvai nerodo tinkamo pavyzdžio šeimoje. Jeigu vaikas jo nemato, tai iš kur gali žinoti, kokie turi būti santykiai?
Ar antroji santuoka gali būti sėkmingesnė?
Moteris visą save atiduoda pirmajam vyrui, su kuriuo gyvena. Antrajam jau negali duoti 100 % savęs nei fiziškai, nei psichologiškai. Paprasčiausiai ji jau neturi tiek energijos. Kuo ilgiau pora gyveno kartu, tuo subtilesni ryšiai užsimezgė. Norint užmiršti tą žmogų, su kuriuo buvo gyventa, reikės maždaug dar pusės laiko tiek, kiek buvo praleista kartu. Pavyzdžiui, jeigu išgyveno10 m., prireiks 5 metų. Ir tai kartais iškils prisiminimai. Kitas žmogus, sutiktas gyvenimo kelyje, taip pat turės trūkumų. Taip pat reikės priimti juos…
Koks turėtų būti vyras, kad moteris jaustųsi laiminga?
Vyras visų pirma turi būti dvasingas. Jeigu jis toks nėra, tuomet paklysta materialiame pasaulyje. Sakoma, jeigu šeimoje nėra Dievo, ji kaip ir pasmerkta, klaidžios, niekas nepadės. Vyrui žmona turi būti viskas. Jis turi rūpintis ja ir atlikti tris pareigas. Pirmoji pareiga – dvasinė: nuvesti moterį pas Dievą, antroji – psichologinė, emocinė: vyras turi išklausyti moterį, apsaugoti psichologiškai, nuraminti, kad ji nepasimestų gyvenime, trečioji – turi aprūpinti šeimą materialiai. Moteris, kurios vyras stengiasi suteikti jai laimę, kasdien žydės, šypsosis. Vyras turi įdėti visas pastangas, kad to pasiektų.
Ko reikia kiekvienam vyrui?
Antrosios pusės. Be moters vyras jaučiasi nevisavertis. Turėdamas mylimą žmogų jaučia balansą, kartu gali siekti gyvenimo tikslų, nes vienam gyventi yra labai sunku. Kol mes jauni, užtenka tėvų, draugų meilės. Tačiau laikui bėgant tokia meilė jau netenkina, reikia ko nors daugiau. Širdis šaukiasi tos vienintelės meilės. Draugės išteka, draugai veda. Per šventes ar kitus susibūrimus visi būna su antrosiomis pusėmis. Vienišas žmogus ima nepritapti… Moteriai ypač sunku būti vienai, nes ji neturi, kas ją apgintų.
Kokia turi būti ideali moteris?
Tobula moteris – žinanti savo, vyro, šeimos pareigas ir jas atliekanti. Ji žino, dėl ko gyvena. Ideali moteris ta, kuri supranta, kad yra siela. Tuomet ji yra laiminga. Ji neturi pretenzijų nei vyrui, nei visuomenei. Nepurkštauja, kad šalta ar karšta. Perpranta visatos dėsnius. Tokia moteris supranta, kad gyvenimas – tai cirkas, jame keičiasi tik veikėjai. Ideali moteris nepavydi toms, kurios turi ilgesnius plaukus ar gražesnių drabužių. Ji priima pasaulį tokį, koks jis yra, ir supranta save, yra patenkinta. O moteris, pykstanti ant savęs, naikina ir vidinį, ir išorinį grožį.