Ką psichologai sako apie sapnus? Išsiaiškinti sapnus sunku. Jie siejami su mistišku pasauliu. Kartais net vadinami antruoju, slaptu mūsų gyvenimu. Ne visi psichologai mėgsta gilintis į sapnų reikšmę. Tačiau visame pasaulyje garsus amerikiečių psichologas Ianas Wallace, per 30 metų darbo praktiką išanalizavęs daugiau nei 150 tūkst. sapnų, tikrai ne vienas iš tokių.

 

"sapnas"

Sapnai nenutinka tiesiog šiaip sau. Pats žmogus juos kuria. Kiekvienas žmogus, su kuriuo susiduriama, kiekviena vieta, kurioje tenka lankytis, kiekvienas įvykis, kurį tenka patirti yra sukuriamas pasąmonės lygmenyje. Supratus, kodėl kuriame unikalų sapno turinį, paaiškėja, kas jūs iš tikrųjų esate, ko jums iš tikrųjų reikia ir kuo iš tikrųjų tikite.

 

Sapnai svarbūs ne tik tada, kai miegame, bet ir tada, kai prabundame. Didžiausios ambicijos ir giliausi troškimai nenutinka savaime – visa tai reikia sukurti. Pasąmonės lygmenyje kiekvieną naktį žmonės kuria sapnus, kurių analizė gali padėti pasiekti tikslus ir įgyvendinti svajones.

 

14 dažniausių sapnų ir kaip juos aiškina psichologai:

 
 • Rasti negyvenamą kambarį. Ką tai reiškia? Kambariai namuose reprezentuoja skirtingas asmens charakterio savybes. Todėl aptikus negyvenamą ir nenaudojamą kambarį galima spėti, kad žmogus netrukus gali rasti naują talentą, apie kurį nė nenumanė. Ką reikėtų daryti? I. Wallace teigia, kad kuo daugiau laiko skirsite savo miegančių talentų ieškojimų, tuo daugiau durų jums atsidarys realiame gyvenime, pabudus.
 
 • Nevaldoma transporto priemonė. Ką tai reiškia? Automobilis reprezentuoja gebėjimą daryti nuolatinį progresą, siekiant tikslų. Gyvenime pabudus galima pajusti, kad praradote kontrolę vingiuotame kelyje į sėkmę. Ką reikėtų daryti? Užuot bandžius kontroliuoti situaciją, reikėtų pasistengti atsipalaiduoti ir pasitikėti savo instinktais ir vidiniu balsu, kurie nuves tiesiai į sėkmę.
 
 • Kritimas. Ką tai reiškia? Kritimo pojūtis sapne rodo, kad esate per daug įstrigę kokioje nors situacijoje gyvenime pabudus. Todėl reikia atsipalaiduoti ir pabandyti ją išspręsti. Ką reikėtų daryti? Reikėtų stengtis ne viską sukontroliuoti, bet labiau pasitikėti savimi ir kitais, leisti, kad viskas natūraliai susidėliotų į savo vietas.
 
 • Skridimas. Ką tai reiškia? Gebėjimas skristi sapne simbolizuoja išsilaisvinimą iš aplinkybių, kurios slėgė realiame gyvenime pabudus. Ką reikėtų daryti? Išsilaisvinimo jausmas dažnai suprantamas kaip tiesiog sėkmė arba atsitiktinumas, tačiau taip pat jį gali sukelti ir sąmoningas problemų sprendimo būdas.
 
 • Būti nepasiruošus egzaminui arba kitam svarbiam atsiskaitymui. Ką tai reiškia? Egzaminai parodo, kaip vertinate savo gebėjimą išspręsti užduotis. Sapne egzaminas rodo, kaip vertinate savo atliekamą vaidmenį realiame gyvenime. Ką reikėtų daryti?  Tai nereiškia, kad reikia nuolatos tikrinti savo gebėjimus ir žinias, bet pripažinti savo talentus, žinias ir pasiekimus. Rekomenduojama savęs taip dažnai ir skaudžiai neteisti, kaip iki šiol.
 
 • Apsinuoginti viešoje vietoje. Žmonės vilki drabužius, norėdami aplinkiniams sudaryti vienokį ar kitokį įvaizdį. Nuogumas viešumoje reiškia, kad jūs jaučiatės labai pažeidžiami  ir nesaugūs. Ką reikėtų daryti? Gali būti nejauku ir nesmagu, bet šis sapnas nori pasakyti, kad jums nereikėtų slėpti savo talentų ir apie juos prasitarti kitiems.
 
 • Negalėti rasti tualeto. Tualetas simbolizuoja pagrindinius žmogaus norus, todėl ieškojimas šios vietos – tai vidinis noras ir poreikis pasirūpinti savimi. Ką reikėtų daryti? Skirti daugiau laiko savo, o ne kitų žmonių poreikiams.
 
 • Krentantys dantys. Ką tai reiškia? Dantys simbolizuoja pasitikėjimą savimi ir galią, todėl krentantys dantys įspėja, kad pasitikėjimas savimi ima nykti realiame gyvenime pabudus. Ką reikėtų daryti? Nereikėtų pradėti gailėtis savęs ir galvoti, kad tuoj tapsite bejėgiu, bet stengtis rasti sprendimo būdą ir priimti gyvenimo metamus iššūkius.
 
 • Kažkas jus vejasi. Ką tai reiškia? Sapnas primena situaciją, kurią jūs norėtumėte įveikti, bet nežinote kaip. Ką reikėtų daryti? Sapnas įpareigoja atkakliai siekti tikslų. Nors gali būti baisu, tačiau siekiant tikslo gali atsiskleisti talentų, apie kuriuos nė neįtarėte ir kurie padės pasiekti ir gauti tai, ko norite.
 
 • Vėluojate. Ką tai reiškia? Sapnas įspėja, kad turite per daug darbų ir reikalų, darote per daug. Ką reikėtų daryti? Sapną suprasti kaip įspėjimą: „Nežadėti to, ko negalėsite padaryti“.
 
 • Būti nėščia. Ką tai reiškia? Ko gero, sapnuojantysis turi kokių nors problemų. Tai galima suprasti, kaip pasąmonės norą pradėti kažką nauja, pavyzdžiui, kūrybinį projektą arba tapti tėvais. Nėštumo pojūtis sapne taip pat gali reikšti naują idėją, kurią neseniai sugalvojo.
 
 • Neištikimybė. Ką tai reiškia? Šis sapnas paprastai aplanko, kai žmogus per daug skiria dėmesio tiems dalykams, kurie jam nepriklauso. Taip pat tokį sapną inspiruoja romantikos trūkumas santykiuose.
 
 • Mirtis sapne – tai pasąmonės noras, kad kas nors baigtųsi (santykiai, darbas, karjeros kryptis ar ne tai, kas buvo praeityje). Įdomu, kad šis sapnas ne visada būna košmaras. Šis sapnas tarsi skatina žmogų dėti naujas pastangas arba viską pradėti iš naujo.
 
 • Susitikti su įžymybe. Kiekviena įžymybė padeda atskleisti sapnuojančio asmens talentus ir vertybes. Sapnuoti žvaigždes – tai asmeninis noras būti pripažintiems.