Per atostogas dauguma žmonių leidžia sau daugiau nei kitomis dienomis. Progų paišlaidauti irgi būna daugiau. Be to, šiuo metu kyla daugiau rizikos. Todėl labai aktualu, kaip sutaupyti pinigų per atostogas ir išvengti skaudžių nuostolių.

 

atostogos

Geri patarimai, kaip neprarasti pinigų per atostogas:

 

Apsidrausti nuo vagysčių. Vasarą, išvažiavus atostogauti, didėja apiplėšimo rizika. Apsidrausti verta, jei namie turite brangių daiktų ir jūsų gyvenamojoje vietoje dažnai pasitaiko vagysčių. Visada geriau pagalvoti į priekį ir užkirsti kelią nenumatytiems atvejams.

 

Susitarti su giminaičiais ar kaimynais. Prieš išvykdami atostogauti, neapsiskelbkite visam rajonui, kad jūsų nebus. Tegul apie tai žino tik artimiausi draugai. Namų raktus duoti tik tiems, kuriais visiškai pasitikite. Paprašykite jų ne tik palaistyti gėles, tačiau ir palikti įjungtą šviesą kai kuriais vakarais, kad nekiltų įtarimų, jog butas paliktas be priežiūros. Jeigu neturite kam patikėti buto priežiūros, tai bent paprašykite kaimynų kasdien patikrinti pašto dėžutę ir namų duris.

 

Pinigus ir vertingus daiktus laikyti banke. Banke pinigai bus saugūs ir galėsite atsipalaiduoti per atostogas, kad jiems nieko blogo nenutiks.

 

Vertingus daiktus namie paslėpti. Jeigu dėl kokių nors priežasčių, vertingų daiktų padėti į banką, galima juos paslėpti saugiose vietose: vamzdelio ertmėje, ant kurio pakabintos dušo užuolaidos, giliai spintelėje ir pan.

 

Pinigus laikyti keliose vietose. Šį gerą patarimą neretai pamiršta atostogautojai, išvykę į tolimus kraštus. Nerekomenduojama pinigus laikyti vienoje vietoje, kad vagystės atveju, žmogus turėtų lėšų, kurios saugiai paslėptos ten, kur ilgapirščių rankos nepasiekė.

 

Neslėpti pinigų drabužiuose. Gali pasirodyti, kad įsiūti pinigus į drabužius ar diržą yra protinga mintis, bet taip nėra. Nepaisant to, kad kai pinigai yra arčiau kūno, jaučiamasi saugiau. Tačiau atostogaujant dažnai tenka nusimesti drabužius (paplūdimyje ar spontaniškai nusipirkus naują drabužį), todėl toks variantas nėra saugus.

 

Išsikeisti pinigus. Nesinešioti didelio nominalo banknotų (pavyzdžiui, 500 eurų). Geriau turėti daugiau smulkių pinigų, kuriuos būtų galima slėpti skirtingose vietose. Kai piniginėje bus mažiau pinigų, širdis skaudės mažiau, juos netikėtai praradus.

 

Naudoti seifą. Žinoma, nėra 100 %garantijos, kad viešbutyje palikti pinigai bus saugūs, bet tai daug saugiau negu tiesiog palikti lagamine arba visada nešiotis grynuosius.

 

Nešioti rankinę per petį. Nerekomenduojama laikyti piniginės galinėje kelnių kišenėje – taip tik palengvinsite darbą nusikaltėliams. Geriausias pasirinkimas, rankinė, nešiojama per petį ant šono ar liemens.

 

Prieš kelionę susirašyti visus skubios pagalbos telefono numerius. Iš anksto pasidomėkite, ką daryti, jeigu staiga bus užblokuota kortelė. Įsirašyti policijos ir Lietuvos ambasados telefonų numerius. Aptarti su giminaičiais, kaip būtų galima pervesti pinigus nelaimės atveju. Informaciją saugoti ne tik telefone, nes jį taip pat galima prarasti.

 

Rengtis kukliai. Įvardyti sau, kodėl vykstate į kelionę. Jeigu norite lankyti naujas vietas, rinkitės patogius drabužius, o puošnius palikti namie. Jeigu norite pasirodyti, pasiruoškite, kad galite sulaukti daugiau nepageidaujamo dėmesio, jūsų lagaminus tikrins atidžiau.

 

Nusistatyti viršutinę ribą. Iš anksto apgalvokite, kiek ketinate išleisti ir padalykite sumą į tiek dienų, kiek truks atostogos. Taip turėsite limitą kiekvienai dienai. Didelius pirkinius palikti atostogų pabaigai, kad atostogų pabaigoje dar turėtumėte rezervą nenumatytiems atvejams.

 

Ieškoti nuolaidų. Prieš kelionę pasidomėkite artėjančiais renginiais ir festivaliais – į juos dažnai galima patekti nemokamai arba už minimalią kainą. Raskite, kur vyksta „laimės valandos“, kad sutaupytumėte maistui ir gėrimams.

 

Pasirinkti transportą. Išsiaiškinkite, kaip galėsite keliauti mieste ir po šalį, į kurią vykstate atostogauti. Kai kur patogiau keliauti viešuoju transportu, kartais pigiau naudoti taksi arba išsinuomoti automobilį.

 

Apsipirkti prekybos centruose. Jeigu kasdien valgysite pietus ir vakarienę restoranuose, rizikuojate greitai viršyti atostogoms numatytą biudžetą. Vietoj to nusipirkti prekybos centruose greitai paruošiamų košių, vaisių, daržovių, produktų sumuštiniams tepti, riešutų, džiovintų vaisių, jogurtų. Užkandžių rekomenduojama pasiimti ir į ekskursijas, nes turistų lankomose vietose dažnai būna užkeltos kainos.

 

Aplenkti suvenyrų parduotuvėles. Net jei per atostogas turistams skirti menkaverčiai suvenyrai, marškinėliai su užrašais, kriauklės, magnetai, dekoratyviniai šaukšteliai atrodo patraukliai, tačiau namuose greičiausiai gailėsite, prisipirkę niekučių. Pirkti rekomenduojama tik tas vietines prekes, dėl kurių kokybės nekyla abejonių, kurie yra reikalingi kasdien ir yra pigesni negu jūsų gyvenamojoje vietoje.