Daugelis žino, kad oda skirstoma į tris pagrindinius tipus: sausą, riebią ir mišrią. Tačiau tai toli gražu nėra viskas. Moterų veido odos problemos dažniausiai kyla dėl hormonų veiklos sutrikimų ir netinkamos mitybos. Be to, dažniausiai odos problemos naikinamos tik išoriškai, nė nesivarginama išsiaiškinti, kokia yra tikroji prastos išvaizdos priežastis. Oda yra lyg veidrodis, atspindintis sveikatą ir gyvenimo būdą.

 

oda

Geri patarimai kiekvienam odos tipui:

 
  • Nevienodo atspalvio oda, daug dėmelių. Ilgiau pabuvus saulėje ant odos išryškėja strazdanos ir pigmentinės dėmės. Pigmentacija gali sustiprėti nėštumo metu ar, kai moteris vartoja kontraceptines priemones. Turint tokią odą, naudoti apsaugines priemones nuo saulės yra būtinybė. Hormonus sureguliuoti gali padėti daug mikroelementų turinti mityba, streso valdymo technikos, pakankamas miegas ir fizinis aktyvumas.
 
  • Oda, linkusį į bėrimus. Aknė, didelės poros, inkštirai, miliumai, pūlinukai gali dažnai varginti dėl hormonų veiklos svyravimų arba netinkamos mitybos, kai vartojama per daug cukraus ir riebalų. Sutvarkius žarnyno mikroflorą, paprastai praeina ir bėrimai. Rekomenduojama pavartoti probiotikų ir prebiotikų ir priemones, sureguliuojančias pH pusiausvyrą (pavyzdžiui, gryną arganų aliejų).
 
  • Raustanti oda. Tokia oda yra paraudusi, gali kilti bėrimų, oda labai jautri ir netoleruoja daugelio kosmetikos priemonių. Manoma, kad odos būklė yra susijusi su žarnyno sveikata, hormonų pusiausvyra ir streso poveikiu. Rekomenduojama valgyti daugiau probiotikų turinčio maisto, praktikuoti meditaciją, pilatesą ar jogą. Taip pat galima pavartoti žolinių papildų, raminančių nervų sistemą.
 
  • Sausa ir niežtinti oda. Dažnai egzema, atopinis dermatitas, alerginės reakcijos, kontaktinis dermatitas, žvynelinė, keloidai, baltmė, seborėjinis dermatitas, dilgėlinė ir kitos neigiamos odos reakcijos pradeda varginti, nusilpus imuninei sistemai. Rekomenduojama vengti maisto produktų, kurie gali sukelti alergines reakcijas: pieno, glitimo, kiaušinių, kukurūzų, žemės riešutų, sojos ir vartoti maisto papildus, mažinančius uždegimą (pavyzdžiui, bosvelija, ciberžolė, bromelainas).
 
  • Greitai senstanti oda. Oda nukąra, suglemba, raukšlėjasi, išsausėja. Žaizdos lėtai gyja, oda plonėja. Dažniausios priešlaikinio senėjimo priežastys: žalingas saulės poveikis, genetika, hormonai, prasta mityba. Dėl per didelio cukraus kiekio oda greičiau netenka kolageno, todėl pradeda sausėti ir raukšlėtis. Rekomenduojama rinktis kosmetikos priemones, kuriose nėra medžiagų, sutrikdančių hormonų veiklą – parabenų, ftalatų. Jų, beje, aptinkama ne tik kosmetikoje, bet ir maisto produktuose bei vaistuose. Be to, reikėtų stebėti, kad mityboje netrūktų omega 3 riebalų rūgščių, cinko, probiotikų, A, B, C, D, E vitaminų.