Santykių statusas – dalykas rimtas. Kaip pakeisti netenkinančią situaciją ir elgesio taisykles su vyru? Jeigu santykiai su dominančiu asmeniu ilgą laiką yra neaiškūs ir nerimti, metas išsiaiškinti pagrindines priežastis, kodėl taip yra!

 

"santykiai"

Kodėl santykiai su vyru netampa rimti? Kas kliudo tapti pora? Koks moters elgesys gali paskatinti vyrą galvoti: ar apskritai verta tęsti santykius, o gal reikėtų viską palikti taip, kaip yra?

 

Daugelis žmonių puikiai žino, ką reiškia atsidurti aukos vietoje. Aukomis tampa ne tik tos, kurie nukenčia nuo maniakų. Anot psichologijos ir psichiatrijos tėvu vadinamo Carlo Gustavo Jungo, kiekvienas žmogus turi savo tamsiąją ir šviesiąją pusę. Tamsioji pusė seka iš paskos lyg šešėlis – čia neretai slypi ir aukos sindromas, atbaidantis vyrus nuo santykių su tam tikromis moterimis. Iširus santykiams moteris, analizuodama galimas santykių klaidas, gali taip ir nesuprasti, kad pati atbaidė vyrus. Pavyzdžiui, penktadienio vakarą su draugėmis ji išgėrė kiek per daug kokteilių, todėl likusią nakties dalį skambinėjo vyrui į telefoną ir rašė kvailas žinutes. Arba jis galėjo įsižeisti, regis, be jokios priežasties, nors labiau įsigilinusi į savo veiksmus moteris galbūt suprastų, kad šiurkščiai su juo elgėsi. Jeigu jis laiku nepaskambino, tai moteris išsiunčia srautą žinučių, bijodama, kad vyras gali dingti. Arba pagaliau susitikusi, ji pradėti šaukti ir skųstis dėlto, kad jis laiku nepaskambino ir vertė ją laukti bei nervintis. Jeigu moteris niekada neleidžia vyrui mokėti už vakarienę restorane. Socialiniuose tinkluose spaudžia mygtuką „patinka“ ant kiekvienos nuotraukos ir rašo komentarus, kad aplinkiniams nekiltų abejonių, kad tai yra jos vyras. Lyg ir smulkmenos, tačiau dėl jų santykiai retai kada gali tapti rimti.

 

Išmokti teisingai elgtis gali kiekviena. Kitą kartą reikėtų vengti elgtis kvailai, išmokti savyje atpažinti aukos sindromą ir jį panaikinti. Tai raktas į laimingus, rimtus ir ilgalaikius santykius. Štai keletas dalykų, kurie padės atpažinti aukos sindromą, kliudantį užmegzti rimtus ir ilgalaikius santykius:

 
  • Nuolatos pergalvojate buvusius santykius. Ką darėte blogai? Ką būtų galima padaryti kitaip, kad tas pats santykių scenarijus nesikartotų ir su dabartine simpatija? Dar blogiau, jei moteris apie tai pradeda kalbėti su nauju partneriu.
 
  • Kaltinate save dėl visų nuodėmių: „Tai aš kalta, kad sugriuvo santykiai“, „Tai aš išardžiau šeimą“, „Aš elgiausi blogai“, „Dėl mano kaltės vyras išėjo“.
 
  • Gailitės savęs: „Kas dabar su manimi (sena, baisia, stora) bus?“, „Kas į mane apskritai žiūrės?“, „Tai mano kryžius ir aš nieko negaliu pakeisti“, „Mūsų šeimoje visos moterys gyvena po vieną“.
 
  • Piktinatės savo vyru: „Kaip tu galėjai man tai padaryti?“, „Jis net neįsivaizduoja, kaip man sunku“, „Aš jam atidaviau viską“, „Aš tikėjau juo, o jis…“.
 

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti – tai pripažinti faktą, kad kartais jus kamuoja aukos sindromas, tačiau svarbiausia neleisti aukos sindromui užvaldyti visų minčių ir gyvenimo sričių. Galima pasakyti sau: „Dabar aš paverksiu, bet po 10 minučių nusiraminsiu“, „Gerai, vyras vėl mane paliko. Reikia pasistengti nusiraminti ir suprasti, kas iš tikrųjų įvyko, kada aš leidau aukos sindromui paimti viršų“.

 

Antra, kiekvieną nesėkmę reikėtų priimti kaip gyvenimo pamoką, o ne kaip bausmę. Pagalvoti, ką kitą kartą galima daryti kitaip, liautis gailėtis savęs ir be reikalo nesižvalgyti į praeitį.

 

Kai kurioms moterims patinka aukos būsena. Joms patinka, kad taip gali sulaukti gailesčio, rūpesčio ir dėmesio iš kitų, ypač iš dominančių vyrų. Nors iš pradžių jie rodo dėmesį, rūpinasi ir guodžia, tačiau rimtų santykių su tokiomis dailiosios lyties atstovėmis užmegzti neketina.

 

Trečia, moteris turi nuspręsti, kokia ji nori būti? Kokia moterimi ji save mato po poros metų? Ką reikėtų padaryti, kad taip iš tikrųjų nutiktų? Sudaryti 3 savaičių, 3 mėnesių, pusės metų, metų planą, kurio reikėtų laikytis. Mažais žingsneliais eiti didelio tikslo link.

 

Ketvirta, santykiuose su vyru nesielgti kaip vaikas. Vaikai ieško paguodos, rūpestingumo ir dėmesio. Atsakyti sau į klausimą: „Ar norite sukurti santykius su vyru, ar su tėveliu?“. Jeigu atsakymas – su vyru, tai kokių savybių jūs pati turėtumėte turėti, kad galėtumėte jį sudominti? Tokia moteris būtų, pavyzdžiui, seksuali, įdomi, rami. Tokia paprastai ir būna subrendusi moteris, o ne vaikas. Kaip atrasti savyje ar išsiugdyti šias savybes?

 

Penkta, nepradėti naujų santykių, bandant užkrauti ant naujojo išrinktojo pečių visas savo problemas. Suaugę žmonės savo asmenines problemas išmoksta išspręsti patys. Nebūkite apgailėtinos. Geriau būti įdomios ir geidžiamoms!

 

Šešta, liautis kalbėtis su tomis dailiosios lyties atstovėmis, kurios nemato ateityje laimės, apskritai netiki vyrais, kaltina juos dėl visų gyvenimo nelaimių, žegnojasi nuo minties, kad vėl galėtų kam nors įsipareigoti. Tokios pašnekovės gali išmokyti tik verkšlenti, gailėtis savęs, kaltinti vyrus. Moteris, trokštanti harmoningų ir rimtų santykių, turėtų mokytis mėgautis gyvenimu su tais, kurie taip pat trykšta gyvenimo džiaugsmu.

 

Septinta, atsikračius aukos sindromo, reikia lyg naujomis akimis pažvelgti į save. Kas jums savyje nepatinka? Ką reikėtų skubiai pakeisti? Išmokite užkirsti kelią gresiančiai savigailai.