Geri patarimai, kaip teisingai gerti kavą
2016-04-22 12:59Kaip prasideda jūsų rytai? Galbūt ankstų rytą mieguistumą išvaiko nepakartojamas kavos aromatas? Rytą kava gali ne tik pažadinti, bet ir būti labai skani. Jeigu vienas iš tų žmonių, kurie rytą negali praplėšti akių, kol neįkvepia pažadinančio kavos aromato, tai dar nereiškia, kad reikia gerti bet kokią kavą, kurioje yra šiek tiek kofeino. Statistika skelbia, kad pasaulyje kasdien išgeriama apie du milijardus puodelių kavos. Įtemptomis dienomis statistinis gyventojas jos išgeria dar daugiau. Rekomenduojama kasdien išgerti ne daugiau nei 3 – 5 puodelius šio tonizuojančio gėrimo. Kava – tai daugiau nei gėrimas. Ji pakelia nuotaiką ir suteikia žvalumo akimirksniu!
Kaip išsirinkti kavą parduotuvėje? Prieš geriant kavą pirmiausiai reikia ją nusipirkti. Kavos žinovai teigia, kad įprastuose prekybos centruose geros kavos sunku rasti, todėl rekomenduoja ją pirkti specializuotose prekybos vietose. Labai svarbu atidžiai pasirinkti kavos pupeles, išnagrinėti informaciją apie sudėtį ant pakuotės, atkreipti dėmesį į pagaminimo datą ir skrudinimo būdą. Dvi pagrindinės kavos rūšys yra arabika ir robusta. Pirmoji Lietuvoje yra populiariausia. Ji išsiskiria ryškiu skoniu ir turi apie 0,65 – 2,7 % kofeino. Beje, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad nuo kavos pagaminimo datos nebūtų praėjęs daugiau nei mėnuo – tokia kava yra pati aromatingiausia ir yra geriausio skonio.
Kaip teisingai paruošti kavą? Egzistuoja daug būdų, kaip paruošti kavą: nuo paprasčiausio, kuriam reikia tik kavos, vandens ir turkiško kavinuko (kavinukas gaminamas iš vario, žalvario arba nerūdijančio plieno su medine arba metaline rankena) iki labai daug darbo reikalaujančių, sudėtingų kavos ruošimo technologijų, kai naudojama kolba, chronometras ir net svarstyklės. Namuose skanią kavą greitai paruošia kavos aparatai su vienkartiniais filtrais ir spaudimu. Teisingai paruoštą kavą galima gerti bet kuriuo paros metu, ne tik rytą.
Geri patarimai, kaip paruošti kavą turkiškame kavinuke:
- Pašildyti kavinuką. Geriausia, jei jis varinis – šis metalas šilumą praleidžia tolygiai.
- Į kavinuką supilti maltas kavos pupeles. Kavos stiprumas priklauso nuo asmeninio skonio. Jei nežinote, kiek tiksliai dėti, rekomenduojama į 150 ml vandens dėti 2 šaukštelius maltos kavos.
- Kavą užpilti šaltu vandeniu.
- Kaitinti ant mažos ugnies. Stebėti, kad kava neišbėgtų. Labai svarbu kavinuką iš karto nukelti nuo ugnies, kai pradeda susidaryti putos.
- Palikti, kad šiek tiek atvėstų ir kavos virimo procesą pakartoti 2 – 3 kartus.
Kokie yra pagrindiniai kavos ruošimo būdai? Pasaulyje egzistuoja šimtai kavos ruošimo receptų ir kiekvienas iš jų turi pavadinimą. Skirtingose šalyse tuo pačiu pavadinimu gali būti vadinamos kelios panašios kavos rūšys. Pagrindiniai kavos ruošimo principai yra:
- Espreso – labai stipri kava mažame puodelyje.
- Amerikietiška – espreso kava su stikline karšto vandens.
- Latė – silpna kava, kurios beveik du trečdalius sudaro pieno puta.
- Kapučino kava – daug kavos ir dar daugiau pieno putos.
Su kuo gerti kavą? Kava gali būti derinama su beveik bet kokiomis uogomis, vaisiais, sūriais, pyragais, ledais. Tačiau kava tinka net su daržovių, žuvies ir mėsos patiekalais.