Geri patarimai, kaip sutaupyti perkant
2022-01-25 09:17Daugeliui iš mūsų taupymas asocijuojasi su malonumų atsisakymų ir diržų susiveržimu. Tiesą sakant, atidėti pinigus neturėtų būti sunku. Atvirkščiai – galima sutaupyti net tokiems paprastiems dalykams kaip kasdienis apsipirkimas.
Daugelis žmonių nesuvokia, kad savo finansinę padėtį gali pagerinti tikrai paprastu būdu, neatsisakydami mėgstamų prekių ir paslaugų. Taupymas neturi būti skausmingas ir nemalonus, užtenka prie to prieiti išmintingai ir ramiai apgalvoti, kaip optimizuoti savo išlaidas.
Geriausia pradėti nuo paprastų dalykų, pavyzdžiui, taupyti pirkiniams. Žinant keletą gudrybių, sutaupyti apsilankius parduotuvėje, nėra taip ir sunku!
Kaip sutaupyti perkant?
Šie patarimai padės ne tik nesunkiai sumažinti išlaidas, bet ir išvengti nereikalingų pirkinių, kuriuos dažnai įsigyjame apimti emocijų. Susipažinkite su šiais metodais ir nuspręskite, kuris jums tinkamiausias.
- Planuokite pirkinius – taupant niekas nėra taip svarbu, kaip gerai viską organizuoti. Tai taip pat taikoma kasdieniams pirkiniams. Savaitinį apsipirkimą geriau planuoti didelėse parduotuvėse, net toliau nuo jūsų gyvenamosios vietos, o smulkius, netikėtus pirkinius dažniausiai įsigyjame artimiausioje parduotuvėje. Pirkinius galite planuoti labai panašiai – pasirūpinkite didesniais pirkiniais, pvz., kartą per savaitę, taip nereikės dažnai lankyti prekybos centre ir sutaupysite pinigų ne tik pačiam apsipirkimui, bet ir kelionėms į parduotuvę ir atgal.
- Suplanuokite savo valgiaraštį – sumanus maisto planavimas taip pat gali padėti sumažinti išlaidas. Pagalvokite apie savaitės meniu jums ir jūsų šeimai, kokių produktų jau turite, o trūkstamus išsisaugokite savo pirkinių sąraše.
- Sudaryti pirkinių sąrašą. Priešingai nei atrodo, šis patarimas nėra toks akivaizdus, nes kai kurie parduotuvių klientai vis tiek apsiperka spontaniškai ir neplanuodami. Perkant nepamirškite laikytis paruošto sąrašo ir į krepšelį dėkite tik tai, kas jame yra pažymėta. Jei apsiperkate didesnėje grupėje, sąrašą padalykite į atskiras dalis ar kategorijas, kad kiekvienas žmogus galėtų ieškoti skirtingų prekių – taip sutaupysite laiko ir net išvengsite nereikalingų pirkinių.
- Suvalgykite ką nors prieš išeidami į lauką. Tai ne juokas: tai vienas iš nedaugelio patikimų būdų sumažinti nepageidaujamų ir nereikalingų daiktų savo pirkinių krepšelyje. Pagal šią taisyklę apsipirkti reikia eiti pavalgius, dėl to į krepšelį dėsime, pavyzdžiui, mažiau saldumynų ar užkandžių. Jei netikite, pasitikrinkite – eikite apsipirkti po pusryčių ar pietų ir pažiūrėkite, ar išleidžiate mažiau nei apsipirkdami prieš valgį.
- Paimti nedidelį krepšelį, o ne vežimėlį. Tai paprastas, bet efektyvus sprendimas smulkiems pirkiniams. Daugelis iš mūsų, įėję į didelę parduotuvę, iš karto imame vežimėlį ir užpildome jį įvairiomis prekėmis. Jei norime to išvengti, geriau imti mažesnį krepšelį – jis lengvesnis ir išvengsime į jį susikrauti per daug daiktų.
- Klausytis savo muzikos. Parduotuvėse muzika yra specialiai parinkta, kas skatintų pirkėjus pirkti. Norėdami nuo to apsisaugoti, galite klausytis muzikos iš savo telefono ar grotuvo – dinamiška melodija mus sutelks ir bus lengviau baigti apsipirkimą.
- Laikytis savo biudžeto. Jei kiekvieną mėnesį planuojate mėnesio išlaidas (tai yra pagirtina), stenkitės laikytis savo tikslų ir ribų. Jei norite per tam tikrą laikotarpį išleisti 200 eurų, planuokite savo išlaidas taip, kad tilptumėte į biudžetą.