Kartais norisi, kad para turėtų ne 24, o 48 valandas arba kad kiekvienas žmogus turėtų po pora klonų ar bent papildomas 2 – 4 rankas, kad suspėtų atlikti visas reikalingas užduotis. Sunku patikėti, kad viską galima suspėti ir net sutaupyti iki 2 valandų kiekvieną dieną. Likusias pora valandų galima išnaudoti išsvajotam poilsiui.

 

produktyvumas

Gali pasirodyti, kad laiką suryja kažkokia „juodoji skylė“. Tačiau pradėjus planuoti dienos darbus gali paaiškėti, kad lieka laiko viskam: nuo darbų iki minutėlės, kurią galima skirti sau.

 

Geri patarimai, kaip sutaupyti iki 2 valandų kasdien:

 
  • Elektroninis paštas – pagrindinis darbo laiko priešas. Atrodo, kad rytą pasitikrinti elektroninį paštą nieko sunkaus ir ta veikla neužima daug laiko. Tačiau labai dažnas elektroninio pašto tikrinimasis mažina produktyvumą pačiomis darbingiausiomis dienos valandomis. Rekomenduojama paštą pasitikrinti apie vidurdienį, po pietų. Nereikėtų išsisaugoti nesvarbių elektroninių laiškų, kurių skaitymą ketinate atidėti vėlesniam laikui. Tokie laiškai – tai tik interneto šiukšlės, tik užimančios vietą elektroniniame pašte.
 
  • Dieną pradėti nuo svarbiausių dalykų. Teisingai sudėlioti prioritetus ir atskirti svarbiausius dalykus ir sudėtingiausius atvejus, nes jie ne visada būna tokie patys. Pabaigus svarbų darbą organizme pakyla hormonų, atsakingų už pozityvias emocijas lygis. Tuomet pajuntamas energijos ir jėgų antplūdis. Tai padės lengviau spręsti sudėtingus ir rutininius klausimus, neatidėliojant jų atlikimo ateičiai.
 
  • Socialiniai tinklai – laiko vagys. Šiuolaikinis žmogus visada prieinamas socialiniuose tinkluose. Tačiau jie labai blaško dėmesį. Lankymasis socialiniuose tinkluose – tai tik tuščias laiko švaistymas. Jeigu darbas nėra tiesiogiai susijęs su socialiniais tinklais, reikėtų vengti juose lankytis darbo valandomis. Naršyti socialiniuose tinkluose galima tada, kai nieko naudingo neveikiate, pavyzdžiui, laukiate viešojo transporto ar pan.
 
  • Planuoti pertraukas tarp darbų. Labai dažnai, nusprendus kiek atsipūst, net nepajuntama, kaip praskrieja laikas. Poilsio minutė nepastebimai tampa valanda ir galiausiai suprantama, kad darbų atlikti nebespėsite. Reikėtų planuoti trumpas pertraukėles darbo metu. Pavyzdžiui, „Kai baigsiu šį projektą, turėsiu 5 laisvas minutes“.
 
  • Spręsti kasdieninius reikalus per internetą. Nereikėtų per pietų pertrauką stovėti ilgose eilėse, kad galėtumėte apmokėti komunalinius mokesčius, sąskaitas už mobiliuosius telefonus ar nusipirkti traukinio bilietus. Visa tai galima atlikti be eilių, transporto spūsčių. Visus šiuos kasdieninius reikalus galima vienu pelės mygtuko spaudimu sutvarkyti internete. Laiko sutaupyti gali ir apsipirkimas internetinėse parduotuvėse. Dabar jau galima užsisakyti ir maisto produktų internetinėse parduotuvėse. Pirkinių krepšelį kurjeriai pristatys tiesiai į namus, tad nebereikės vargti vaikštant po parduotuves ir laukiant eilėse. Kartą per savaitę apsipirkus elektroninėje parduotuvėje, galima sutaupyti nuo 2 iki 4 valandų, kurios anksčiau būdavo praleidžiamos maisto prekių parduotuvėse.
 
  • Taupyti laiką kelyje. Viską, ko gali prireikti, reikėtų susirasti kuo arčiau namų: kirpėją, manikiūro meistrą, masažuotoją ir pan. Žinoma, dėl gero meistro galima vykti net į kitą miesto galą. Tačiau daugeliu atveju tikrai neverta sugaišti begalės laiko kelyje. Geriau tą laiką išnaudoti prasmingiau. Pavyzdžiui, pabūti kartu su šeima.
 
  • Buitinė technika – pažangos variklis. Naudokite visus prietaisus, kuriuos leidžia jūsų kišenė arba kuriuos jau turite namie. Nešvarius drabužius skalbti skalbimo mašinoje, po to juos išdžiovinti džiovyklėje, pyragą dėti į orkaitę, kurioje nustatytas laikmatis, naudoti robotą – dulkių siurblį. O tuo metu, kol veikia šie technikos stebuklai, patys išeikite pasivaikščioti į parką ar šiaip nuveikite ką nors malonaus.
 
  • Rašyti darbų sąrašą savaitei. Rekomenduojama darbus ir laisvalaikį planuoti iš anksto. Išankstinis planavimas padės suprasti, kam reikia teikti pirmenybę, o ką galima atsisakyti arba atidėti vėlesniam laikui. Be to, griežtoje dienotvarkėje paprastai suplanuojami ne tik dabar, bet ir laisvas laikas, per kurį galima užsiimti širdžiai malonia veikla ir pan.