Geri patarimai, kaip susirasti draugų visam gyvenimui
2021-07-30 08:36Ar norėtumėte, kad aplink jus būtų vien tik mylintys ir atsidavę žmonės? Pasirodo, kad kiekvienas gali šį tą padaryti, kad susirastų draugų visam gyvenimui! Psichologai sako, kad, norint save apsupti draugais, iš tiesų nereikia turėti jokių ypatingų pranašumų. Viskas, ką reikia padaryti – tai atsiverti žmonėms ir leisti jiems nuoširdžiai mus pamėgti. Taigi, kaip tą padaryti?
Geri patarimai, kaip susirasti draugų visam gyvenimui:
- Patiems pradėti megzti kontaktus. Idealiu atveju pradėkite draugų paiešką tarp savo aplinkos žmonių. Ar matote žmogų, su kuriuo verta užmegzti artimesnius santykius? Nelaukite, kol šis žmogus priartės prie jūsų. Pradėkite pokalbį su juo patys, pasiūlykite kurs nors kartu išeiti, pavyzdžiui, į kiną, pakvieskite jį į savo namus („Užeik, turiu puikios kavos!”). Tai sukuria galimybę atrasti bendrą požiūrį ir pomėgius, kurie dažnai lemia ilgalaikes draugystes.
- Turėti įdomių hobių. Pomėgiai yra puikus kabliukas, ant kurio dažnai užkimba įdomūs pašnekovai! Bendraminčių galima rasti, pavyzdžiui, interneto forumuose, užsiregistravę viename iš teminių portalų, pavyzdžiui, skirtų kino ar kelionių mėgėjams. Ar manote, kad internetinės draugystės paprastai būna trumpalaikės? Nebūtinai. Daugelis jų persikelia į realų pasaulį ir galų gale užmezgama tikra, gili draugystė. Verta pabandyti!
- Parodyti žmonėms savo susidomėjimą jais. Kai kalbate su kuo nors, nekalbėkite tik apie save visą laiką. Pasistenkite būti dėmesingais klausytojais – klauskite, pakomentuokite, linktelėkite galva supratingai. Tai visada laimi kitų simpatijas… ir skatina stiprinti ryšius. Dosniai kitus girkite – tai yra pastebėkite tai, kas yra gera kituose. Verta pagirti net smulkmenas („Tu iškrėtei pokštą!”, „Tavo gražūs auskarai” ir pan.), nes tada žmonės kaip magnetas prilimpa prie mūsų.
- Ieškoti bendrų sąlyčio taškų. Kurdami santykius su kuo nors (pavyzdžiui, sporto salėje ar kaimynystėje esančiame mamų klube), kalbėdamiesi su tuo žmogumi pabrėžkite tai, kas tarp jūsų yra bendra (pavyzdžiui, „Man taip pat patinka skaityti kriminalinę fantastiką”), o ne tai, kas jus skiria (pavyzdžiui, „Man labiau patinka ilsėtis kalnuose”). Kodėl? Žmonių, kurie dalijasi bendrais pomėgiais ir įpročiais, kompanijoje mes tiesiog jaučiamės saugesni ir labiau pasitikintys savimi. Taip jūs tarsi siunčiate pašnekovui padrąsinantį signalą: „Verta geriau mane pažinti”.
- Stengtis harmoningai sugyventi su kitais. Niekas labiau neatstumia nei užsispyręs ir piktas žmogus. Visada verta ieškoti kompromisinių sprendimų. Tai atsipirks! Nekritikuokite, nes vietoj draugų įgysite tik naujų priešų! Atminkite, kad žmonės nebijo nieko, išskyrus neigiamą, nemalonią nuomonę apie save. Net kai jaučiate, kad nervai nebelaiko, stenkitės nepakelti balso. Geriausia nutraukti nemalonų pokalbį ir grįžti prie pokalbio tik tada, kai emocijos nurims.
- Prisiminti abipusiškumo taisyklę. Tai svarbu, nes be jos bet kokia draugystė greitai nutrūksta. Pajuskite kito žmogaus problemą, įsiklausykite į jo istoriją, pabandykite ką nors patarti. Priešingu atveju šis žmogus jausis jums nesvarbus, ignoruojamas ir jūsų pradedanti megztis draugystė neišlaikys šio išbandymo. Neleiskite, kad taip atsitiktų!