Baigėsi Velykos ir pajutote, kad vėl priaugote kelis kilogramus? Planuojate pradėti laikytis dietos ir visiškai atsisakyti cukraus? Nenuostabu, kad nuo saldumynų pertekliaus savijauta nėra pati geriausia. Todėl bent kelias dienas po švenčių atsisakyti cukraus ir pasilaikyti dietos gali būti labai naudinga.

 

dieta

Šv. Velykos – šeimos šventė, kuri neapsieina be kalno šokolado, pyragų ir kitų saldumynų. Ir nors skanėstai skatina jaustis tą akimirką gerai, tačiau vėliau gali sukelti galvos skausmą ir tapti prastos savijautos priežastimi.

 

Cukrus daro ilgalaikę žmogaus organizmą, tad kaip būtų galima pataisyti situaciją po šv. Velykų, kai jo buvo suvartota daugiau negu rekomenduojama. Tačiau cukrų išbraukti iš mitybos reikėtų ne iš karto, o palaipsniui.

 

Cukrus yra priklausomybę sukelianti medžiaga, todėl staiga visiškai jo atsisakius, gali kilti baisūs abstinencijos simptomai. Be to, staigiai atsisakius cukraus rizikuojama, kad netrukus vėl bus grįžtama prie senų mitybos įpročių.

 

Rekomenduojama palaukti, kol kūnas taps šiek tiek išalkęs. Tada suvalgyti nedaug baltymų – skaidulų turtingo maisto tokio kaip lašiša ar virti brokoliai. Toks maistas sureguliuoja cukraus lygį kraujyje, padeda kontroliuoti hormonus ir potraukį tam tikriems maisto produktams. Be to, svarbu gerti daug vandens, kad organizmo sistemos vėl pradėtų gerai veikti. Jau vien tai padės sudeginti papildomas kalorijas, gautas iš cukraus, o vanduo padės greičiau pašalinti toksinus iš organizmo. Taip pat galima vartoti daugiau cinamono, kuris padeda mažinti cukraus lygį kraujyje.

 

10 lengvų patarimų, kaip numesti svorio:

 

  • Dieną pradėti nuo pusryčių, turinčių mažą glikemijos indeksą, valgymo. Puikiai tinka – avižinė košė su vaisiais.

 

  • Anot šveicarų mokslininkų, išrūgų baltymų kokteiliai suteikia daug kalorijų ir veikia raumenis greičiau negu kitokie baltymų kokteiliai.

 

  • Salotas gardinti obuolių sidro ar kitokiu actu – actas mažina kūno riebalų kaupimąsi ir net gali sumažinti kūno svorį 10 %.

 

  • Fotografuoti maistą. Tyrimai rodo, kad maistą fotografavimas prieš valgymą, padeda sukoncentruoti mintis valgyti tik sveikus produktus ir mažesnį jų kiekį.

 

  • Priešais valgomojo stalą pakabinti veidrodį – matydami savo atvaizdą, kai valgote, suvalgysite net trečdaliu mažiau.

 

  • Gerti pomidorų sultis. Kinijos medicinos universiteto, biostatistikos instituto mokslininkai nustatė, kad pomidorų sultys gali suploninti taliją.

 

  • Valgyti su vyru. Nepriklausomai nuo to, ar jūs esate moteris, ar vyras, tyrimai parodė, kad valgantys kartu su vyru suvalgo mažiau.

 

  • Jeigu negalite atsisakyti abejotinos maistinės vertės, bet skanaus maisto, pavyzdžiui, mėsainių ar keptų bulvyčių, neverskite savęs to daryti. Viešojo maitinimo įstaigoje paprašykite, kad padažus patiektų atskirai. Gruzdintas bulvytes rekomenduojama keisti skrudintais batatais ar kitomis daržovėmis.

 

  • Pagulėti šiltoje vonioje. Tyrimai rodo, kad atsipalaidavimas vonioje padidina energijos išeikvojimą net 80 %, o tai reiškia, kad per valandą galima sudeginti 391 kalorijas.

 

  • Masažuoti pilvą. Remiantis tyrimu, publikuotu žurnale „Iranian Journal of Health and Pchycical Activity“, masažuojant žarnyną gali net sumažėti kūno svoris. Kiekvieną dieną 15 – 20 minučių masažuojant pilvą gali sumažėti riebalų kiekis.