Geri patarimai, kaip rūpintis intymia higiena
2016-11-24 16:12Kiekvieną dieną naudojame daug kosmetikos priemonių veido ir kūno priežiūrai. Tačiau ypatingo rūpesčio reikia ir moters intymiausioms vietelėms. Intymi kosmetika – tai ne tik tamponai, įklotai, prausimosi geliai, lubrikantai ir masažiniai aliejai. Šios srities priežiūrai gali būti naudojamos ir kur kas įvairesnės priemonės. Tai ir įvairios intymiai higienai skirtos pudros, dezodorantai, kremai ir kt.
Geri patarimai, kaip rūpintis intymia higiena:
- Po apsilankymo tualete tualetiniu popieriumi reikėtų valyti nuo makšties link išangės, tai padės išvengti kenksmingų bakterijų, kurios gali sukelti infekcijas, patekimo iš išangės į makštį.
- Pasinaudojus tualetu reikia gerai nusausinti intymias vietas.
- Dažnai keisti įklotus, paketus ir tamponus (bent kas 4 – 6 valandas).
- Kartą per metus pasitikrinti sveikatą pas ginekologą. Kai kurios iš pradžių infekcijos gali būti be jokių simptomų.
- Pastebėjus, kad pasikeitė makšties išskyros (tapo neįprastai tirštos, nemalonaus kvapo, gelsvos, žalsvos ar su kraujo priemaišomis), reikėtų nedelsiant apsilankyti pas gydytoją.
- Sveikai maitintis, sportuoti ir mažinti stresą. Kai imuninė sistema stipri, nebaisios jokios infekcijos.
- Vengti ne intymiai higienai skirto muilo, dezodorantų ir talko, net jei ant pakuotės nurodyta, kad jie skirti intymių vietų kasdienei priežiūrai.
- Intymias vietas plauti švelniai. Jokiu būdu nešveisti.
- Naudoti labai švelnius prausiklius intymiai higienai, kurių pH yra tinkamas. Juos galima naudoti kasdien, po intymių santykių arba po apsilankymo tualete.
- Dėvėti medvilninius ar kito natūralaus audinio apatinius drabužėlius ir juos keisti 1 – 2 kartus per dieną. Prabangiai atrodančios, sintetinės kelnaitės gali dirginti odą ir paskatinti infekcijų atsiradimą.
- Vengti ilgą laiką dėvėti labai aptemptas kelnes ir apatinius. Laisvos kelnės, platūs sijonai ir suknelės atrodo gražiai, moteriškai ir leidžia laisvai cirkuliuoti orui.
- Jeigu reikia, naudoti lubrikantą sekso metu. Jeigu makštis yra išsausėjusi, gali atsirasti smulkių pažeidimų ir įtrūkimų jos viduje, gali net kilti infekcija.
- Apsilankyti tualete ir nusišlapinti po kiekvienų lytinių santykių. Po to sausai nusišluostyti.
- Neplauti makšties, nebent tai daryti nurodė gydytojas.
- Moteris, turinčios antsvorio, dažniau vargina makšties infekcijos. Todėl reikėtų stengtis palaikyti normalų svorį.
- Neturėti lytinių santykių, jei partneris serga lytinių organų ar šlapimo takų infekcijomis.
- Turėti vieną lytinį partnerį.