Turėti mylimą žmogų, be abejo, yra gerai, tačiau, reikia pripažinti, ilgalaikiai romantiniai santykiai turi vieną minusą. Jie kenkia figūrai! Žinoma, ne visada ir ne visiems. Tačiau pastebėta, kad labai daug žmonių susituokę priauga svorio. Ką daryti, kad taip nenutiktų ir jums?

 

"dietos"

Santykių pradžioje gali atrodyti miela ir smagu su mylimuoju dalytis šokoladiniais saldainiais, sausainiais, pyragaičiais ir kitais skanumynais. Tačiau toks lepinimasis tik nedaugeliui nepraeina be pasekmių. Piktnaudžiaujant kaloringais skanėstais greičiausiai jau visai netrukus svarstyklės parodys nepageidaujamą skaičiuką.

 

Kai santykiai tampa rimti, svarbu nepamiršti, kad rūpinti reikia ne tik tuo, kaip išsaugoti meilę ir pagarbą vienas kitam. Lygiai taip pat svarbu nepamiršti ir savęs. Juk prieš sutikdami vienas kitą, patys sau buvote nr. 1. Žinoma, tai nereiškia, kad nuo šiol nereikia bandyti tarpusavyje ieškoti kompromisų, bet reikia nepamiršti ir savęs (sveikatos, kūno, asmeninių tikslų).

 

Pastebėta, kad po to, kai apsigyvena kartu, žmonės yra linkę priaugti apie 0,5 kg per metus. Atrodo – ne daug, bet metai po metų ir tas skaičius jau būna kur kas didesnis. Antsvoris siejamas su visa puokšte ligų, tarp jų: širdies ir kraujagyslių, diabetu, įvairiais uždegimais.

 

Norite išsaugoti gražius tarpusavio santykius ir tilpti į siaurus džinsus kaip ir anksčiau? Pradėkite nuo mažų kasdienių pokyčių, kurie padės išvengti svorio augimo. Štai keletas patarimų!

 

Geri patarimai, kaip nepriaugti svorio, apsigyvenus kartu:

 
  • Gaminti maistą namuose. Santykių pradžia paprastai neatsiejama nuo vakarienių restorane, desertų ir gėrimų. Tačiau geras pasimatymas – tai nebūtinai toks, kai paliekamos didelės pinigų sumos viešojo maitinimo įstaigose už kaloringus valgius ir gėrimus. Ne mažiau romantiška ir smagu gaminti vakarienę dviese namuose. Gaminant namuose ne tik lengviau kontroliuoti porcijas, bet žinoma, kas tiksliai yra dedama į patiekalus. Tačiau jeigu tai pirmieji pasimatymai ir kviestis į namus dar nesinori, restoranuose taip pat reikėtų paieškoti sveikesnių ir mažiau kaloringų alternatyvų.
 
  • Atpažinti blogus įpročius ir nesitaikstyti su jais. Jeigu būdami vieniši kiekvieną penktadienio vakarą neužsisakydavote picos, tai nereikėtų to daryti ir dabar, kai turite antrąją pusę. Jeigu jūsų partneris turi tokią tradiciją, tai nereiškia, kad tą patį privalote daryti ir jūs. Gali būti, kad antroji pusė sutiktų ieškoti kompromiso, jei pasiūlytumėte rinktis ką nors lengvesnio. Jeigu ne, jis gali užsisakyti nedidelę picą, o jūs – sriubą ar salotų.
 
  • Dalytis patiekalais. Nereikia visai atsisakyti mėgstamų patiekalų. Kartais geriausia išeitis – dalytis vienu patiekalu su savo brangiausiuoju. Tai padės išvengti persivalgymo ir papildomų centimetrų ant liemens kitą mėnesį. Be to, toks valgymas – puikus būdas išbandyti naujus patiekalus ir aptarti jų skonį, patiekimą ir kitas subtilybes.
 
  • Užsisakyti taurę gėrimo, o ne butelį. Užsisakius vyno butelį, greičiausiai per vakarą jį ir ištuštinsite. Užsisakius taurę vyno, greičiausiai jos ir užteks. Įrodyta, kad alkoholio vartojimas yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl nepavyksta numesti svorio, todėl labai svarbu stebėti alkoholio suvartojimą ir neprarasti saiko.
 
  • Gerti kavą arba arbatą. Kas pasakė, kad per pasimatymą reikia gerti alkoholinius gėrimus? Atsisakyti alkoholio daugeliui žmonių yra nemažas iššūkis, nes jo vartojimas yra tapęs neatsiejama bendravimo su žmonėmis dalimi. Tačiau ne ką prasčiau leisti laiką galima ir be stipriųjų gėrimų. Pokalbiai prie kavos ar prie arbatos gali būti tokie pat malonūs ir jaudinantys.
 
  • Nesistengti valgyti tiek pat ir tokiu pat greičiu. Jeigu antroji pusė gali per porą minučių suvalgyti visą patiekalą, tai nereiškia, kad kitas turi daryti tą patį. Kalbant apie sveikatą ir svorį, kiekvienas žmogus skirtingai reaguoja į tam tikrą maistą ir jo kiekį. Todėl valgant svarbiausia klausyti savo kūno pojūčių ir baigti valgyti, pajutus sotumą, nesvarbu, ar kitas dar valgo, ar jau nebe.
 
  • Kartu sportuoti. Galima dviese bėgioti rytais arba lankyti tą patį sporto klubą. Laikytis pažado sportuoti dviese lengviau, nes visada yra daugiau palaikymo ir padrąsinimo.
 
  • Skirti aktyvius pasimatymus. Eiti į pasimatymą – tai ne visada turėtų reikšti staliuko restorane rezervavimą, puošimąsi ir prisivalgymą kaloringų patiekalų, dėl kurių dar ilgai jausite sunkumo ir pilvo pūtimo jausmą. Pasiūlykite aktyvesnių pasimatymo idėjų. Tai gali būti pasimatymas čiuožykloje, šaudymas lazeriais, kėgliai ir kita veikla, kur nereikia sėdėti ir valgyti. Naudingiau net būtų dviese išbandyti kokius nors kulinarinius kursus.
 
  • Surengti teniso turnyrą. Tenisas, regis, specialiai poroms skirtas sportas. Jei dar nemokate, išmokite jį žaisti ir paverskite tai kiekvienos savaitės tradicija. Užsiėmimai ne tik pramankštins kūną, padės sudeginti daugiau kalorijų, bet ir sustiprins tarpusavio ryšį. Jeigu tenisas nepatinka, galima pasikviesti daugiau porų ir žaisti krepšinį, futbolą, golfą ar kitus sporto žaidimus.
 
  • Įsigyti fizinio aktyvumo pagalbininką (pavyzdžiui, apyrankę). Jūsų brangiausiasis dar tokios neturi? Kodėl jos nepadovanojus? O po to nesurengus bėgimo varžybų, stengiantis neatsilikti žingsnių skaičiumi?
 
  • Neprarasti saiko valgant traškučius. Niekas kitas dietai taip nekenkia, kaip didelis pakelis traškučių ant sofos prieš televizorių. Todėl jei neišeina jų atsisakyti visai, reikėtų traškučius normuoti ir atsinešti tik vieną porciją. O dar geriau juos keisti kukurūzų spragėsiais, spragintais karštame ore.
 
  • Bendru sutarimu pirkti sveikesnius maisto produktus. Išsikelti tikslą pirkti sveikesnius užkandžius ir vengti perdirbtų maisto produktų. Į parduotuvę eiti su pirkinių sąrašu ir jo griežtai laikytis. Kartu nuspręsti, ką verta pirkti, o ko nelabai.
 
  • Pasiūlyti alternatyvų. Pavyzdžiui, guminukus keisti namuose gaminta želė su vaisiais, pyragaičius – vaisiais ir riešutais, o saldainius – juoduoju šokoladu.
 
  • Mėgautis kitais pojūčiais. Malonumą suteikia ne tik skanus maistas, bet ir kiti dalykai. Pavyzdžiui, galima vienam kitam daryti nugaros masažą, paruošti aromatinę putų vonią. Išsiaiškinkite, kokie dalykai jums labiausiai patinka, išskyrus maistą, ir dažniau pasilepinkite jais, o ne, pavyzdžiui, torto gabalėliu.
 
  • Apsilankyti ledainėje. Kartais galima išgirsti, kad žmonės bijo pirkti skanumynus, nes, kai jie yra namuose, norisi juos iš karto suvalgyti. Tad geriau retkarčiais nueiti į ledainę ir suvalgyti porciją ledų. Taip galima išvengti piktnaudžiavimo ledais.
 
  • Namuose nelaikyti šlamštmaisčio arba bent jau laikyti minimaliai. Tokį maistą reikėtų paslėpti nematomoje namų vietoje, kad kiltų kuo mažiau pagundų.
 
  • Dažniau mylėtis. Mylėtis – ne tik smagu. Seksas taip pat degina kalorijas, gerina sveikatą ir padeda palaikyti puikią fizinę formą.
 
  • Neiti į susitikimus, renginius tuščiu skrandžiu. Įrodyta, kad toks elgesys skatina persivalgymą.
 
  • Kalbėti apie sveiką mitybą. Kalbėtis su partneriu apie tai, kas svarbu ir kartu ieškoti geriausių sprendimų.