Kaip geriau mokytis, lengviau įsiminti naują informaciją ir greitai įsisavinti mokslo žinias? Toliau pateikiami patarimai bus naudingi ne tik moksleiviams ir studentams, bet taip pat ir tiems, kurie užsiima saviugda, mokosi kalbų ir svajoja savo knygų lentyną užpildyti privaloma literatūra.

 

mokytis

Geri patarimai, kaip mokytis geriau:

 
  • Planuoti iš anksto. Kompetetingas laiko planavimas organizuoja jūsų dieną ne tik darbe, bet ir studijų metu. Užrašų knygelėje kiekvieną mėnesį sudarykite savo mėnesio planą. Būkite realistai – neįtraukite dalykų, kurių negalima padaryti per metus. Tačiau nebijokite kelti su rimtų užduočių: juk kada nors teks perskaityti F. Dostojevskio „Karą ir taiką“.
 
  • Pasirinkti laiką mokytis. Tiksliai nuspręskite, kiek laiko sėdėsite prie savo darbo stalo ir skirsite mokymuisi. Tegul mokymasis tampa jūsų dienos režimo dalimi. Pavyzdžiui, kiekvieną dieną nuo 19 iki 21 val. galima skirti anglų kalbos mokymuisi. Jokiu būdu nepažeiskite tvarkaraščio ir nesiblaškykite tuo metu užsiimdami kitais darbais!
 
  • Nepanikuoti. Nemanykite, kad galėsite kvailioti visą semestrą, o per likusias tris dienas parašyti kursinį darbą apie Renesanso laikų literatūrą. Jei nesate iš tų retų genijų, kurie savo darbą atlieka tik paskutinę akimirką, laikykitės mokymosi režimo ir griežtų terminų. Vargu ar įmanoma atlikti užduotį, vertą geriausio rezultato, kai apima isterija ir nebežinoma, nuo ko pradėti mokytis ar daryti rašto darbus.
 
  • Nepamiršti miego. Net jei egzaminas planuojamas anksti ryte, būtinai po ilgo pasiruošimo nueikite miegoti. Protas ir kūnas turi ilsėtis, kad galėtų dirbti efektyviai, o ne tik varomas keliais litrais stiprios kavos. Geras aštuonių valandų miegas yra geriausias patarimas visiems, ne tik tiems, kurie studijuoja.
 
  • Rasti savo mokymosi stilių. Atraskite efektyviausius savo mokymosi būdus. Paimkime, pavyzdžiui, kalbų mokymąsi. Kažkas geriau prisimena pamatęs, kas parašyta, – vizualizuoja informaciją. Kažkam lengviau suvokti iš klausos – jis klausosi garsinių įrašų prieš miegą ar net miegodamas.
 
  • Susikurti patogią darbo aplinką. Patogi mokymosi aplinka yra nepaprastai svarbi, jei norite padaryti viską. Daugeliui mokinių ir studentų būtinai reikia ramios aplinkos, kad galėtų sutelkti dėmesį į studijas. Patogi kėdė yra tokia pat būtina kaip gera skaitymo lempa ir erdvus stalas. Jei neįmanoma rasti ramios vietos namuose, eikite į biblioteką arba leiskite laiką mokydamiesi užmiesčio sodyboje ar net užsienyje. Šiose vietose galima susikaupti parašyti ilgesnius darbus, net diplomą per vasarą.
 
  • Mokytis kartu su bendraminčiais. Organizuokite interesų grupę. Komandas pranašumas yra tas, kad galite motyvuoti vienas kitą ir padėti tiems, kurie iki galo nesupranta temos. Be to, galite pasiskirstyti atsakomybę: vienas atrenka knygas, kitas rengia užrašus, trečias išrašo svarbias sąvokas ir datas. Tačiau norint geriau išmokti, svarbu atsiminti: didžioji dalis kartu leidžiamo laiko turėtų būti skiriama mokymuisi ir tik valanda pramogoms!