Ar daug pažadų sau sugalvojote Naujųjų metų naktį? Greičiausiai punktų buvo ne vienas. Juk norėtųsi ir sulieknėti, ir pradėti sportuoti, ir daugiau uždirbti, ir perskaityti daugiau knygų, ir daugiau laiko leisti su artimaisiais, galbūt net rasti antrąją pusę. Tačiau statistika rodo, kad tik 2 % žmonių iš tikrųjų pavyksta laikytis naujametinių pažadų. Likę 98 % laikosi sau duoto žodžio tik pirmąjį Naujųjų metų mėnesį. Tad ką daryti, kad pasibaigus sausiui, neapleistumėte savo tikslų ir kitais metais galėtumėte didžiuotis savo valia, užsispyrimu ir stiprybe? Šiuo atveju gali padėti elementarūs patarimai. Svarbiausia nepamiršti, kad gerų norų neužtenka: reikia įdėti ir daug darbo, kad svajonės taptų realybe.

 

pazadai

Geri patarimai, kaip laikytis Naujųjų metų pažadų:

 
  • Įsitikinti, kad naujametiniai pažadai yra paprasti. Kartais žmonės išsikelia tikslą visiškai pakeisti gyvenimo būdą. Tokie tikslai paprastai būna pasmerkti žlugti. Viskam reikia laiko ir vienerių metų tokiems kardinaliems pokyčiams gali būti tiesiog per maža. Rekomenduojama sukoncentruoti dėmesį į tik 1 – 2 tikslus.
 
  • Atidžiai pasirinkti. Rinktis įgyvendinti tokį tikslą, kuris suteiktų daugiausiai laimės, sveikatos ir pasitenkinimo. Pavyzdžiui, metus rūkyti pagerės savijauta, labiau didžiuositės savimi ir būsite laimingesni.
 
  • Būti realistiškiems. Nekelti per didelių tikslų ir neignoruoti realybės (prisiminkite, kaip sekėsi įgyvendinti praėjusių metų pažadus). Kodėl nepasisekė jų įgyvendinti? Gal išsikėlėte tikslą numesti per daug svorio ar sutaupyti nerealistišką sumą pinigų? Geriausia išsikelti trumpalaikius tikslus, norint iš tikrųjų sulaukti sėkmės.
 
  • Didelius tikslus išskaidyti į mažesnius. Tai, ko gero, yra sėkmės pagrindas. Mažesnių tikslų laikytis lengviau, nes jie greičiau pasimato rezultatai, o teigiami pokyčiai neleidžia prarasti motyvacijos. Todėl tikslo rekomenduojama siekti etapais. Pavyzdžiui, rekomenduojama išsikelti tikslą numesti 5 kg, sutaupyti 10 eurų per mėnesį ir pan. Tada sėkmės šansai padidės.
 
  • Nustatyti laiko rėmus. Nustatyti nuo kada iki kada planuojama pasiekti tikslą yra labai svarbu, nes tai padeda neprarasti motyvacijos. Rekomenduojama užrašyti savo planus ir veiksmus, siekiant tikslų, ateinančioms kelioms savaitėms ir reguliariai įvertinti, kaip sekasi jų laikytis.
 
  • Rašyti pastabas užrašų knygelėje. Užrašų knygelėje surašyti visas detales apie naujametinius tikslus, nepamiršti ir motyvacijos. Galima klijuoti įkvepiančių nuotraukų, pavyzdžiui, nuotrauką, kurioje atrodote lieknesnis, geidžiamos įsigyti sporto įrangos arba hobiui reikalingų daiktų paveikslėlių, svajonių kreditinės kortelės balanso nuotrauką ir pan. Jeigu tikslas tiesiogiai susijęs su vaikais, šeimos nariais, kolegomis – galima įklijuoti ir jų nuotraukas.
 
  • Palepinti save. Tikslų siekimas neturi tapti katorga, todėl nepamiršti kartais savęs palepinti. Tačiau atminkite, kad riba tarp pasilepinimo ir paslydimo labai plonytė ir trapi: vieną kartą papiktnaudžiavę kaloringais skanėstais ar nusiaubę aprangos parduotuves, galite iki kitų Naujųjų metų pamiršti tikslus sulieknėti svorį ir sutaupyti pinigų.
 
  • Turėti palaikymo grupę. Tai turėtų būti patikimi, palaikantys draugai ir artimieji. Rekomenduojama papasakoti jiems savo planus. Jie padės, kai bus sunkiausia, kai motyvacijos, regis, visai nebeliks.
 
  • Nepasiduoti! Gali būti, kad kažkuriuo momentu prieisite tašką, nuo kurio norėsite viską mesti. Kai taip nutiks, atraskite savyje tikėjimo ir jėgų. Didžiuokitės pasiekimais praeityje ir netapkite per daug kritiškiems sau. Labiau pasitikintys savimi, turintys didesnę savigarbą žmonės dažniau pasiekia sėkmės, nes jie greičiau sau atleidžia ir vėl bando iš naujo.
 
  • Kontroliuoti save. Stiprus savikontrolės jausmas padeda pasiekti didelių tikslų gyvenime. Tie, kurie kaltina kitus, bet tik ne save, neturi vidinių išteklių sistemingai siekti tikslų. Prisiimti visišką atsakomybę už savo ateitį baisu, bet tik taip galima tikėtis sėkmės.