Nebūtina važiuoti į SPA centrą, apsilankyti bibliotekoje ar sporto klube, kad pasikrautumėte teigiama energija. Skirti brangaus laiko sau galima ir namuose. Štai keletas patarimų, kaip tą padaryti!

 

laikas sau

Geri patarimai, kaip kasdien skirti daugiau laiko sau:

 
  • Pradėti dieną nuo dėkingumo praktikos. Vos suskambėjus žadintuvui nešokite iš lovos. Padarykite keletą jogos ar tempimo pratimų, kad palaipsniui išsibudintumėte ir padėkokite už tai, ką turite, paprašykite visatos stiprybės ateinančiai dienai.
 
  • Apžiūrėti e. parduotuvių, prekiaujančių mielais ir jaukiais daiktais, asortimentą. Pirkti nėra būtina. Kartais vien pirkinių planavimas gali sukelti dopamino lygio padidėjimą smegenyse. Be to, kartais verta investuoti į daiktus, kurie galėtų padėti pasijusti geriau. Pavyzdžiui, jeigu, apsirengę nauju minkštutėliu sportiniu kostiumėliu jausitės geriau, kodėl gi ne?
 
  • Nusistatyti pertraukėles. Kaip kriauklėje per dieną atsiranda krūva nešvarių lėkščių, taip ir smegenys per dieną užsikemša idėjomis, mintimis ir emocijos. Tad jas taip pat reikia išvalyti. Psichologai rekomenduoja nusistatyti bent kelių minučių pertraukėles, per kurias galėsite išgerti kavos ar pabūti su savo mintimis. Mokykite vaikus gerbti jūsų laiką sau. Gali padėti laikmačio naudojimas. Pasakykite, kad vėl būsite kartu po 10 min. ir to laikykitės.
 
  • Mankštą padaryti laiku sau. Dauguma moterų laiką sau įsivaizduoja kaip pagulėjimą karštoje vonioje pilnoje putų. Tačiau iš tikrųjų laikas sau gali būti skiriamas ne tik tada, bet, pavyzdžiui, ir kasdienio sporto metu. Galima nueiti į kitą kambarį ir padaryti keletą pratimų, išeiti pabėgioti ar pasivaikščioti.
 
  • Mokytis taisyklingai kvėpuoti. Ne visi gali skirti 20 min per dieną meditacijai, bet visi gali pasistengti labiau atkreipti dėmesį į savo kvėpavimą ir kvėpuoti giliai, kai tiesiog sėdi ant kėdės ir ilsisi.
 
  • Pagulėti vonioje. Vonios kambarys gali tapti jūsų šventovė. Ši patalpa natūraliai sukuria atsiribojimo nuo pasaulio jausmą, tik reikia pasirūpinti, kad vaikai tol, kol gulėsite vonioje, bus kuo nors užimti ir jūsų netrukdys. Tada užsirakinkite duris, paskaitykite knygą ar žurnalą, nusimaudykite ir pagalvokite ir pasistenkite atsipalaiduoti.
 
  • Duoti smegenims peno. Kai reikia ko nors ilgai laukti, pavyzdžiui, kai esate užstrigę transporto spūstyje arba stovite ilgoje eilėje prie kasų ir nervinatės, duokite savo smegenims peno: klausykite garsinių knygų, įkvepiančių tinklalaidžių.
 
  • Įlipti į medį. Vaikams labai patinka leisti laiką namelyje medyje, bet, kai jie užauga tokie nameliai lieka stovėti tušti kaip vaikystės prisiminimas arba apskritai yra išardomi. Tačiau tai gali būti puiki oazė, kurioje galima pabūti su savimi. Atsineškite į namelį medyje knygų, žurnalų, jogos kilimėlį ir pabūkite ten šiek tiek laiko.
 
  • Bendrauti su pozityviai mąstančiais asmenimis. Bendravimui su draugais, nesvarbu realiai ar virtualiai, rekomenduojama bent kartą per savaitę. Po tokių pokalbių neabejotinai pasijausite geriau ir nebematysite savo gyvenimo kaip kažkokios tragedijos. Pozityvus bičiulis gali net paskatinti jus siekti daugiau ir nenukabinti nosies, kai darosi sunku.