Sausį, pasibaigus švenčių maratonui, skyrybų advokatai turi daugiau darbo nei kitais metų mėnesiais. Statistika rodo, kad pareiškimus skirtis poros dažniausiai nuneša sausio 8-ąją. Santykių konsultantai dėlto kaltina šventinį stresą ir bandymą šiuo ypatingu metu kitų akyse atrodyti tobuliems. Labai dažnai skyrybų procesas vilkinamas iki sausio, nes nesinori gadinti švenčių negatyviomis emocijomis. Be to, retas nori sutikti šventes vienas, o išsiskirti bus galima ir vėliau. Gali būti, kad priežastis yra ir ta, kad skambant Naujųjų metų dūžiams, daugelis susimąsto apie savo gyvenimą ir nusprendžia viską keisti iš pagrindų. Tačiau dažniausiai tokia mintis sukosi galvoje ne vieną dieną, mėnesį ar metus.

 

skyrybos

Ko gero, daugelis sutiks, kad sausis – niūriausias metų laikas – nuolatiniai blogi orai, dienos šviesos trūkumas, pinigų trūkumas, pasibaigus šventėms ir šiaip prasta nuotaika dėlto, kad Kalėdos ir Naujieji metai nepatenkino lūkesčių, lemia ir tai, kad daug porų šiuo metu nusprendžia pasukti skirtingais keliais.

 

Daug žmonių galvoja apie santuokos nutraukimą ilgą laiką prieš Kalėdas, tačiau kai ateina gruodis, aplanko kaltės jausmas, nes Kalėdos tradiciškai yra laikas, leidžiamas kartu su šeima. „Kaip aš galiu išsiskirti su savo šeima būtent DABAR?“, – daugelis klausia savęs ir atideda galutinį sprendimą vėlesniam laikui. Paprastai, kai esame nelaimingi santuokoje, Kalėdos šį jausmą dar labiau sustiprina. Vaišės nebuvo skanios ir sočios, sutuoktinis ir vėl jus pamiršo ir nieko nepadovanojo arba padovanojo ne tą, antrajai pusei jūs – paskutinėje vietoje ir pan. Erzina sutuoktinis, kuris nieko nedaro ir visi rūpesčiai krenta ant gležnų moters pečių: ji pluša virtuvėje iki išnaktų, kad paruoštų vaišes artimiesiems, superka ir supakuoja visas dovanas, tvarko ir puošia namus, skaito kalėdines pasakas mažiesiems ir pan. Nelygybė santuokoje kalėdiniu laikotarpiu tarsi atveria akis ir moteris, kaip toje visiems puikiai žinomoje reklamoje staiga suvokia, kad ji verta daugiau, kažko geresnio ir gražesnio.

 

Baigėsi šventės ir žmonės supranta, kad ilgiau su tuo nebesitaikstys. Jiems to jau gana! Į pašto dėžutę plūsta sąskaitos, nors santaupų beveik nebeliko ir nebeaišku, kaip pavyks šį mėnesį jas apmokėti; blogesnių orų tikriausiai nebūna, lauke visada tamsu ir vien mintis apie artėjančią Valentino dieną susuka skrandį. Nėra geriausio laiko, kada skirtis. Bet kuri diena yra nepatogi, nemaloni, tačiau jeigu tai darote dabar, žinokite, kad nesate vieni. Daugybė žmonių visame pasaulyje šį mėnesį, šią minutę nutraukia santykius. Tai sprendimas, po kurio keičiasi gyvenimas. Grįžti atgal retai būna įmanoma. Todėl svarbiausia būti 100 % tikriems, kad tikrai to norite. Po to galite pradėti gyventi toliau.

 

Geri patarimai, kaip išgyventi sausį, skyrybų mėnesį:

 
  • Iš anksto pradėti ieškoti knygų ir tinklalapių skyrybų tema, vaikų auginimą ir auklėjimą skyrybų metu ir po jų, apie tai, kada nutraukti santuoką ir viską, kas susiję su skyrybomis.
 
  • Ant popieriaus lapo surašyti dabartinio sutuoktinio pliusus ir minusus (geriausiai tai daryti, kai jo nėra namuose, nes pamatęs, ką darote, gali kilti naujas skandalas). Atrodo, kad tai labai paprasta, bet tai padeda geriau suprasti savo santuoką, savo požiūrį į antrąją pusę ir realiau įvertinti situaciją.
 
  • Sudaryti ateities tikslų sąrašą.
 
  • Atlikti profesionalų psichologinį santuokos testą, kuris padės geriau suprasti, kad vyksta jūsų vedybiniame gyvenime ir ką turėtumėte daryti. Jeigu skaitote angliškai, galite atlikti Santuokos dinamikos instituto testą (rasti galite PASPAUDĘ ČIA).
 
  • Stebėti savo santuoką. Pagalvokite, kur laivas nuplauktų, jei kapitonas nestebėtų, kur link jis plaukia?
 
  • Ieškoti paramos ir palaikyti iš patikimo draugo ar šeimos nario.
 
  • Galiausiai po nuodugnių apmąstymų, įvertinimo ir stebėjimo, nuspręskite, koks bus jūsų veiksmų planas ir pradėkite veikti.