Vasara jau ne už kalnų, todėl dauguma moterų nori kuo greičiau atsikratyti celiulito. Celiulitas vargina 90 % moterų ir 10 % vyrų. Yra daugybė priežasčių, kodėl atsiranda celiulitas, kaip ir daugybė būdų, kaip jį sumažinti, nors tai, kas tinka geriausiai yra labai individualu.

 

celiulitas

Geri patarimai, kaip atsikratyti „apelsino žievelės“:

 
  • Žinoti, kokios rūšies jus kamuoja celiulitas. Ar žinojote, kad celiulitas gali būti skirtingų rūšių? Adipozinis celiulitas yra celiulitas, kuris atrodo kaip kieti mazgeliai po oda. Fibrozinis celiulitas yra kietas, kai formuojasi mikromazgeliai po oda ir odos paviršius tampa panašus į apelsino žievelę.
 
  • Žinoti, kokios stadijos jūsų celiulitas. „Apelsino žievelė“ gali būti 4 stadijų. 1 stadija: nėra matomo celiulito, net jei oda yra sužnybiama. 2 stadija: nėra matomo celiulito, kada gulima ir stovima. „Apelsino žievelės“ odos tekstūra gali būti matoma, sužnybus odą. 3 stadija: celiulitas matomas stovint, bet gali dingti atsigulus. 4 stadija: gerai matomas celiulitas, nesvarbu, ar žmogus guli, ar stovi.
 
  • Mokytis mylėti save. 95 % moterų kažkur kūne turi celiulito. Net liesi žmonės gali turėti celiulito. Labai dažnai celiulitas yra paveldimas, todėl jeigu jį turėjo jūsų šeimos nariai, greičiausiai turėsite ir jūs. Todėl nereikėtų per daug kankinti save ir mokyti save labiau mylėti.
 
  • Reguliariai sportuoti. Celiulitas susiformuoja srityse, kur yra mažiausia cirkuliacija, todėl, jeigu žmogus nėra aktyvus, jo išvengti praktiškai neįmanoma. Kasdieniai energingi judesiai ir odą apšildantys pratimai gali padėti atsisveikinti visam laikui su nelygia oda šlaunų ir sėdmenų srityje. Rekomenduojama daugiau vaikščioti greitu žingsniu, bėgioti, plaukioti, važinėti dviračiu. Tai geriausi pratimai, kurie pagerina kraujotaką ir atlaisvina riebalų audinius, todėl nesusidaro netolygumų odoje.
 
  • Priemones nuo celiulito naudoti po sporto. Po mankštos medžiagų apykaita ir kraujotaka yra aktyvesnė. Todėl tuo metu užteptos priemonės nuo celiulito įsigeria geriau. Štai kodėl rekomenduojama sportą derinti su anticeliulitinėmis kosmetikos priemonėmis.
 
  • Pirkti tik pačias geriausias priemones nuo celiulito. Perkant priemones nuo celiulito rekomenduojama atkreipti dėmesį į tas, kurių sudėtyje yra azijinių centelių (lot. Centella asiatica). Veikliosios medžiagos šiame augale padeda atkurti makromolekules, kurios suteikia odai elastingumo. Dviskiautis ginkmedis (lot. Ginkgo biloba) yra stiprus antioksidantas, kuris veiksmingai oksiduoja riebalų ląsteles, kurios yra žemiau odos paviršiaus ir padeda pagerinti kraujotaką, nes stiprina venas ir tai gali padėti atsikratyti celiulito. Metilo nikotinatas skatina audinių valymąsi ir sumažina skysčių perteklių strateginėse kūno vietose. Gerina skysčių drenažą ir padeda greičiau pašalinti toksinus iš organizmo.
 
  • Naikinti pagrindinę celiulito atsiradimo priežastį. Yra daug veiksnių, skatinančių celiulito atsiradimą. Pavyzdžiui, „apelsino žievelė“ gali atsirasti, laikantis per griežtos dietos, labai save ribojant ilgą laiką, dėl hormonų veiklos pokyčių (sakoma, kad estrogenas yra vienas iš pagrindinių hormonų, skatinančių celiulito atsiradimą ir pabloginančių jo būklę), metabolizmo pokyčių.
 
  • Šveisti kūną. Norint atsikratyti „apelsino žievelės“ rekomenduojama sėdmenų ir šlaunų odą reguliariai šveisti su specialiais arba naminiais šveitikliais, arba tiesiog sausu šepečiu. Masažas ir šveitimas padeda pagerinti kraujotaką. Kasdienis kūno odos šveitimas, braukymas širdies link arba intensyvus šlaunų masažas rankomis, padeda tolygiau pasiskirstyti riebalams. Svarbiausia tai daryti reguliariai.
 
  • Būti fiziškai aktyvesnėms. Neretai celiulitas atsiranda moterims, dirbančioms sėdimą darbą. Todėl rekomenduojama dirbant daryti pertraukėles ir stengtis kuo dažniau atsistoti nuo kėdės ir bent trumpam pasivaikščioti po biurą. Rekomenduojama daryti pertraukėles ir pasidaryti arbatos, mažiau bendrauti el. paštu, o daugiau – akis į akį. Šie nedideli pokyčiai ilgainiui padės išsaugoti dailią figūrą.
 
  • Keisti mitybą. Norint atsikratyti „apelsino žievelės“ ant šlaunų rekomenduojama visų pirma atsisakyti rafinuotų ir perdirbtų maisto produktų, taip pat tų produktų, kuriuose yra saldiklių, priedų ir cheminių medžiagų. Be to, reikėtų riboti pieno produktų ir daug riebalų turinčių maisto produktų suvartojimą, nes jie taip pat skatina celiulito atsiradimą.