Ar žinojote, kad tam tikri taškai ausyse padeda įveikti sveikatos sutrikimus? Ausys reikalingos ne tik tam, kad girdėtume. Jos yra tarsi sumažintas kūno organų žemėlapis. Rytų medicina aktyvius ausies taškus sieja su tam tikromis kūno sritimis. Masažuojant juos, galima pagreitinti sveikimo procesą. Vakarų medicina tokį masažą vertina dėlto, kad atpalaiduoja ir sumažina įtampą.

 

"ausis"

Ausis yra nedidelis organas, bet ant jos yra išsidėstę daugybė taškų, kuriuos spaudžiant suaktyvinami tam tikri organai ir jų sistemos. Elementarų ausų masažą gali pasidaryti kiekvienas savo namuose. Jį reikėtų atlikti ramioje namų aplinkoje, pasistengti, kad niekas netrukdytų ir neblaškytų dėmesio bent 10 – 15 minučių – maždaug tiek, kiek trunka ausų masažas.

 

Pasiruošimas masažui. Patrinti rankas, kad sušiltų. Taip pat galima sušildyti karštame vandenyje. Nuo šilumos ir vidutinio spaudimo 7 – 10 sekundžių, ausys įgaus rausvą atspalvį ir pradės kaisti. Aktyvius taškus masažuoti smiliaus arba nykščio pagalvėlėmis, taip pat galima naudoti buką, užapvalintą daiktą. Nespausti labai stipriai, visada kontroliuoti spaudimo jėgą. Masažuoti lėtai, pradedant nuo ausies spenelių kylant aukštyn iki ausies kraštų. Ypatingą dėmesį skirti ausies kremzlei. Masažuoti sukamaisiais judesiais, paspaudžiant ir patempiant.

 

Ausų masažas – raktas į žvalesnį gyvenimą. Jeigu trūksta energijos, kamuoja bloga nuotaika ir pamasažuoti ausį tempiančiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę. Tokie judesiai ramina ir padeda geriau išsimiegoti. Masažuoti ausis galima abi vienu metu arba po vieną. Tinkamai atliktas ausų masažas gerina tiek fizinę, tiek emocinę būklę.

 

Ausys – tai lyg apverstas kūdikis motinos įsčiose. Tikriausiai niekada neatkreipėte dėmesio, kad ausies kontūras primena nėščios moters pilvą, tik žemyn galva ir aukštyn kojomis. Aktyvūs taškai išorinėje ausyje, susiję su galva (akimis, ausimis, kaklu, kakta, žandikauliais ir pan.), yra prie ausies spenelio ir viršutinės ausies dalies. Kremzlė ir tai, kas yra netoli jos, yra susijusi su vidiniais organais.

 

Jei atliekant masažą, ausis jautriai sureaguoja į spaudimą, tai galima įtarti, kad sutriko šį tašką atitinkančio organo veikla. Žinant tikslią diagnozę, galima iš karto pradėti masažuoti aktyvius taškus. Pavyzdžiui, sergant osteochondroze reikėtų pirštu sukti pusę apskritimo priešais ausies kremzlę. Jeigu yra problemų su plaučiais, širdimi, kepenimis reikėtų atsargiai masažuoti vidinę ausies kaušelio dalį.

 

Ausies viršuje yra taškas, kuris gali slopinti skausmą, pavyzdžiui, dantų ir galvos. Šį tašką reikėtų masažuoti 5 kartus per dieną. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad skausmas – tai tik simptomas, laikinai jį numalšinus, problema niekur nedingsta.

 

Ausų speneliuose (lezgeliuose) yra net 7 aktyvūs akupresūros taškai: dantys, viršutinis ir apatinis žandikaulis, burna, tonzilės, akys, vidinė ausis.

 

Masažuojant tam tikrus ausų aktyvius taškus net galima sulieknėti. Žinoma, masažą reikėtų derinti su sveika gyvensena (dieta ir sportu). Pietų Korėjoje buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kad 5 taškų stimuliavimas ausyse, padėjo numesti svorio, net nesilaikant kitų svorio metimo metodų. Tyrime dalyvavo 16 vyrų ir 75 moterys. Masažuoti esą reikia vadinamąjį „Shen Men“ tašką ausies kaušelio viršutinėje dalyje. „Shen Men“ išvertus į lietuvių kalbą reiškia „Vartai į rojų“. Šio taško stimuliavimas padeda staigiai sumažinti stresą, pagerinti bendrą savijautą ir atgauti prarastas jėgas. Kai kurie mokslininkai mano, kad akupunktūra padeda numesti svorio, nes veikia kaip placebas. Pacientai patiki, kad jiems pavyks ir iš tikrųjų pavyksta. Nepaprasta tikėjimo galia. Stipresnė už farmacijos laboratorijose sukurtus cheminius vaistus. Pamatyti, kur yra taškas, vadinamas vartais į rojų, galite PASPAUDĘ ČIA.

 

Štai keli patarimai, kaip jį masažuoti:

 
  • Švelniai su vatos pagaliuku (galima ir pirštų pagalvėlėmis) paspausti šį tašką ir jį pamasažuoti. Giliai kvėpuoti.
  • Įsiklausyti į savo kūną ir jo pojūčius. Toliau giliai kvėpuoti. Įkvepiant žiūrėti į kairę, iškvepiant orą – į dešinę.
  • Pajusti, kaip kūnas atsipalaiduoja.
 

Šį masažą atlikti kiekvieną kartą, pajutus įtampą. Galima atlikti kiekvieną vakarą, prieš einant miegoti.

 

Stipresnį poveikį turi akupunktūra (masažas su adatėlėmis). Tačiau ir masažas pirštais padeda pasijusti geriau.

 

Ausys sukelia estetinį pasigėrėjimą ir erotinius jausmus. Galbūt todėl jos puošiamos pačiais įvairiausiais auskarais. Sakoma, kad tinkamoje vietoje įverti auskarai net gali pagerinti regėjimą. Arba teigiama, kad moterys myli ausimis. Galima sakyti, kad ausys yra bene stipriausios žmogaus erogeninės zonos, kurios suteikia ne tik lytinį pasitenkinimą, bet ir gali pagerinti sveikatą.