Miegas mums yra toks natūralus dalykas, kad apie jo privalumus retas susimąsto. Iš tikrųjų, kokybiškas miegas apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų, nutukimo, stiprina kaulus ir atmintį. Kitaip grožio miegu vadinamas pogulis po pietų turi dar daugiau privalumų. Nusnaudę vos 20 minučių, pasaulį matysite kitomis spalvomis.

  • Nusnaudę po pietų, būname budresni. Kosminė agentūra „NASA“ atliko tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad pilotai, nusnūdę 40 minučių, geriau atliko budrumo reikalaujančias užduotis, nei nemiegoję. Net po 10 minučių poilsio darbuotojas bus labiau pailsėjęs nei tas, kuris visai nemiegojo.
  • Mokytis ir įsiminti bus lengviau, jei nusnausime. Kad pajustume šį privalumą reikia miegoti ilgesnį laiką, bet net ir po 90 minučių miego sumažėja protinis nuovargis. Miegalių smegenų aktyvumas visą dieną išlieka didesnis, nei tų, kurie per pertraukėlę nesiilsi.
  • Turbūt visiems yra tekę prabusti ir iškart žinoti, kaip galima išspręsti problemą, kurią, prieš užmiegant, atrodė, kad išspręsti neįmanoma. Dabar įrodyta, kad senolių posakis – rytas protingesnis už vakarą – yra teisingas. Popietės ir ne tik miegas skatina kūrybingumą.
  • Darbuotojams po pietų reikėtų nusnūsti, kad dirbų efektyviau. Darbdaviai neturėtų manyti, kad miegas – tai tas pats, kas tinginystė. Pamiegoję darbuotojai bus energingesni ir su entuziazmu kibs į naujus darbus. Miegas veikia geriau nei stiprios, juodos kavos puodelis!
  • Ne tik vaikai, bet ir suaugusieji, pamiegoję būna ne tokie kaprizingi, geriau jaučiasi ir yra pakilesnės nuotaikos.
  • Miegas – tai relaksacija, natūralus ir itin veiksmingas būdas kovoti su stresu, net jeigu tai tik 10 minučių pogulis…