Pirmoji kalendorinio pavasario diena – kovo 1-oji – daugeliui žymi naują startą. Tačiau tikrojo pavasario pradžios dar teks kiek palaukti, nes, manoma, kad pavasaris iš tiesų prasideda tik pavasario lygiadienio dieną, t. y. kovo 20 d.

 

pavasaris

Kai prasideda pavasaris, norisi kažkokių naujų pradžių, kažko šviežio ir gaivaus… Pavyzdžiui, grįžus namo susitvarkyti spintą ar išvalyti langus. Pavasaris yra laikas, kai natūraliai norisi seną pakeisti nauju, kalbant ne tik apie drabužinės turinį, bet ir apie savo pačių kūną. Šis metų laikas – pereinamasis, todėl jis labai tinka, jei norite šiek tiek pakoreguoti savo kasdienę rutiną ir įgyti naujų, sveikų įpročių.

 

Įprasta manyti, kad naujiems tikslams tinkamiausias metas yra sausio 1 diena, kai prasideda Naujieji metai. Tačiau dauguma žmonių jaučia ir pastebi, kad sausio mėnuo iš tikrųjų yra pats netinkamiausias keisti savo gyvenimą ir įgyti naujų, gerų įpročių. Kai lauke šalta, niekas nenori valgyti sveikai arba laikytis dietos.

 

O štai pavasaris yra visiškai kitoks! Tai yra laikas, kai viskas aplink mus – medžiai, žolė, net prekių asortimentas parduotuvėse – pasikeičia. Todėl įgyti naujų sveikų įpročių šiuo metu, kai viskas sužydi ir sužaliuoja, yra daug lengviau negu šaltą ir baltą žiemą. Atrinkome 10 gerų patarimų, kurie padės labiau pajausti pavasario skonį ir tai, kad tai geriausias metas atsinaujinti patiems ir pradėti siekti tikslų, kuriuos galbūt išsikėlėte, skambant Naujųjų metų nakties laikrodžio dūžiams!

 

Geri patarimai 1-ajai pavasario dienai (ir visoms likusioms pavasario dienoms):

 
  • Dieną pradėti nuo vandens su citrina. Per naktį mūsų organizmas padaro didžiausią darbą, kad atsikratytų sukauptų per praėjusią dieną toksinų. Todėl pirmas dalykas, kurį reikia padaryti tik atsikėlus ryte – tai padėti juos išplauti iš organizmo, o tai gali padėti padaryti puodelis šilto vandens su citrina. Vanduo mums yra gyvybiškai svarbus, o citrina praturtina vandenį fermentais, mineralais ir vitaminais, ypač C. Toks sveikas gėrimas švelniai veikia mūsų virškinimo sistemą ir pažadina bei paruošia naujai dienai.
 
  • Valgyti daugiau žalumynų bei daržovių. Pavasarį pamažu atsiranda vis daugiau žalumos. Kalasi nauji daigai ir viskas sužydi… Ant stalo taip pat turėtų atsirasti daugiau žalios spalvos daržovių. Žalumynai gali net padėti susilpninti pavasarinės alergijos simptomus.
 
  • Valgyti žalią maistą. Pavasaris yra natūralios detoksikacijos ir atsinaujinimo laikas. Valgant daugiau žalių vaisių ir daržovių, galima paspartinti natūralius organizmo valymosi procesus. Nebūtina išbandyti ekstremalią detoksikacinę programą ir gerti tik vandenį ar sultis. Pakanka tiesiog į dienos mitybos racioną įtraukti daugiau šviežių vaisių, daržovių, neperdirbtų maisto produktų.
 
  • Daugiau laiko būti lauke. Ar gyvenimas neatrodo geresnis, kai grįžus namo po darbo, būna dar šviesu? Pasinaudokite tuo, kad pavasarį smarkiai pailgėja dienos ir praleiskite daugiau laiko gryname ore.
 
  • Sportuoti. Per prakaitą natūraliai pasišalina toksinai, todėl pavasarį reikėtų nepamiršti kasdien daryti mankštą.
 
  • Kvėpuoti. Tai dar vienas būdas atsikratyti toksinų iš organizmo. Kuo giliau įkvepiame, tuo daugiau deguonies patenka į mūsų organizmus ir tuo geriau pasisaviname vitaminus ir mineralus.
 
  • Skirti 5 minutes sau. Tai gali būti meditacija, dienoraščio rašymas, sėdėjimas užmerktomis akimis arba kita veikla, kuri padeda nurimti ir pakrauna teigiama energija.
 
  • Praktikuoti dėkingumo filosofiją. Skirkite bet minutę per dieną pagalvoti apie tai, už ką šiandien jaučiatės dėkingi.
 
  • Sulėtėti. Pavasaris yra laikas, kviečiantis sustoti ir pauostyti gėles. Todėl reikėtų sąmoningai stengtis save sulėtinti, pabandyti atsipalaiduoti ir pasimėgauti kitų žmonių ar savo paties draugija.
 
  • Žaisti. Pavasaris iš žiemos gniaužtų išlaisvina smagią, nerūpestingą energiją. Gyvenimas atrodo linksmesnis, šviesesnis ir laisvesnis. Nebijokite išlaisvinti savo vidinį vaiką ir pabėgioti per pievą, ridentis nuo kalvų, pašokinėti per kalvas ir pan.