„Man ne kartą sutikti žmonės sakė – emigruok, užsienyje tu gyvensi, o Lietuvoje teks tik egzistuoti“, – jau šį ketvirtadienio vakarą 19.30 val. LNK diskusijų laidoje „Valanda su Rūta“ pasakos prieš metus gimusio ketvertuko mama Lina Strangienė. Moteris augina net šešis vaikus – du paauglius iš pirmos santuokos ir keturias vienerių metukų mergytes iš antrosios. Mergyčių tėvas iš šeimos išėjo, moteris vaikus augina viena. Linos pajamos nesiekia 1000 eurų. „Su nerimu laukiu žiemos, nes pinigų kurui tiesiog nelieka“, – pasakos šešių vaikų mama. Moteris pasakos, kad kaskart iš aplinkinių, sužinojusių apie ketvertuką, sulaukdavusi tik užuojautos, ir siūlymų „susitvarkyti“.

 

Valanda su Rūta

 

Tuo tarpu portalo „Delfi“ aktualijų žurnalistė Birutė Davidonytė atskleis atvejus, kuomet užgrobiama valstybinė žemė, ar namai statomi tose vietose, kur statybos – draudžiamos. Birutė atliko kelias dešimtis tyrimų, ir parašė seriją straipsnių apie tai. Pavyzdžiui, Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose draustiniuose, vienas po kito dygsta kone rūmai. Žurnalistė pasakos, kad, norėdama pasivaikščioti užgrobtą, bet visgi valstybinę žemę, buvo užsiundyta šunimis, jai grasino ginkluota apsauga, o dabar ją už viešo intereso gynimą dar ir į teismą padavė.

 

Kitas žurnalistas, portalo „15 minučių“ tyrimų skyriaus redaktorius Šarūnas Černiauskas pasakos apie garsiojo auksinių šaukštų ir šakučių skandalo tyrimą. Žurnalistas papasakos, kad kompanijai „Nota Bene“, pardavusiai kariuomenei virtuvės įrankius 7-8 kartais brangiau nei parduotuvėje, vadovauja grupė asmenų, turinčių ne vieną įmonę ir lobstančią iš valstybinių užsakymų.

 

Valanda su Rūta

 

„Jau 16-a metų turiu du žemės sklypus su senais pastatais regioninuose parkuose Juodkrantėje ir Trakuose, tačiau iki šiol nieko ten nei pastačiau, nei atstačiau, nes man neduodamas leidimas, o leidimas neduodamas, nes neduodu kyšio. Valstybė pardavė man tą žemę, o dabar ją nori nacionalizuoti. Už tai Lietuvos valstybę padaviau į Europos žmogaus teisių teismą. Dabar valstybei pavesta per atitinkamą terminą taikiai išspręsti konfliktą su manimi, priešingu atveju teks mokėti baudą ir atlyginti milijoninius nuostolius, kuriuos patyriau per visus metus, nes už žemę buvo mokami mokesčiai, iš pastatų vežamos šiukšlės, jie valomi, ir saugomi…“, – šį ketvirtadienio vakarą 19.30 val. LNK laidoje „Valanda su Rūta“ pasakos verslininkas milijonierius Benas Gudelis.