Svarbiausia ir pagrindinė mantra hinduizmo ir vedų tradicijoje yra šventas garsas „Om”. Mantra yra žodis ar frazė, kaip malda krikščionims. Ji turi tam tikrą prasmę, tam tikru būdu derina protą, sieja sielą su Dievu. Kalbant mantras protas nurimsta, susikaupia, atleidžia ir t. t. Mantros gelbsti net tada, kai nepadeda jokie veiksmai ir sprendimai, kai esi pasimetęs, nežinai, kas tavęs laukia, kaip elgtis ir ką daryti konkrečioje situacijoje.

 

om_800x534

Mantrų galima klausytis, giedoti ir deklamuoti. Labai gražiai tas pats garsas „Om” derinamas su indiškos mridangos, būgnų, cimbolų ir indiškos muzikos akompanimentu. Manoma, kad tokios manipuliacijos mantromis įveda į tam tikrą transą, ko pasekoje išjungiamas protas ir išlaisvinama siela iš nelaisvės. Taigi, mantros mums padeda rasti ryšį su visata.

 

Egzistuoja daug mantrų. Kiekviena iš jų skirta tam tikram tikslui. Priimta, kad mantra, kurioms jums reikia, norint pasiekti šiuos tikslus, turėtų būti leidžiama bet kokiu būdu po 15 minučių kiekvieną dieną.

 

Mantra „Om” yra laikoma pradine vibracija, davusia postūmį Visatos gimimui, savotiška analogija su krikščionybės „Amen”. Kai sakote „Om”, aplink save sukuriate psichinį skydą nuo blogio. „Om” tarsi grąžina mus į būties pradinį tašką, kur karaliauja nemirtingumas, laisvė, meilė ir nirvana. „Om” išvalo aurą ir karmą, atskleidžia žmogaus esmę. „Om” mantra sulėtina kvėpavimą, ramina visus kūno organus, suteikdama gydomąjį poveikį.

 

Tačiau tik vieno „Om” kartojimas žemo dvasinio išsivystymo lygio atveju gali turėti neigiamų pasekmių praktikuojančiam asmeniui. Juk tokie žmonės neturi potencialo ištverti, susidoroti su didžiuliu energijos kiekiu, kuris susidaro giedant „Om”.

 

Fiziškai tokiu atveju gydytojas gali patirti tokius fizinius negalavimus kaip padidėjęs rūgštingumas, pakilusi kūno temperatūra, psichologiniai sutrikimai, įvairaus pobūdžio nerimas. Ypač moterims nerekomenduojama giedoti vien „Om”. Faktas tas, kad šiluma, kurią „Om” vibracija sukuria moters kūne, gali neigiamai paveikti jos reprodukcinius organus. Tiesą pasakius, tai gali pasireikšti gausiomis menstruacijomis, amenorėja (menstruacinio ciklo nebuvimu), dismenorėja (skausmingomis mėnesinėmis), nevaisingumu ir kt.

 

Todėl „Om” rekomenduojama giedoti ne savaime, o fraze, pavyzdžiui, su mantra „Om Namah Shivaya”, kuri reiškia „Garbinu Šivą” arba „Lenkiuosi Šivai”.

 

Taip pat nerekomenduojama neapgalvotai naudoti „Om” simbolį, pavyzdžiui, dėti jį ant marškinėlių ar pasirinkti kaip atvaizdą tatuiruotei. Tai prilygsta Dievo įsakymui: „Neminėk Dievo vardo be reikalo”, kuris krikščionybėje laikomas nuodėme.

 

Tačiau grafinis mantros „Om” vaizdas dedamas ant daugelio George’o Harrisono muzikos albumų viršelių. „Om” taip pat naudojamas 1969 m. „The Beatles” kūrinio „Across the Universe” chore „Jai Guru Deva Om” ir Madonnos „Shanti/Ashtangi” iš „Ray of Light” albumo. Mantrą „Om” galima išgirsti filmo „Matrica” garso takelyje – būtent Juno Reactor muzikiniame kūrinyje „Navras”.

 

„Om” mantra yra jėgos žodis, švenčiausias garsas, originalia erdve, žinių šaltinis. Be to, šis garsas reiškia šaukimą, palaiminimą, užtikrinimą ir pažadą. Jis tariamas sakralinių tekstų pradžioje, kaip ir kitų mantrų dalis, atliekant pranajamas ir tokias jogos praktikas kaip nadanusadhana, dvadashanta, dharana ir kt.

 

„Om” garsas tariamas kaip „Aum”. Kiekvienas iš trijų sudedamųjų garsų nuosekliai sukuriamas tam tikroje kūno dalyje: „A” – pilve, tada pakyla aukščiau ir virsta „U” krūtinės srityje, o tada jis sukuriamas galvoje ir ištirpsta karūnos čakros srityje kaip garsas „M”.