Gamtos reiškiniai – Saulės užtemimai, vaivorykštės, viesulai, žemės drebėjimai – žmoniją stebino nuo seno. Nesupratusios, kodėl gamta taip elgiasi, senosios civilizacijos bandė savaip paaiškinti šių reiškinių prasmę ir simboliką. Tuo tikėta taip stipriai, kad įvairūs seni prietarai, sėkmės ir laimės ieškojimai gamtoje išliko populiarūs iki šiol.

 

reiskiniai

Žaibų ir griaustinių galia

 

Jeigu žaibuoja ilgai, gresia įvairių finansinių problemų. Jei žaibas blyksteli tik vieną kartą, laimė ar klestėjimas truks trumpai. Žaibuojant pastebimas vertikaliai išsišakojantis žaibas – nelaimingo nuotykio ar netgi mirties pranašas. Kinijoje žaibavimas be lietaus pranašauja šeimos pagausėjimą. Keltų mitologijoje tikima, kad vieta, į kurią trenkė žaibas, yra šventa. Sakoma, jeigu griaudėja, o dangus giedras, aplankys netikėta sėkmė. Jei žaibuoja ir griaudėja per vestuves, jaunieji kartu ilgai neišgyvens, jei per laidotuves, vadinasi, mirusiojo siela iškeliavo į dangų. Jeigu griaustinis girdimas kairėje pusėje, laukia sėkmė, jei dešinėje – nelaimės.

 

Sėkmę nuplaunantys lietūs

 

Jeigu lyjant lietui dar ir žaibuoja, vadinasi, lietaus vanduo yra prakeiktas, todėl atneš daug nelaimių. Jei lyja ir šviečia saulė, seksis visose gyvenimo srityse. Jeigu lietus tik krapnoja – laukia netikėtų įvykių. Jei po krapnojimo lyja ilgai, įvykiai bus nemalonūs, jei nustoja lyti – teiks džiaugsmo. Jeigu lyja ilgiau negu 2 val., kita diena bus kupina įvairių emocijų. Jei lyjant lietui debesys būna tamsūs, laukia prakeiksmas arba finansiniai nuostoliai. Jeigu smarkiai lyja po ilgalaikės sausros, nusimato šeimos pagausėjimas, naujos pažintys, sėkmingi santykiai. Jei lyja dideliais lašais, pagerės asmeninis gyvenimas. Jeigu lyjant lietui stovite po medžiu, laukia tvirta draugystė ir šeiminiai ryšiai. Biblijoje rašoma, kad gruodį ir vasarį pliaupiantis lietus pranašauja dideles nelaimes bei netektis.

 

Vaivorykščių magija

 

Jeigu vaivorykštės spalvos ryškios ir matomos visos 7, vadinasi, tiek dienų seksis visose gyvenimo srityse. Taip pat jei šis reiškinys matomas po artimojo mirties, vadinasi, jo siela jau nukeliavo į dangų. Jeigu vaivorykštė matoma ne visa, artimiausias 7 d. nesiseks. Dvi vaivorykštės simbolizuoja gyvenimo kaitą. Jeigu pirmoji yra ryškesnė, pagerės materialinė padėtis, laukia naujos pažintys, pasiūlymai, kilimas karjeros laiptais, jei antroji – laukia dvasinė gerovė, t. y. nurims protas, pavyks priimti racionalių sprendimų, mąstyti logiškai ir aiškiai. Patariama sulėtinti gyvenimo tempą, niekur neskubėti.

 

Mėnulio pranašystės

 

Mėnulio užtemimas veikia žmonių jausmus, suaktyvėja baimės, prisimenami blogi praeities įvykiai. Raudonas arba oranžinis mėnulis simbolizuoja sėkmę, gyvybę, naujas pažintis, nes reprezentuoja saulę naktyje. Matant mėnulį, atsispindintį veidrodyje, laukia nauja meilė. Stojus delčiai patariama nutraukti sutartis, atsiriboti nuo nepatikimų žmonių, nepriimti svarbių sprendimų. Jaunatis – naujovių metas. Priešpilnis pranašauja sėkmę pasirodymuose, susirinkimuose, derėtų priimti svarbius sprendimus. Stojus pilnačiai gali kilti sunkumų ir nesutarimų šeimoje. Mėnulis, apsuptas žvaigždžių, pranašauja šeimos pagausėjimą.

 

Saulės nubučiuotos dovanos

 

Saulė užtemimas ir laikina tamsa simbolizuoja mirtiną blogį. Pamačius šį reiškinį viskas, kas buvo suplanuota tą dieną, itin nesiseks. Pirmas saulės blyksnis po užtemimo – mirties ženklas. Jeigu saulė ryškiai šviečia giedrą dieną, seksis mokytis. Jei debesys uždengia saulę, laukia nedideli džiaugsmai ir sėkmę nešantys reikalai. Jeigu patekanti saulė slepiasi už debesų, bus sunku kur nors pakliūti, nesiseks, kils problemų šeimoje. Labai ryškus saulėlydis – turtų praradimas, apgavystės, nedori sandoriai.

 

Nauji gyvenimo vėjai

 

Jeigu pučia silpnas ir malonus vėjelis, seksis gyvenime, antroji pusė bus ištikima, galbūt pavyks sulaukti finansinės paramos, sėkmingai investuoti. Jei smarkiai lyja ir pučia stiprus vėjas, laukia nemalonios permainos, gali tekti viską pradėti nuo pradžių. Jei pučiant vėjui nuo medžių nukritę lapai sukasi ratu, gresia rutina. Viesulas pranašauja artimojo mirtį, painias situacijas, nuotykius, pinigų, turto praradimą. Jeigu vėjas pučia iš pietų arba rytų, aplankys sėkmė. Jei vėjo kryptis staigiai pasikeičia, artėja permainos, tiesa, ne visada geros.

 

Nakties žvaigždžių kerai

 

Pamačius Šiaurinę žvaigždę ir sugalvojus norą, didelė tikimybė, kad jis išsipildys. Senovėje meteoritų lietus visada simbolizuodavo permainas, dažnai nemalonias. Taip pat pranašaudavo popiežių, karalių mirtis, netgi artėjančią apokalipsę. Po laidotuvių matoma krintanti žvaigždė byloja, kad artimojo siela grįžo į Žemę ir atgimė iš naujo. Indėnai manė, kad „krintantys akmenys iš dangaus“ neša mirtį, ligas, susinaikinimą. Jeigu žvaigždės krinta šviečiant mėnuliui, įvyks kažkas netikėto, pagerės gyvenimas. Regint 6 krintančias žvaigždes gyvenime įsivyraus harmonija ir pusiausvyra.

 

Sumišę debesys

 

Jeigu vieniši žmonės pamato vieną debesį danguje, sutiks antrąją pusę. Panašią reikšmę turi ir greitai slenkantys debesys. Geltoni žymi blogus dalykus, raudoni perspėja apie priimtus klaidingus sprendimus, sidabriniai pranašauja gyvenimą be rūpesčių. Plunksniniai debesys neša laimę ir ramybę, o kamuoliniai – sunkumus, neatidėliotinus sprendimus. Debesims priskiriamas rūkas, kuris viską nutraukia. Pamačius šį dangaus reiškinį aplankys nelaimės arba priešingai. Tvyrant tirštam rūkui visi pradėti darbai žlugs, norai neišsipildys, galima netgi rimtai susižeisti. Manoma, kad rūkui prasisklaidžius, siela išsigrynina, ir nelaimės išnyksta.

 

Įdomu

 
  • Katatumbo upės apylinkės – labiausiai žaibus traukianti žemės vieta. Čia intensyviai žaibuoja daugiau nei 60 naktų per metus – audros trunka 9–10 val., o per naktį sužaibuoja apie 40 000 kartų.
  • Ankstyvoje krikščionių simbolikoje vaivorykštė buvo sudaryta iš 3 spalvų: žalios, raudonos ir žydros. Jos simbolizavo ugnį, žemę ir vandenį. Manyta, kad tai Švč. Mergelės Marijos ženklas, nešantis ramybę ir harmoniją.
  • 1264 m. praskriejusi kometa išpranašavo popiežiaus Urbono II mirtį. 1686 m. praskriejusi Halio kometa tapo epideminių ligų pranaše.
  • Liepos 20 d. švenčiama šv. Elijaus – debesų valdytojo – diena. Jis kovojo su pagonimis ir pavargo nuo persekiojimų, prašė Dievą, kad šis pasiimtų jį pas save, t. y. nužudytų. Tačiau Viešpats nuvedė jį ant Sinajaus kalno ir parodė savo galią: sukėlė stiprų vėją, žemės drebėjimą ir ugnį. Šv. Elijui nulipus nuo kalno, viskas nurimo, todėl žmonės jį pavadino debesų valdytoju.
  • Likus savaitei iki Konstantinopolio sugriuvimo įvyko Mėnulio užtemimas. Teigta, kad tai bausmė už nuodėmes, netinkamą valdymą ir elgesį su krikščionimis.
  • Viena Šiaurės Amerikos gentis Saulės užtemimo reiškinį vadino „Saulė gavo nuo meškos“. Jų teigimu, meška (Didieji Grįžulo Ratai, dar vadinami didžiąja meška) išeidavo pasivaikščioti Paukščių Taku ir sutikdavo Saulę. Jie susiginčydavo, kuris pirmas galėdavo eiti Paukščių Taku, ir įvykdavo muštynės, kurių pasekmė būdavo Saulės užtemimas. Tas pats būna ir su Mėnulio užtemimu.
  • Čerapundžio miestas (Indija) – lietingiausias pasaulyje. Ten kasmet iškrinta apie 26 500 mm kritulių. O Para miesto (Brazilija) gyventojai savo laikrodžius tikrina pagal lietų – ten lyti pradeda visada tokiu pačiu metu.