Efektyvi pagalba pažeistiems plaukams
2024-11-12 08:57Temperatūrų kaita, padidėjęs stresas ir rudeninė vitaminų stoka neigiamai veikia plaukus -– jie praranda žvilgesį, skilinėja, slenka. Pasak „Ybera Paris“ plaukų specialistės Karolinos Šveikauskaitės, naminių priemonių atgaivinti plaukus ne visada pakanka. Tad norint efektyviai atkurti plaukų sveikatą ir grožį, rekomenduojama kreiptis į profesionalus.
Kas lemia plaukų pažeidimus?
K. Šveikauskaitė pasakoja, kad plaukų sveikatai bei grožiui neigiamos įtakos gali turėti išoriniai ir vidiniai veiksniai. „Pagrindiniai išoriniai faktoriai yra saulė, temperatūrų kaita, netinkama kasdienė priežiūra, pavyzdžiui, kaitinančių prietaisų naudojimas neapsaugant plaukų specialiomis priemonėmis. Taip pat plaukams kenkia neteisingos stilizavimo technikos, pavyzdžiui, džiovinimas palenkus galvą žemyn, prieš plaukų augimo kryptį. Dėl padidėjusio porėtumo greičiau prarandama drėgmė ir maistinės medžiagos, plaukai tampa labiau pažeidžiami, pradeda pūstis. Reikėtų įsidėmėti, kad kaip saugote odą nuo kenksmingų saulės spindulių, taip ir plaukams turite naudoti produktus su SPF, – pažymi specialistė. – Išorinis veiksnys – netinkamas plaukų surišimas. Tiek užsiimant aktyvia veikla, tiek einant miegoti, plaukus rekomenduoju supinti į kasą, nepalikti palaidų ar surištų į uodegą, nes aktyviai judant labai susivelia, sunku iššukuoti, plaukai gali imti lūžinėti, dėl to prarasite galiukų tankumą. Būtina užtikrinti, kad plaukai būtų kuo mažiau veikiami aplinkos veiksnių.“
Kalbėdama apie plaukų sveikatą veikiančius vidinius faktorius, pašnekovė išskiria stresą, kai kurių stiprių vaistų vartojimą ir mikroelementų trūkumą. „Reguliariai atlikite tyrimus ir išsiaiškinkite, ar organizmui netrūksta geležies, vario, cinko. Plaukai nėra tik aksesuaras, dėl kurio labiau savimi pasitikime ir jaučiamės gražesni, jų būklė yra rodiklis, ar organizmui nieko netrūksta, – sako K. Šveikauskaitė. – Su plaukų sveikata ir grožiu susijęs patiriamas stresas. Jo sukeltas plaukų slinkimas gali tęstis net savaitėmis. Visgi, jei plaukai slenka ilgiau kaip mėnesį, tai rodo, kad su organizmu kažkas blogai ir būtina atidžiau pasižiūrėti, kur slypi problema.“
Svarbu tinkamai parinktos priemonės
Atsiradus net menkiems plaukų pažeidimams, svarbu greitai reaguoti, nes ilgainiui problema gilėja, sudėtingiau ją išspręsti. Jei yra galimybė, naudinga konsultuotis su plaukų specialistais – jie efektyviausiai padės atkurti plaukų grožį ir sveikatą.
„Profesionalas atidžiai įvertins plaukų ir galvos odos būklę, paskirs reikiamas priemones ir procedūras, nes kiekvieno kliento atvejis yra individualus, tad bet kuris šampūnas nuo lentynos nėra geriausias pasirinkimas. Labai svarbu nustatyti galvos odos tipą. Jei oda mišri arba riebi, negalima jos apkrauti maitinamuoju šampūnu, nes teks dažniau trinkti plaukus, o vanduo ir karštų prietaisų naudojimas ilgainiui sukels daugiau neigiamo poveikio negu naudos. Priešingai nei šampūną, kaukę ir kondicionierių rinktis pagal plauko stiebo poreikį. Jei plaukai išsausėję, lūžinėjantys, praradę elastingumą, nuo maitinamųjų produktų gali apsunkti ir dar labiau lūžinėti, tad svarbu sugrąžinti drėgmę, – aiškina specialistė. – Norint geriausio rezultato, visuomet rekomenduoju ateiti ir pasitarti. Jei tokios galimybės nėra, savarankiškai gilintis į plaukų būklę, interneto parduotuvėse perkant plaukų priežiūros priemones atidžiai skaityti, kokiems plaukams skirtos, kurias problemas sprendžia. Nepirkite bet ko, nes tai bus neefektyvu.“
Apsišarvuoti kantrybe
K. Šveikauskaitė pasakoja, kad, norint atkurti plaukų grožį ir sveikatą, gali prireikti nemažai laiko, ypač jei plaukai stipriai pažeisti, nuolat šviesinami. Juos būtina giliau pridrėkinti, gauti maistinių medžiagų ir vitaminų, tad savarankiškų pastangų gali nepakakti – naudinga apsilankyti pas plaukų specialistą.
„Natūralių plaukų savininkėms dažnai reikia mažiau pastangų norint išlaikyti sveikus plaukus. Tačiau šviesiaplaukėms reikėtų suprasti, kad reguliari plaukus pripildanti procedūra turėtų būti tokia pat dažna, kaip ir dažymas. Visiškai atkurti plaukų grožį ir sveikatą gali prireikti kelių mėnesių ar net metų.
Net jei plaukai iš esmės sveiki, rekomenduočiau apsilankyti pas specialistą po kiekvieno sezono, kad sugrąžintų drėgmę, aprūpintų plaukus būtinomis maistinėmis medžiagomis atkuriant plauko vientisumą, apsaugant nuo kenksmingų aplinkos veiksnių. Rekomenduočiau procedūras atlikti tarp dažymų. Esant stipriai pažaidai – kas mėnesį, kol plaukai sustiprės, taps sveikesni ir vizitai galės būti retesni. Aukso viduriukas – kas 1–2 mėnesius“, – sako pašnekovė.
Anot plaukų specialistės, svarbu pasikloti pamatą – reguliariai ir tinkamai prižiūrėti plaukus. Tuomet norimas rezultatas tikrai bus pasiektas.
Plauko vientisumo atkūrimas
K. Šveikauskaitė pabrėžia, kad, norint išlaikyti sveikus ir gražius plaukus, ypač svarbus plauko vientisumas, nes nuo jo priklauso, kaip efektyviai plaukas išsaugos drėgmę, maistines medžiagas ir kiek atsparus bus aplinkos veiksniams.
„Plauko vientisumą atstato inovatoriška procedūra „Botulinica“, kurios metu aptinkamos porėtos, pažeistos plauko vietos ir pripildomos drėgmės. Taip atkuriamas plauko vientisumas, plaukai pridrėkinami ir pamaitinami, atkuriama jų pH pusiausvyra, suteikiama apsauga nuo senėjimo, stabdomas galiukų išsišakojimas, atsiranda sveikas žvilgėjimas, geriau išlaikomas plaukų ilgis. Gera žinia, kad ši procedūra tinka ir tiesių plaukų moterims, ir garbanėms. Garbanotus plaukus padaro paklusnesnius, sumažina pūtimąsi ir vėlimąsi.
„Botulinica“ trunka apie 1,5–2 val., atsižvelgiant į plaukų storį ir ilgį, atliekama trimis etapais. Ši procedūra, išskirtinai nuo tradicinių užpildymo metodų, įtraukia pluoštinio kodo technologiją, greito užpildymo sistemą, kuri atstato plaukus atpažindama silpnuosius taškus, suteikia plaukams blizgesio ir vientisumo. Poveikis išlieka iki trijų mėnesių, pagal plaukų priežiūrą. Jei dažnai dažysite, tiesinsite arba garbanosite kaitinančiais prietaisais, poveikis bus trumpesnis. „Botulinica“ procedūrą ypač rekomenduoju porėtiems ir blizgesį praradusiems plaukams“, – pažymi specialistė.
Namų darbai
Pasak pašnekovės, tiek išorinių veiksnių intensyvumas, tiek kasdienė priežiūra lemia plaukų būklę ir profesionalių procedūrų efekto išliekamumą. Tam, kad plaukai ilgiau išliktų sveiki ir gražūs, po procedūrų rekomenduojama naudoti atitinkamos namų produktų linijos šampūnus, kondicionierius, kaukes ir kt.
„Specialiai plaukų priežiūrai po „Botilinicos“ procedūros sukurti drėkinantys, senėjimo procesus stabdantys, nuo žalingo aplinkos poveikio saugantys plaukų priežiūros produktai. Verta įsidėmėti, kad juos naudojant procedūros poveikis bus tęsiamas toliau, nes visi produktai pasižymi tuo pačiu poveikiu, kaip ir procedūra: intramolekulinis užpildymas; prevencija nuo plaukų senėjimo; drėkinimas, atstatymas; pH pusiausvyra; intensyvus blizgesys; porėtumo pašalinimas; kova su plaukų lūžinėjimu; plaukų nuo šaknų iki galiukų harmonizavimas. Būtent nuosekli plaukų priežiūra – raktas į sveikus plaukus. Tad nepamirškite jais tinkamai rūpintis namuose su specialisto parinktomis priemonėmis“, – pataria K. Šveikauskaitė.
Autorius Laima Samulė