Grožio standartai – tai tam tikros nuostatos, leidžiančios kalbėti apie moters patrauklumą. Tačiau nėra vienodų to paties grožio taisyklių. Kiekviena tauta ir šalis turi savo pasirinkimo kriterijus. Ir jei kai kuriems tai patinka, kitiems tokie standartai gali atrodyti laukiniai ir bauginantys. Pažvelkime, kokie jie yra skirtingose šalyse!

 

grožis

Prancūzijoje vertinamas natūralumas. Prancūzijos gyventojai labai gerbia gamtos duotą grožį. Dėl šios priežasties čia praktiškai negalioja šiuolaikiniai grožio standartai apie tai, kokia turėtų būti odos spalva ir makiažas. Kai kurios dailiosios lyties atstovės mėgsta paryškinti savo jausmingas lūpas ir pabrėžti išsikišusius skruostikaulius. Manoma, kad kuo vyresnė moteris, tuo mažiau ant jos veido turėtų būti makiažo.

 

Vokietijos moterys – konservatyvaus stiliaus šalininkės. Šioje šalyje galima sutikti daug motyvuotų ir sunkiai dirbančių moterų, turinčių atletišką kūno sudėjimą. Dažniausiai joms būdingos mėlynos akys, šviesi oda ir griežti bruožai. Kaip ir prancūzės, vokietės nėra ryškaus makiažo mėgėjos. Jų makiažas stebina kuklumu, dažnai jo apskritai nėra.

 

Šalta ir kukli moteris iš Šveicarijos. Šioje šalyje stebina žiemos tipo moterys, atrodančios lyg snieguolės: skvarbios, mėlynos akys, balta oda, putloki skruostai. Šios šalies dailiosios lyties atstovės, kaip ir prancūzės bei vokietės, teikia pirmenybę saikui visame kame, įskaitant makiažą ir aprangą. Jos mėgsta dažyti plaukus šviesiai arba tamsiai, o drabužiuose renkasi prislopintas spalvas.

 

Nuostabios ir paslaptingos indės. Indijoje grožio standartai labai skiriasi nuo standartų, taikomų švelnių bruožų ir šviesesnio gymio europiečiams. Pavyzdžiui, čia moters kūnas dažomas chna. Įvairūs gėlių raštai išmargina indžių rankas ir kojas. Manoma, kad tokiu būdu Indijos moterys pabrėžia savo individualumą ir seksualumą. Kitas Indijos moterų bruožas yra gražus ir tikslus taškas kaktos viduryje, vadinamas „Trečiąja akimi”.

 

Nestandartinis grožis Kenijoje. Skirtingai nuo Europos ir Indijos moterų, Kenijos dailioji lytis negyvena pagal pasaulio mados standartus. Jų grožį visada papildo neįprasti priedai, kurie tarnauja kaip didelė lėkštelė ausims ir lūpoms. Kenijos žmonėms toks neįprastas aksesuaras yra moteriškumo ir savarankiškumo pavyzdys.

 

Ilgas kaklas – Birmos moterų patrauklumo kriterijus. Birmos gyventojų grožio standartai taip pat labai skiriasi nuo mums įprastų. Čia madinga turėti gulbės kaklą. Kad kaklas būtų ilgesnis, tėvai nuo mažų dienų mergaitėms ant kaklo pradeda dėti tvirtus varinius žiedus. Kuo daugiau moteriai metų, tuo daugiau ir varinių žiedų jai ant kaklo. Toks kaklo puošimas laikomas moteriškumo, elegancijos ir nepaprasto patrauklumo simboliu.

 

Grožio standartai yra kitokie Etiopijoje. Etiopijoje grožis yra ne makiaže ir šukuosenoje, o randų skaičiuje. Verta paminėti, kad kuo jų daugiau, tuo gražesnė moteris yra laikoma. Todėl randai specialiai daromi ant visų matomų kūno dalių, įskaitant veidą, kojas, rankas ir šlaunis.

 

Plastinės chirurgijos galia Irane. Iranietės labai mėgsta darytis nosies plastines operacijas.

Jos netgi didžiuodamosi nešioja tvarsčius ant nosies po to, kai tokia operacija joms jau yra atlikta. Moterys tuo puikuojasi ir specialiai dėvi tvarsčius ilgiau nei reikėtų. Nepaisant didelių operacijos išlaidų, daugelis kreipiasi į plastikos chirurgus, kad priartėtų prie Europos standartų.

 

Miniatiūrinių dydžių grožis Japonijoje. Japonijos moterys visuomet buvo laikomas elegantiškomis. Jos didžiuojasi labai balta oda, lieknais pirštais, liesu kūnu ir mažo dydžio pėdomis. Taip pat jos garsėja tuo, kad atlieka daugybę kosmetinių procedūrų, tam skiria laiko bent 2 – 3 kartus per dieną.

 

Mauritanijos moterų grožis ir apvalios formos. Mauritanijos moterys nesilaiko dietų ir nesistengia daug mankštintis. Manoma, kad kuo didesnė mergina, tuo jos šeima turtingesnė. Siekdama tapti kuo gražesne ir storesne, mergina, norėdama ištekėti, yra priversta labai daug valgyti.

 
Paslėpta Saudo Arabijos moterų elegancija. Saudo Arabijoje nuo pašalinių akių moterys slepia beveik visas kūno dalis, išskyrus akis ir rankas, todėl šioje šalyje taip svarbu jas pabrėžti. Visai nesvarbu, kokia moters figūra. Svarbiausia, kad akys ir rankos būtų puikios būklės.