Jų gydymo metodai primena stebuklus. Užhipnotizuotos ištisos salės žmonių, ekstazę pasiekę ligoniai tiesiog krenta ant žemės liudininkų akivaizdoje, o vos tik atsigavę pasakoja apie neįtikėtinus išgijimus. Šie dvasios gydytojai bėgant metams tampa gyvomis legendomis, paskui kurias seka tūkstančiai tikinčiųjų jų galiomis. Iš kur jie atsirado ir ar tikri jų sugebėjimai? Jau šį antradienį, rugsėjo 25-ąją, 20.30 val. į šiuos klausimus atsakys specialų žurnalistinį tyrimą atlikęs TV3 gyvenimo būdo žurnalo „Gyvenimas yra gražus“ kūrėjas Edvardas Žičkus.

 

Anatolijus Kašpirovskis, Satja Sai Baba ir daugelis kitų visame pasaulyje garsių dvasios gydytojų save vadino Dievo pasiuntiniais, tačiau stebuklų ištroškusi minia nematė kitos šių žmonių gyvenimo pusės: visus šiuos turtuolius lydėjo skandalai, o kai kuriuos net buvo įsukusios teismų karuselės.

 

„Visais laikais žmonėms buvo reikalingas opiumas – tikėjimas, kad kažkokios aukštesnės jėgos gali išgelbėti nuo sunkių ir mirtinų ligų, sugrąžinti į teisingą gyvenimo kelią. Tas pats ir dabar – visai greta mūsų rengiami masiniai gydymo seansai ir net kursai norintiems tapti ‚hileriais‘, gydūnais, ar bent jau dvasios guodėjais. Žinoma, tai kainuoja. Ir labai brangiai. Iš mūsų atlikto žurnalistinio tyrimo paaiškėjo, kad svečiuodamasis Lietuvoje per dieną ‚hileris‘ uždirba mažiausiai 10 000 litų“, – intriguojančias tyrimo detales atskleidžia E. Žičkus.

 

Per filmavimą jis pats ryžosi dalyvauti eksperimente, sužinoti, kaip stebuklingai tiesinamas stuburas ir ilginama trumpa koja. Populiarioje TV3 laidoje bus parodyta kadrų, kurie padės atskleisti garsiausių šių dienų pasaulio pranašų paslaptis. „Gyvenimas yra gražus“ konsultantu tapęs Mantas Wizardas, studijavęs psichologiją ir ilgus metus mokęsis iliuzijų meno, rėš tiesiai: „Tai ne gydymas, o iliuzionistų naudojami triukai! Tai melas iš didžiosios raidės.“

 

O kokį Anatolijų Kašpirovskį iš arti pamatė žinomas žurnalistas Žilvinas Pekarskas, su garsiuoju hipnozės gydymo seansų rengėju praleidęs kone parą?

 

Kodėl iki šiol nė vienas didis pranašas nesiryžo priimti vieno amerikiečio mesto iššūkio – pademonstruoti stebuklingą kojos atauginimą ir už tai  iš karto gauti milijoną dolerių? Intriguojantis žurnalistinis tyrimas su unikalia vaizdo medžiaga – jau šį antradienį 20.30 val. laidoje „Gyvenimas yra gražus“ tik per TV3!

 

Visas praėjusias „Gyvenimas yra gražus“ laidas galima žiūrėti sau patogiu laiku interneto televizijoje „TV3 Play“, adresu www.tv3play.lt/program/gyvenimasyragrazus.

 

„Gyvenimas yra gražus“ – antradieniais 20.30 val. tik per TV3!