Gimtadienis, šv. Kalėdos, vestuvės ir kitos šventės – puiki proga pabūti su artimaisiais ir draugais. Tačiau prieš šventes tenka gerokai pasukti galvą renkant dovaną… Kas geriau – knyga, kvepalai ar kelionė? Pasirinkimų begalė, o nepasiklysti padės Zodiako ženklas. Jis atskleis, ką norėtų gauti dovanų jums brangus žmogus.

 

dovanos

Avinams – viskas, kas susiję su nuotykiais

 

Šio ženklo atstovams patinka dėmesys, tad bet kokia dovana, leisianti jiems atsidurti dėmesio centre, bus priimta su džiaugsmu. Avinai labai mėgsta aktyvią veiklą, todėl šuolis parašiutu, kelionė į kalnus būtų puiki dovana. Be to, jie labai žavisi naujovėmis, todėl džiaugtųsi dovanų gavę kokį nors įmantrų prietaisą.

 

Jaučiams – tai, kas prabangu

   

Šio ženklo atstovai vertina kokybiškas ir išskirtines dovanas. Nauji papuošalai arba brangūs kvepalai tikrai privers juos nusišypsoti. Be to, Jaučiai nudžiugs dovanų gavę ką nors iš šilko arba kašmyro, taip pat apsilankymu SPA centre… Vienas didžiausių gyvenimo malonumų jiems – geras maistas, tad vyno degustacija, gurmaniška vakarienė ar ekskursija į šokolado fabriką tikrai suteiks laimės. Norintieji padovanoti širdžiai mielą dovanėlę, gali nusivesti Jautį į koncertą.

 

Dvyniai – dovanos, skatinančios bendravimą

   

Šio ženklo atstovai yra labai komunikabilūs, tad juos nudžiugins dovana, palengvinanti bendravimą. Pavyzdžiui, naujas telefonas arba kompiuteris. Negalintiesiems per daug išlaidauti patariama dovanoti knygą – Dvyniai mėgsta plėsti akiratį. Tiesa, jiems patinka tik lengvo turinio knygos, todėl puikiai tiktų knyga apie keliones ir turizmą.

 

Vėžiams – namams skirtos dovanos

 

Dauguma Vėžių yra namisėdos, todėl vertina namų interjerui skirtas dovanas. Be to, šio ženklo atstovai mėgsta gaminti, tad nudžiugs dovanų gavę kulinarinę knygą arba virtuvės įrankius. Vėžiai pasižymi sentimentalumu, todėl jiems patinka ir rankų darbo dovanos.

 

Liūtai – dėmesingai parinktos dovanos

 

Šio ženklo atstovai mėgsta būti dėmesio centre. Norintieji pamaloninti Liūtą, turėtų dovanoti jam bilietą į teatrą. Šio ženklo atstovai dievina dramas – jų ieško ne tik mene, bet ir kasdieniame gyvenime. Be to, Liūtams patinka prabangūs papuošalai, ypač auksiniai. Jie tarsi byloja apie šių ženklo atstovų išskirtinumą, svarbumą. Apsilankymas SPA centre – dar viena puiki dovana. Liūtai dar ilgai jausis dėkingi už galimybę pasijusti tikrais karaliais, apie kuriuos šokinėja SPA darbuotojai.

 

Mergelėms – praktiškos dovanos

 

Mergelės – praktiškiausias ir tvarkingiausias Zodiako ženklas. Šio ženklo atstovai vertina praktiškas dovanas. Tai gali būti įdomus kalendorius arba knyga, mokanti taupyti pinigus, prižiūrėti augalus ir pan. Mergelės neįsižeistų dovanų gavusios skalbimo mašiną, indaplovę ar kitą prietaisą, padedantį palaikyti švarą namuose. Blizgančias, tviskančias, prabanga dvelkiančias dovanas reikėtų tiesiog pamiršti…

 

Svarstyklėms – viskas, kas padeda atgauti harmoniją

 

Šio ženklo atstovai nuolat ieško harmonijos, todėl bet kokia dovana, padėsianti prie jos priartėti, bus sutikta su džiaugsmu. Meditacijos, jogos kursai, masažai – vienos tinkamiausių dovanų. Svarstyklės liks patenkintos ir mielomis smulkmenomis: smilkalais, žvakėmis, interjero detalėmis… Šio ženklo atstovai dievina eleganciją, tad jiems galima dovanoti viską, kas susiję su geru skoniu ir stiliumi.

 

Skorpionams – neįprastos dovanos

 

Šio ženklo atstovus domina viskas, kas paslaptinga, todėl jie nudžiugs dovanų gavę knygą apie paranormalius reiškinius arba dingusius lobius. Be to, Skorpionai mėgsta egzotiškus gyvūnus, todėl galima dovanoti kokį nors driežą, gyvatę ir pan. Taip pat apsidžiaugs gavęs dovanų ką nors seksualaus – patrauklius apatinius arba intriguojančią knygą.

 

Šauliams – staigmenos ir linksmybės

 

Šio ženklo atstovai mėgsta linksmintis, tad bilietas į koncertą arba sporto varžybas juos tikrai nudžiugins. Galima surengti ir šaunų vakarėlį. Juo Šauliai žavėsis labai ilgai… Be to, šio ženklo atstovai dievina sportą ir sveiką gyvenseną, tad nesuklysite padovanoję abonementą į sporto klubą. Šauliai mėgsta nuotykius, todėl dar viena puiki dovana galėtų būti kelionė.

 

Ožiaragiams – antikvariniai daiktai

 

Ožiaragiams nepatinka šiuolaikiniai daiktai. Tad norint juos pamaloninti, patariama dovanoti ką nors antikvarinio, turinčio šimtmečių tradicijas. Tai gali būti praktiškos dovanos ir įvairūs meno dirbiniai. Šio ženklo atstovai nudžiugs dovanų gavę iš kartos į kartą keliavusį daiktą. Jie labai vertina senovinius laikrodžius, nes tai – ne tik graži, bet ir praktiška dovana.

 

Vandeniams – netradicinės dovanos

 

Šio ženklo atstovus džiugina viskas, kas netradiciška. Jie labai domisi astronomija, tad galima padovanoti knygą šia tema arba teleskopą, kad naktį galėtų stebėti žvaigždes. Dauguma Vandenių mėgsta šiuolaikinius išradimus – juos žavi idėja turėti tai, apie ką dauguma dar nėra net girdėję…

 

Žuvims – emocionalios dovanos

 

Šio ženklo atstovai labai domisi vizualiuoju menu: filmais, fotografija, daile. Taigi galima dovanoti viską, kas su tuo susiję: bilietą į parodą, filmą, fotoaparatą, nuotraukų albumą… Be to, šio ženklo atstovai dievina vandens pramogas. Apsilankymas SPA centre, baseine, kelionė prie jūros juos tikrai nudžiugins. Žuvys – sentimentaliausias Zodiako ženklas, tad labai vertina rankų darbo dovanas ir romantiškas staigmenas: vakarienę žvakių šviesoje, pasivaikščiojimą po žvaigždėtu dangumi ir t. t.

 

Įdomybės

 
  • Tradicija dovanoti dovanas atsirado dar senovėje, kuomet genties ar tautos valdovai, norėdami pelnyti vienas kito palankumą, keisdavosi dovanomis.
  • Gauti dovaną smagu, tačiau ne vieną tuo metu lydi ir nepaaiškinamas kaltės ar nepatogumo jausmas. Pasak psichologų, tai susiję su tuo, kad žmogus yra pratęs prie socialinės normos, jog kažką gaudamas, turi ir ką nors duoti.
  • Moterys paprastai linkusios apdovanoti daugiau žmonių negu vyrai. Pavyzdžiui, per šv. Kalėdas jos teikia dovanas vidutiniškai 12,5 žmonių, vyrai – 8 žmonėms.
  • Dailiosios lyties atstovės dovanų paieškai skiria daugiau laiko negu vyrai.
  • Net 84 % amerikiečių prisipažino, kad per šv. Kalėdas gauna nepatinkančias dovanas.
  • Apie 42 % žmonių norėtų, kad jų paklaustų, ką jie norėtų gauti dovanų.