Įdomu, kokie maisto produktai yra jums tinkamiausi? Geriausiai ir tiksliausiai tai nustatyti galėtų padėti atidus savo mitybos įpročių stebėjimas arba maisto netoleravimo testai. Tačiau net ir Zodiako ženklas turi įtakos, kokie maisto produktai labiausiai tinka ir kokie tinka mažiau.

 

"keksiukai"

Vieniems patinka karštas, sodraus skonio maistas. Kitiems svarbiausia ne pats maistas, o tai, kaip ir kur jis patiekiamas. Tiek laikantis dietos, tiek galvojant apie tai, ką patiekti ant vaišių stalo, rekomenduojama atsižvelgti į astrologų rekomendacijas. Pagal Zodiako ženklą parinkta mitybą ne tik pamalonins skrandį, bet ir neapsunkins kūno.

 

Astrologijoje egzistuoja 4 elementai: Ugnis, Žemė, Oras ir Vanduo. Ugnies elementui priklauso Avinas, Liūtas ir Šaulys. Astrologiniu požiūriu jie turi daugiausiai energijos ir gyvybingumo iš visų Zodiako ženklų. Oro elementui priklausantys Dvyniai, Svarstyklės ir Vandeniai laikomi antra gyvybingiausių Zodiako ženklų grupe, nors jie labiau reaguoja į išorinius stimulus. Vandens elementui priklauso Vėžiai, Skorpionai ir Žuvys yra daugiau permainingi ir reaguojantys į emocinius stimulus. Žemės elementui priklausantys ženklai (Jaučiai, Mergelės, Ožiaragiai) spinduliuoja pastovumą ir ištvermę, tačiau neturi tokios gyvybinės kibirkšties kaip Ugnies ar Oro elementų atstovai.

 

Norint būti sveikiems reikia gyventi, atsižvelgiant į savo Zodiako ženklą. Tam tikrais gyvenimo laikotarpiais gali nusilpti arba susilpnėti prigimtinės savybės. O taip nutikus reikia iš naujo peržiūrėti ir pakeisti mitybos, gyvenimo būdo įpročius, net pradėti vartoti tam tikrus maisto papildus.

 

Ugnies elemento ženklai (Avinas, Liūtas, Šaulys). Ugnis apvalo virškinimo sistemą, sudegindama toksinus, virusus, bakterijas ir grybelius. Ugnies ženklai lengvai įveikia ligas. Jų kūno tipas natūraliai lemia šiek tiek aukštesnę temperatūrą. Tačiau jeigu ugnis yra nesubalansuota, ji gali sudeginti žmogų iš vidaus.

 

Kai ugnies per daug, žmonės gali tapti nekantrūs ir pikti, dėlto net gali išsivystyti širdies ligos, hipertenzija. Ugnies perteklių galima neutralizuoti vėsiais, drėgnais ir sunkiais arba lėtai virškinamais (Žemės elemento) maisto produktais.

 
  • Rekomenduojama vartoti: grūdus, šaknines daržoves.
  • Vengti: aštraus maisto, raudonos mėsos.
  • Papildomos priemonės: ramunėlės, melisos, kalpokės, valerijonai.
 

Kai ugnies per mažai, gali būti per sunku įveikti ligas, sutrinka virškinimas ir maisto medžiagų įsisavinimas. Tuomet reikėtų vartoti karštą, lengvą, sausą ir aromatingą maistą. Vengti šalto maisto ir gėrimų.

 
  • Rekomenduojama vartoti: citrinas, jogurtą, kartaus skonio, žalios spalvos daržoves (špinatus, lapinius kopūstus).
  • Vengti: pieno produktų, mėsos.
  • Papildomos priemonės: Kajeno paprikos, garstyčios, gvazdikėliai, cinamonas, česnakai, imbieras.
 

Oro elemento ženklai (Dvyniai, Svarstyklės, Vandeniai). Oras valdo nervų, kraujotakos sistemas, judėjimo, peristaltikos, šlapinimosi ir kvėpavimo funkcijas. Oro žmones lengvai stimuliuojami. Jų protas yra labai greitas ir jautrus, todėl jie greitai netenka pusiausvyros ir jaučiasi sukrėsti.

 

Kai oro per daug, atsiranda hiperaktyvumas, nerimas, nervinis pervargimas. Oda, plaukai, gleivinių membranos tampa sausos, kamuoja nemiga ir atminties sutrikimai. Atgauti jėgas gali padėti pabuvimas ramioje, tylioje vietoje, kurioje išorinių dirgiklių būtų minimaliai.

 
  • Rekomenduojama vartoti: garuose apvirtos daržovės, riešutai, džiūvėsėliai.
  • Vengti: žalio maisto, grūdų, šakninių daržovių, mielinių produktų, rafinuoto cukraus.
  • Papildomos priemonės: fermentai, kurie padėtų geriau įsisavinti maistines medžiagas.
 

Kai oro per mažai, sutrinka energijos tekėjimas per kūno sistemas. Nusilpus nervų sistemai rekomenduojama mitybą papildyti mineralais (kalciu ir magniu) bei kraujotaką skatinančiomis priemonėmis. Valgyti daug žalio maisto, daržovių sulčių, daigintų sėklų. Taip pat tinka avižos, vartojamos bet kokia forma.

 
  • Rekomenduojama vartoti: ginkmedžio preparatus, Kajeno paprikas, česnakus, imbierą, jogurtą, kefyrą.
  • Papildomos priemonės: kiaulpienių šaknys.
 

Vandens elemento ženklai (Vėžys, Skorpionas, Žuvys). Vandens elementas valdo reprodukcines ir limfos sistemas, taip pat kūno skysčius – kraują, gleives, limfą. Vanduo drėkina, valo ir vėsina kūną. Vandens ženklai yra labai imlūs grybeliams, bakterijoms ir virusams. Vandens ženklai lengvai perima kitų žmonių blogas nuotaikas, negatyvumą. Dažnai įsivaizduoja, kad jų sveikatos problemos yra didesnės negu iš tikrųjų. Sveikatos problemos yra linkusios cikliškai kartotis.

 

Kai vandens per daug, apsunksta virškinimas, sulėtėja metabolizmas. Dėl užsistovėjusio vandens gali atsirasti gleivių, cistų, auglių, tinimas, pienligė. Gali būti sunku numesti svorio. Rekomenduojama sumažinti skysčių suvartojimą, keisti mitybą, padidinti fizinį krūvį. Vandens perteklių padeda sumažinti karšti, sausi ir lengvi maisto produktai.

 
  • Rekomenduojama vartoti: garuose virtų daržovių, pupų, vaisių.
  • Vengti: riebių gaminių, pieno produktų, saldumynų, mielinių gaminių, duonos ir druskos.
  • Papildomos priemonės: šalavijai, bazilikai, čiobreliai, diuretikai (petražolės, meškauogės, kadagio uogos, česnakai.
 

Kai vandens per mažai, sutrinka toksinų pasišalinimas iš organizmo. Dėl dehidratacijos gali būti sunku užmigti. Kaip ir dėl oro pertekliaus, dėl vandens stygiaus gali išsausėti oda ir plaukai, pablogėti maistinių medžiagų įsisavinimas. Rekomenduojama gerti daugiau skysčių, maudytis gydomosiose voniose, atostogauti prie vandens telkinių. Vandens trūkumą gali atstatyti melionių, arbūzų, agurkų ir kitų sultingų vaisių bei daržovių vartojimas. Ilgai nebūti karštyje ir tiesioginės saulės spinduliuose.

 
  • Rekomenduojama vartoti: kviečių, ryžių, jūros dumblių, pieno produktų, natūralaus cukraus.
  • Vengti: pupų ir natūralių diuretikų (morkų, salierų, kopūstų, smidrų).
  • Papildomos priemonės: saldymedžio šaknis su medumi, vaisių sultys.
 

Žemės elemento ženklai (Jaučiai, Mergelės, Ožiaragiai). Žemės elementas valdo skeleto ir šalinimo sistemas. Jis reikalingas augimui, reprodukcijai ir audinių atsinaujinimui. Žemės ženklai turi didesnį polinkį priaugti svorio. Neretai sutrinka liaukų veikla, atsiranda auglių. Jei valgoma per daug arba sunkaus maisto, atsiranda Žemės perteklius, ypač jei žmogus gyvena neaktyvų gyvenimą, nesportuoja. Kita vertus, jie dažniausiai turi gražius dantis. Žemės elemento atstovai atkaklūs, ištvermingi, nors labai imlūs peršalimo infekcijoms.

 

Kai žemės per daug, jaučiamas sunkumo jausmas, sulėtėja medžiagų apykaita, padidėja kūno audinių tankis: odos sustorėjimas, sklerozė, kalcio depozitai, augliai, padidėjęs kūno plaukuotumas.

 
  • Rekomenduojama vartoti: vaisių salotų, daigų, garuose virtų daržovių su prieskoniais, sulčių, sriubų, arbatų.
  • Vengti: sunkiai virškinamo maisto.
  • Papildomos priemonės: kartūs tonizuojantys gėrimai, aštrūs prieskoniai (imbierai, juodieji pipirai, Kajeno paprika).
 

Kai žemės per mažai, žmogus praranda ryšį su ja. Jiems reikia įžeminimo. Jie linkę ignoruoti savo kūną ir intuityviai nejaučia, ko jam reikia. Šiems žmonėms reikia maitintis taip, kad atkurtų stabilumo ir saugumo jausmą. Jiems reikia daugiau miego ir fizinio kontakto su žeme, o ne maisto.

 
  • Rekomenduojama vartoti: mėsą, bulves, nerafinuotų grūdų, šakninių daržovių, pieno produktų, garuose virtų daržovių, sūrio, sviesto, cukraus, aliejaus.
  • Vengti: vaisių ir žalio maisto.
  • Papildomos priemonės: saldymedžio šaknis, jūros dumbliai ir mineralai, ginkmedžio ekstraktas.