Nuo senų laikų ajurvedoje praktikuojamas sausasis odos šveitimas yra veiksmingas ir labai pigus būdas pagerinti odos būklę ir sveikatą. Oda yra didžiausias kūno organas, todėl nuo jos būklės priklauso ir viso organizmo sveikata. Iš pirmo žvilgsnio sunku patikėti, kad šis grožio ritualas gali sustiprinti imuninę sistemą, sumažinti celiulitą ir valyti visą kūną.

 

oda, laisve

Reguliariai atliekamas, nesudėtingas ritualas ne tik suteikia odai švytėjimo ir elastingumo, bet ir išjudina limfinę sistemą. Tai reiškia, kad jis stiprina imunitetą ir padeda išvengti ligų.

 

Šveičiant odą, judesiais į viršų, ne tik pašalinamos kenksmingos medžiagos ir negyvos odos ląstelės, bet taip pat stimuliuojamas limfinių skysčių judėjimas. Limfinėje sistemoje vyksta antrasis medžiagų apykaitos ratas, kuris labai svarbus imuninei sistemai. Limfinė sistema perneša baltuosius kraujo kūnelius ir šalina atliekas. Limfos sistema neturi tokio organo kaip širdis, kuris užtikrintų nuolatinį jos tekėjimą, todėl ją būtina bent retkarčiais mechaniškai išjudinti. Limfą suaktyvina sausasis odos šveitimas, masažas, fiziniai pratimai ir joga.

 

Odos šveitimas taip pat stangrina odą, lygina grubią, raukšlėtą ar kitaip pažeistą odą. Daugelis mano, kad celiulitas – tai tik estetinė problema, tačiau šveitimo procedūros ne tik pagerina išvaizdą, bet ir šalina susikaupusius toksinus. Celiulitas susidaro iš toksiškų riebalų sankaupų, todėl šveičiant odą sausuoju būdu greičiau išsisklaido šios medžiagos ir pasišalina per odą.

 

Odos detoksikacija ir atjauninamas yra ne vieninteliai geri dalykai, dėl kurių verta išbandyti odos šveitimą ir jį atlikti reguliariai. Ši veikla taip pat gerina kraujotaką, gerina raumenų tonusą ir stangrina suglebusią odą. Be to, sausasis šveitimas stimuliuoja drėkinančių riebalų išsiskyrimą, todėl po procedūrų oda įgauna sveiko švytėjimo ir blizgesio. Sausasis kūno odos šveitimas gerina virškinimo veiklą ir inkstų funkciją.

 

Ši procedūra taip pat mažina įtampą, nerimo jausmą. Ji veikia panašiai kaip meditacija, ypač, jei yra atliekama tyloje. Taip pat gali sumažinti raumenų įtampą, atsiradusią dėl streso, nuraminti, suteikia žvalumo. Tikriausiai neklysta tie, kurie sausąjį kūno šveitimą vadina lengvu masažu.

 

Kaip taisyklingai atlikti sausojo odos šveitimo procedūrą?

 
  • Odą sausuoju būdu šveisti rekomenduojama bent kartą per dieną nuo 2 iki 20 minučių. Geriausia šią procedūrą atlikti rytą, prieš prausiantis. Prieš naktį odos geriau nešveisti, nes procedūra turės per daug stimuliuojantį poveikį ir neleis užmigti arba gerai miegoti naktį.
  • Procedūrą geriausia atlikti specialiu šepečiu su natūraliais, kietais šereliais su pritvirtinama ilga rankena, kad būtų paprasta pasiekti net tokias kūno vietas kaip nugara. Vengti sintetinių šerelių, nes jie dažniausiai būna per aštrūs ir gali pažeisti odą.
  • Šį grožio ir sveikatos ritualą pradėti nuo pėdų ir pamažu kilti link kojų ir aukštyn. Šveisti ilgais, nepertraukiamais judesiais, lyg šluojant visą blogį nuo kūno. Odos nešveisti labai energingai, nes tuomet ji paraus ir bus sudirginta. Sausojo šveitimo tikslas – stimuliuoti, o ne traumuoti. Pilvo srityje šveisti prieš laikrodžio rodyklę. Nugarą šveisti taip pat nepertraukiamais judesiais per visą ilgį. Procedūrą baigti plaštakų, rankų ir krūtinės sausuoju šveitimu. Nešveisti tų vietų, kur oda yra labai jautri, pavyzdžiui, veido. Oda ir šepetys, atliekant procedūrą ir prieš ją, turi būti visiškai sausi. Po procedūros rekomenduojama nusiprausti duše, kad vanduo pašalintų mirusias ląsteles ir paviršinius toksinus.
 

Norint, kad oda būtų sveika vien sausojo šveitimo procedūrų nepakanka. Gerai odos būklei labai svarbi sveika mityba, kurioje netrūksta šviežių arba raugintų vaisių ir daržovių, gyvulinės kilmės omega 3 riebiųjų rūgščių ir antioksidantų (astaksantino). Taip pat reikėtų stengtis naudoti mažiau odą sausinančio muilo, ypač šaltymečiu. Po maudynių duše ar vonioje kūno odą palepinti natūraliu kūno sviestu ar augaliniu aliejumi. Negyvas odos ląsteles galima šveisti ir šlapiuoju būdu (drėgną odą) natūraliais šveitikliais iš virtuvės spintelių, pavyzdžiui, kava arba cukrumi.