Verslo pradžia yra sudėtingas darbas. Nuo ankstyvųjų planavimo etapų iki kasdienės veiklos – reikia apsvarstyti daugybę dalykų. Tačiau kruopščiai suplanavus ir kruopščiai atlikus reikiamą darbą, tai gali būti labai naudinga patirtis.

 

verslas

Pirmasis žingsnis pradedant verslą yra verslo idėjos sukūrimas. Tai gali būti bet kas, pradedant naujais produktais ir paslaugomis ir baigiant naujais veiklos būdais. Turėdami patikimą idėją, turite atlikti tam tikrus tyrimus ir išsiaiškinti, ar jai yra rinka. Jei taip, turite sugalvoti, kaip išskirti savo verslu iš konkurentų.

 

Kai turėsite tvirtą verslo planą, galėsite pradėti rinkti lėšas. Tai galima daryti tradiciniais būdais, pavyzdžiui, verslo paskolos ir rizikos kapitalu, arba per sutelktinio finansavimo platformas, pavyzdžiui, „Kickstarter“ ir „Indiegogo“.

 

Surinkę pinigus, pradėkite burti komandą. Tai susiję su viskuo, pradedant pagrindine darbuotojų komanda ir baigiant patariamąja komisija. Svarbiausia rasti tinkamus žmones, kurie sutinka su jūsų vizija ir yra pasirengę atkakliai dirbti dėl jūsų verslo sėkmės.

 

Kai visi elementai yra vietoje, metas imtis darbo! Tai apima biurų įrengimą, rinkodaros strategijų kūrimą ir produktų bei paslaugų reklamą. Tai daug darbo, bet jei esate aistringai nusiteikę savo verslui, tai bus verta galų gale.

 

Finansiniai iššūkiai

Verslo pradžia gali būti labai brangus sumanymas. Jums reikia pinigų investuoti į pradines išlaidas, pavyzdžiui, rinkodarą, biuro patalpas ir darbuotojų atlyginimus. Taip pat turite pagalvoti, kaip finansuosite kasdienę veiklą. Tai gali būti didelė kliūtis daugeliui įmonių, ypač pradiniame etape.

 

Yra įvairių būdų, kaip pritraukti verslo kapitalą. Populiariausius iš jų galima priskirti prie “didžiojo trejeto”: savarankiškas finansavimas, paskolos ir nepriklausomi investuotojai. Atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

Paskola

Pinigų skolinimasis iš bankų ir kitų finansų įstaigų yra puikus būdas finansuoti savo verslą. Tačiau svarbu atminti, kad šias paskolas reikia grąžinti su palūkanomis. Tai gali tapti didele finansine našta jūsų verslui. Todėl prieš imdami paskolą įsitikinkite, kad esate pajėgūs ją grąžinti.

Savarankiškas finansavimas

Šiuo atveju verslo savininkas verslui finansuoti naudoja asmenines santaupas. Tai gali būti rizikingas žingsnis, nes rizikuojate savo asmeniniais finansais. tačiau tai taip pat puikus būdas greitai pradėti verslą, nesusiduriant su paskolomis ir investuotojų rūpesčiais.

Investuotojas

Kitas būdas – pritraukti investuotojų. Tai puikus būdas pritraukti reikiamų lėšų neįsiskolinant. Tačiau svarbu prisiminti, kad gali tekti atsisakyti dalies savo verslo nuosavybės teisių ir yra galimybė, kad dalinai neturėsite savo verslo kontrolės.

 

Apie ką reikėtų pagalvoti prieš imant paskolą

 

Prieš imdami paskolą verslui finansuoti, turite apsvarstyti keletą dalykų. Pirma, turite įsitikinti, kad galite sau leisti mokėti mėnesines įmokas. Tada turite įsitikinti, kad paskola turi pagrįstą priežastį, pvz: B. Išplėskite savo verslą arba įsigykite naujos įrangos. Galiausiai turite patvirtinti, kad suprantate ir sutinkate su paskolos sąlygomis.

 

Pagrindinis verslo finansavimo kreditu privalumas yra tas, kad paprastai taikomos mažesnės palūkanų normos nei kitais būdais, pvz: B. Iš investuotojų. Ilgainiui tai gali padėti sutaupyti daug pinigų ir padėti jūsų verslui greičiau augti.

 

Kitas kreditų privalumas yra tas, kad jais gali naudotis įvairaus dydžio įmonės. Nesvarbu, ar esate maža kampinė parduotuvėlė, ar didelė įmonė, tikriausiai rasite jums tinkamą paskolą. Tai puiki galimybė įmonėms, kurios tik pradeda veiklą ir neturi daug laisvų pinigų.

 

Sėkmingam verslui sukurti reikia daug sunkaus darbo ir atsidavimo. Pakeliui susidursite su daugybe finansinių iššūkių, tačiau kruopščiai planuodami juos įveiksite.

 

Kaip išlaikyti

 

Išlaikyti pradėtą verslą gali būti sunku, tačiau kruopščiai planuojant ir atkakliai dirbant galima įveikti bet kokią kliūtį. Pateikiame keletą patarimų, kaip užtikrinti sklandžią verslo veiklą.

 

Deleguota atsakomybė

 

Verslo savininkui kyla pagunda viską daryti pačiam. Tačiau tai nėra nei realu, nei tvaru ilgalaikėje perspektyvoje. Perleiskite atsakomybę komandos nariams ir pasitikėkite, kad jie atliks darbą. Taip padidinsite komandos moralę, nes turėsite daugiau laiko susitelkti į svarbias užduotis.

 

Tvarkykitės

 

Jei norite, kad jūsų verslas veiktų sklandžiai, svarbiausia yra organizuotumas. Tai reiškia, kad reikia sukurti išlaidų, pajamų ir kitų svarbių duomenų atąskaitų sistemas. Tai taip pat reiškia, kad reikia palaikyti tvarką savo biure. Taip išlaikysite susikaupimą ir produktyvumą.

 

Atsižvelkite į savo tikslus

 

Lengva paskęsti kasdienėse verslo vykdymo užduotyse, tačiau svarbu nepamiršti, kodėl pradėjote verslą. Kiekvieną savaitę skirkite laiko savo tikslams peržiūrėti ir įsitikinkite, kad sekate jų įgyvendinimo keliu. Tai padės jums išlaikyti motyvaciją sunkiais laikais.

 

Finansų valdymas

 

Svarbu atidžiai stebėti savo finansinę padėtį, kad galėtumėte anksti pastebėti galimas problemas. Tai reiškia, kad kartu su komanda reguliariai organizuokite susitikimus dėl biudžeto ir atidžiai stebėkite savo išlaidas ir pajamas. Jei sunkiai suduriate galą su galu, svarbu veikti greitai, kol jūsų verslas nepatiria ilgalaikės žalos.

 

Išlikite pozityvūs

 

Kelias į sėkmę niekada nebūna lengvas ir kartais viskas vyksta ne taip, kaip planuota. Tokiais momentais svarbu mąstyti pozityviai ir tęsti veiklą. Atminkite, kad nesėkmės yra natūrali verslo kelionės dalis ir ilgainiui gali net padėti.

 

Apibendrinimas

 

Sėkmingo verslo įkūrimas ir išlaikymas yra sunki užduotis, tačiau tai įmanoma kruopščiai planuojant ir atkakliai dirbant. Šie patarimai padės jums įveikti bet kokias kliūtis ir užtikrinti sklandžią verslo veiklą.