Mėgstantys tradicinę indų virtuvę patiekalus dažnai pagardina ryškiai geltonu, aromatingu prieskoniu. Ciberžolė ne tik sušildo kūną, bet ir turi gydomųjų savybių. Nuo seno pastebėta, kad prieskonis valo kraują, limfą ir kitus audinius, todėl liaudies medicinoje naudojamas kaip kraują stabdanti ir žaizdų gijimą skatinanti priemonė.

 

ciberzole

Remiantis naujausiais užsienio mokslininkų tyrimais ciberžolė, vienas iš dažniausiai vartojamų ajurvedos prieskonių, gali padėti atstatyti smegenų veiklą po traumų bei gali būti naudojamas gydant neurodegeneracines ligas. Mokslininkai iš pradžių tyrė ciberžolės įtaką suaugusių endogeninėms smegenų kamieninėms ląstelėms. Jie pastebėjo, kad ląstelių augimas pagreitėjo 80 %, palyginus su tomis, kurių neveikė jokios cheminės medžiagos.

 

Iki šiol buvo žinoma, kad Ciberžolė daro teigiamą poveikį žmonių sveikatai: padeda pasveikti nuo daugelio ligų be jokio šalutinio poveikio. Natūralios medicinos gydytojų nuomone, ciberžolė gali pakeisti cholesterolį mažinančius vaistus, antidepresantus, vaistus nuo skausmo ir uždegimo, kai kuriuos preparatus, skirtus diabetui gydyti ir t. t. Tačiau labiausiai neįtikėtina žinia yra ta, kad ciberžolė gali pašalinti smegenų pažeidimus žmonėms, kurie atsirado dėl galvos traumos ar insulto.

 

Tyrėjai atliko bandymą su žiurkėmis: į gyvūnų smegenis suleido ar-tumerono (ciberžolės cheminio ekstrakto) ir pastebėjo kamieninių ląstelių augimą ir dauginimąsi į neuronus. Iki šiol mokslininkai nežinojo, kad ciberžolė gali atstatyti smegenų veiklą. Ciberžolė sumažina smegenų ligų riziką, skatina hormonų išsiskyrimą, kurie apsaugo nuo depresijos, Alzheimerio, gerina atmintį ir net intelektą.

 

Šių tyrimų rezultatai revoliuciniai, nes prieskonis gali pradėtas naudoti, gydant neurodegeneracines ligas, pavyzdžiui, Alzheimerį. Be to, kad ciberžolė geba atkurti normalią smegenų veiklą, ji naudinga ir dėl kitų priežasčių: ajurvedoje populiarus prieskonis naikina kenksmingas bakterijas ir grybelius. Tikima, kad ciberžolė valo kepenis ir net gali būti naudojama kaip priešnuodis.

 

Iš dažinės ciberžolės stiebų ir šaknų išgaunamas natūralus dažiklis kurkuminas yra labiau ištirtas negu ar-turmeronas. Abejonių nekelia, kad jis slopina uždegimą ir turi stiprų antioksidacinį poveikį, todėl neutralizuoja laisvuosius radikalus organizme, kurie pagreitina senėjimo procesus ir lemia ligų progresavimą.

 

Natūralūs receptai, sveikatai gerinti:

 

Nuo skrandžio ir virškinimo trakto ligų, viduriavimo ir dujų kaupimosi žarnyne padės tirpalas iš šaukštelio maltos ciberžolės ir šilto vandens (240 ml). Gerti po 120 ml 2 kartus per dieną.

 

Nuo gerklės skausmo padės skalavimo skystis iš pusės šaukštelio ciberžolės, pusės šaukštelio druskos ir 240 ml šilto vandens. Tirpalas dezinfekuoja, pašalina gleives, malšina gerklės skausmą, taip pat gydo dantenų bei burnos ertmės ligas.

 

Nuo rinito ir sinusito padės nosies ertmių plovimas su šiltu vandeniu, kuriame ištirpinta šiek tiek druskos ir ciberžolės (400 ml vandens šaukštelis prieskonių). Veikia antiseptiškai, šalina gleives.

 

Nuo ūmių kvėpavimo takų infekcijų ir peršalimo padės vonia padeda apsiplovimai su šiltu, ciberžolėmis prisotintu vandeniu. Taip pat rekomenduojama valgyti medaus, sumaišyto su ciberžole.

 

Nuo nudegimų padės alavijų gelis, sumaišytas su ciberžolės milteliais ir tirštos konsistencijos. Mažina skausmą, dezinfekuoja, gydo.

 

Sergant cukriniu diabetu rekomenduojama kasdien vartoti po tabletę mumijaus ir 500 mg ciberžolės.

 

Sergant dilgėline, ciberžolę naudoti kaip prieskonį patiekalams gardinti. Teigiama, kad vartojant daugiau šio prieskonio, greičiau praeina nemalonūs simptomai.

 

Nuo alerginės astmos priepuolių padeda 120 ml karšto pieno, kuriame išmaišyta pusė šaukštelio ciberžolės. Gerti prieš valgį 2 – 3 kartus per dieną. Šis receptas tinka ir paprasčiausiai peršalus. Tik tuomet ciberžolės reikėtų naudoti šiek tiek daugiau.

 

Sergant mažakraujyste, ant tuščio skrandžio vartoti šaukštą medaus su ketvirtadaliu šaukštelio ciberžolės. Šis mišinys aprūpins organizmą geležimi bei kitais mineralais.

 

Nuo uždegiminių akių ligų gali padėti kompresai. 0,5 l vandens sumaišyti su 2 šaukšteliais ciberžolės ir užvirti. Kai pusė skysčio išgaruos, nuimti nuo ugnies. Palaukti, kol atvės, nukošti ir nuovire suvilgytą marlę uždėti ant akių. Procedūrą kartoti 3 – 4 kartus per dieną.

 

Nuo baltmės (vitiligo) gali padėti šis receptas. 250 g ciberžolės užpilti 4 l vandens ir palikti per naktį. Rytą virti, kol išgaruos pusė skysčio. Likusį skystį sumaišyti su 300 ml garstyčių aliejaus. Kaitinti, kol vanduo išgaruos. Aliejų supilti į tamsaus stiklo butelį. Porą mėnesių kiekvieną rytą ir vakarą tepti aliejumi baltas dėmes.