Tikriausiai nė vienam nereikia priminti, kokią milžinišką galią sveikatai ir gerovei turi juokas. Jis malšina įtampą ir stresą, pakelia nuotaiką, žadina kūrybiškumą, gerina gebėjimą spręsti problemas, garantuoja kokybišką energijos užtaisą. Reikia nepamiršti svarbiausio – juokas suartina žmones.

 


Raktas į sėkmę

Siekiant pagerinti santykius su mylimu žmogumi, vaikais, draugais ar bendradarbiais, reikia bandyti pasitelkti žaismingumą ir humorą – patys greitai stebėsitės netikėtais rezultatais! Žaismingumas yra vienas veiksmingiausių įrankių norint išlaikyti ilgalaikius santykius nenuobodžiais ir maloniais, be to, pasidalytas džiaugsmas sukuria jaudinantį intymumą ir padeda išlaikyti tvirtus ryšius.

 

Juokinga abiem pusėms

Humoras ir žaismingumas sustiprina santykius, tačiau tik tuo atveju, kai linksma abiem žmonėms. Svarbu išlikti jautriems greta esančio asmens jausmams, ir jei antroji pusė, draugas ar kolega toli gražu neleipsta juokais pasakius ar padarius ką nors nepaprastai smagaus, to kartoti nebereikėtų. Kai žaismingumas tampa vienpusiu, jis ima graužti pasitikėjimo ir geranoriškumo pamatus ir gadinti santykius. Todėl prieš juokaujant reikia pagalvoti apie tokius dalykus:

  • Ar jaučiatės ramūs ir gana artimai susiję su kitu žmogumi?
  • Ar tikrai norite perteikti teigiamus jausmus, o ne pašiepti kitą, išreikšti pyktį ar pasijuokti iš pašnekovo?
  • Ar esate tikri, kad pokštas bus suprastas ir įvertintas?
  • Ar patys suvokiate, ką reiškia jūsų siunčiamos neverbalinės žinutės?
  • Ar suprantate kito žmogaus nežodinius signalus?
  • Ar jums lengva atsiprašyti, jei žodžiais įžeidžiate pašnekovą?
 

Humoras konfliktams švelninti

Kai nesutarimai meta šešėlį santykiams, tinkamas juokas ir žaismingas požiūris gali atkurti tarpusavio ryšius. Neįžeisdami kito asmens jausmų ir nesumenkindami jo savivertės deramu humoru sukelsite ne pašnekovo gynybinę reakciją, o linksmą juoką. Pavyzdžiui, vyras grįžta iš darbo prakaituotas ir purvinas, žmonai net minčių apie intymumą ir glamones nekyla. Kai ji bardama brangųjį stumia jį vonios link, šis supyksta, kad žmona nevertina jo darbo ir pastangų uždirbti šeimai duoną. Vietoj piktų nurodinėjimų žmona kartą pabandė žaismingai nusimesti drabužius ir gundydama nusiviliojo vyrą į vonią, kur padėjusi jam nusiprausti sukūrė puikią preliudiją meilės žaidimams. Humoras ir žaismingumas neleidžia įsižiebti konfliktams:

  • Nutraukia kovą dėl galios, sumažina įtampą ir leidžia į konflikto objektą pažiūrėti naujai;
  • Leidžia būti spontaniškesniems – bendras juokas išlaisvina iš stereotipinio mąstymo gniaužtų;
  • Sulaiko puolimą – konfliktuodami dėl visko, ką sako pašnekovas, priimame tai kaip kaltinimus, o humoras tuos pačius dalykus leidžia įvertinti objektyviau;
  • Išlaisvina nuo suvaržymų – juokas verčia būti laisvesniais, atviriau reikšti emocijas ir iškilti tikriesiems jausmams.
 

Humoru paslėpti jausmai

Kartais juokai ir žaismingumas visiškai netinka kovojant su itin skausmingomis emocijomis: baime, pykčiu, nusivylimu. Šie jausmai, nors ir paslėpti po humoro kauke, niekur nedingsta ir neleidžia kitiems sužinoti, kaip iš tiesų jaučiamės. Pavyzdžiui, mergina nuolat pavyduliauja savo vaikino, tačiau ši niekuomet atvirai nekalba apie nesaugumo jausmą ir baimę prarasti mylimąjį. Tačiau mergina bandė vaikiną pašiepti visiškai nejuokingais juokeliais, todėl jis į juos reaguodavo šaltumu ir atsitraukimu.

 

Žaismingumo ugdymas ir tobulinimas

Niekuomet nevėlu pasauliui atskleisti savo linksmąją pusę! Savęs stebėjimas ir mąstymas apie tai, kaip atrodote kitiems, dažniausiai yra pagrindinis veiksnys, mažinantis jūsų žaismingumą. Tačiau vaikystėje jūs natūraliai buvote linksmi pokštininkai, visiškai nesijaudinantys dėl to, ką žmonės pamanys, taigi jums tereikia atsiminti tai, kas pamiršta! Kuo dažniau juokausite, pokštausite ir žaismingai žiūrėsite į įvairius dalykus, tuo lengviau bus vėliau. Pradėkite pastebėdami tai, kas jau dabar jūsų gyvenime yra linksmo ir žaismingo, pavyzdžiui, ar mėgstate:

  • Pasakoti ar klausytis anekdotų;
  • Žiūrėti komedijas ir juokingus serialus;
  • Šokti pagal smagią muziką;
  • Dainuoti duše;
  • Svajoti apie neįmanomus dalykus;
  • Skaityti juokingas istorijas.

Atpažinę tai, kas suteikia jūsų gyvenimui linksmumo, galite įtraukti vis daugiau žaismingos veiklos. Svarbiausia, kad mėgstama veikla išlaisvintų jūsų tikrąjį vaikiškąjį „aš“ ir paskatintų atskleisti smagiąją prigimtį bendraujant su žmonėmis.

 

Praktikuoti su „ekspertais“

  • Žaisti su gyvūnais. Šuniukai, kačiukai ir kiti augintiniai kupini žaismingumo, nuolat pasiruošę išdaigoms. Renkite pasimatymus su draugais ir jų augintiniais, stabtelėkite minutei pažaisti su kaimynų keturkojais, o gal geriausia būtų įsigyti naują šeimos narį?
  • Žaisti su kūdikiais ir mažais vaikais. Geriausi tikrojo žaismingumo mokytojai yra vaikai, juk jiems dar svetimos visuomenės normos ir standartai. Žaidimai ir išdykavimai su mažaisiais, kuriuos pažįstate ir su kuriais jus sieja tarpusavio pasitikėjimas, yra nuostabus būdas mokytis žaismingumo.
  • Žaismingai bendrauti su aptarnavimo sferos darbuotojais. Čia dirbantys žmonės dažniausiai yra visuomeniški ir linkę bendrauti, todėl draugiškai atsakys į jūsų linksmą būdą. Išbandykite tai su pažįstama kasininke, padavėju, pardavėja ar degalinės darbuotoju.
 

Žaismingumui tapus įprasta jūsų gyvenimo dalimi, greitai rasite daug naujų nišų savo humorui pritaikyti, o pasaulis taps žymiai smagesne vieta gyventi!