Brangakmenių magija
2018-10-11 10:12Stebuklinga uolienų ir mineralų galia tikima jau ne vieną tūkstantmetį. Manoma, kad akmenys gali pritraukti sėkmę, gydyti, padėti įgyvendinti konkrečius ketinimus arba apsaugoti nuo blogio. Tokį tikėjimą skatina faktas, kad visi brangakmeniai kilę iš Žemės. Vadinasi, juose tikrai gali slypėti dalis energijos, kurią mūsų planeta kaupė ne vieną milijardą metų…
Kaip išsirinkti?
Neretai norintiems pasinaudoti stebuklingomis brangakmenių galiomis kyla klausimas, kaip pasirinkti sau tinkamiausią. Specialistai pataria paeksperimentuoti su skirtingų rūšių akmenimis ir išsiaiškinti, kurie jų atneša daugiausia sėkmės. Ne veltui sakoma, kad su akmenimis reikia tarsi susidraugauti, išmokti iš jų paimti viską, kas geriausia. Renkantis laimę nešantį akmenį svarbiausia įsiklausyti į save. Akivaizdu, kad jei į rankas paėmę agatą, labradoritą arba titnagą jaučiatės prastai, vadinasi, jų energija jums netinka.
Pritraukia sėkmę ir pildo svajones
- Jeigu siekiate prišaukti sėkmę verslo srityje, derėtų rinktis malachitą arba citriną. Pastarasis dažnai vadinamas laimingu pardavėjų akmeniu. Citrinas pritraukia pinigus ir palankias aplinkybes. Malachitas saugo nuo nelaimių ir nepageidaujamų įvykių versle. Dėl to šį akmenį labai vertina verslininkai.
- Svajonėms tapti realybe padės amazonitas. Ne veltui pastarasis nuo seno laikomas sėkmės ir vilties akmeniu. Jis suteikia drąsos ir motyvacijos.
- Tikima, kad akmenys gali padėti išlošti loterijoje arba tam tikruose žaidimuose. Didžiausią galią turi aventurinas. Jis vadinamas galimybių akmeniu. Šis brangakmenis – vienas galingiausių sėkmę nešančių talismanų. Jis pritraukia turtus ir padeda laimėti susiklosčius tokioms situacijoms, kurių negalima tiesiogiai kontroliuoti, pavyzdžiui, lošiant loterijoje.
- Sekasi lošiant kortomis, tačiau nesiseka meilės srityje? Tuomet verta įsigyti rožinį kvarcą. Jis laikomas širdies akmeniu, mat tikima, kad turi galių atverti Širdies čakrą. Šis brangakmenis pritraukia meilę, santuoką, padeda užmegzti sėkmingus santykius. Be to, gali pakurstyti šiek tiek prigesusį šeimos židinį, iš naujo įžiebti aistrą.
- Jeigu nepasitikite savimi, bijote, kad negebėsite iki galo atskleisti savo talentų, su savimi derėtų nešiotis karneolio arba raudonojo jaspio talismanus. Karneolis suteikia pasitikėjimo ir padeda atskleisti užslėptus talentus. Aktoriai, muzikantai ir kiti menininkai turėtų jį neštis į perklausas ir duodami interviu. Raudonasis jaspis taip pat laikomas menininkų akmeniu, nes padeda įgyvendinti originalias idėjas.
- Jei esate atletai, verta kliautis heliotropu, kuris vadinamas kraujo akmeniu. Teigiama, kad šį mineralą kaip talismaną antikos laikais nešiodavosi gladiatoriai. Tikėta, kad kraujo akmenys per kovas saugo nuo sužeidimų ir neša sėkmę. Manoma, kad šis akmuo užtikrina stabilumą, padeda atrasti pusiausvyrą, didina fizinę ištvermę.
- Tikima, kad visomis vaivorykštės spalvomis spindintis agatas suteikia visapusišką apsaugą. Jį derėtų nešiotis su savimi, kad ir kur eitumėte. Beje, manoma, kad tai vienas seniausių žmonijai žinomų akmenų. Senovėje šio mineralo žmonės dėdavo ant karių šarvų, kad suteiktų stiprybės, apsaugotų mūšyje ir pritrauktų pergalę.
- Jeigu norite, kad jums sektųsi visur ir visada, verta įsigyti turmalininio kvarco talismaną. Jame sujungiamos kvarco ir turmalino galios. Nedidelis turmalininio kvarco akmenukas panaikins blogą energiją, padės išsilaisvinti iš vidinių pančių bei užtikrins sėkmę, kad ir ko imsitės.
Gali gydyti
Nuo seno tikima, kad įvairūs brangieji akmenys pasižymi stipriomis gydomosiomis galiomis. Manoma, kad švelni rožinio kvarco energija gydo sužeistas širdis, todėl šis akmuo naudingas emociškai palūžusiems ir sergantiesiems psichikos ligomis. Teigiama, kad ametistas valo organizmą. Be to, padeda kovoti su stresu, suteikia stiprybės. Citrinas gerina virškinimą ir užtikrina ramų miegą. Yra teigiančių, kad jaspis gali apsaugoti nuo neigiamo aplinkos, elektromagnetinių bangų poveikio ar net radiacijos. Tikima, kad natūralūs perlai gali padėti turintiems vaisingumo problemų. Kvarcas malšina nuovargį, skatina greičiau gyti kaulus ir padeda turintiems žarnyno problemų. Oniksas senovėje naudotas žaizdoms gydyti. Norintiems pagreitinti medžiagų apykaitą, pagerinti virškinimą, smegenų veiklą ir regėjimą naudinga įsigyti nuostabaus grožio labradoritą. Tikima, kad nefritas teigiamai veikia sergančiuosius širdies ir kraujagyslių ligomis. Taip pat manoma, kad daro teigiamą poveikį plaučiams, inkstams ir imuninei sistemai. Karneolis gali padėti turintiems atmintiems problemų, kenčiantiems įvairius skausmus. Anksčiau naudotas inkstų ir kepenų problemoms, peršalimui, alergijoms, reumatui gydyti. Agatas laikomas gerą sveikatą užtikrinančiu brangakmeniu. Tikima, kad jis itin naudingas besigydantiems traumas, turintiems dantų ir dantenų problemų. Tiesa, gydomosiomis savybėmis pasižyminčių akmenų karaliumi laikomas turkis. Tikima, kad jis paspartina gijimo ir sveikimo procesus. Taip pat naudingas gydant gerklės, plaučių ir su galvos smegenimis susijusias ligas.
- Tikima, kad norintiems mesti rūkyti arba atsikratyti antsvorio labai naudingas turmalininis kvarcas. Jis padeda iš organizmo pašalinti toksinus, suteikia jėgų ir stiprybės.
- Senovės Babilone tikėta, kad labradoritas saugo namus nuo blogio. Dėl to šių brangakmenių dėdavo po būsto slenksčiu.
- Deimantas laikomas stipriausiu brangakmeniu Žemėje. Manoma, kad padeda palaikyti artimus santykius ir ryšius.
- Yra manančių, kad sėkmę nešantį akmenį galima pasirinkti pagal gimimo mėnesį. Gimusiems sausį tinka granatas, vasarį – ametistas, kovą – akvamarinas arba kraujo akmuo, balandį – deimantas, gegužę – smaragdas, birželį – perlai, aleksandritas arba Mėnulio akmuo, liepą – rubinas, rugpjūtį – peridotas ar sardoniksas, rugsėjį – safyras, spalį – opalas arba turmalinas, lapkritį – topazas ar citrinas, o gruodį – turkis, tanzanitas arba cirkonis.
- Meteoritas – iš kosmoso į Žemę atskriejęs akmuo. Tikima, kad jis stiprina psichinę energiją, pažadina intuiciją.
- Daugumoje senovės kultūrų ryškiai mėlyna spalva sieta su karališka kilme. Būtent dėl šios priežasties senovės Egipte lazuritas laikytas vienu brangiausių akmenų. Iš jo gamindavo skarabėjus, papuošalus, amuletus ir t. t. Šiais laikais lazuritas laikomas pusbrangiu akmeniu.
Specialisto komentaras
Filosofas, okultinių mokslų daktaras Leopoldas Malinauskas
Akmenų galiomis tikėta jau Mesopotamijos, arba Tarpupio, kultūroje. Šis tikėjimas nesvetimas ir senovės egiptiečiams. Itin gausiai spalvotaisiais akmenimis puošėsi Centrinėje Amerikoje gyvenę majai, actekai ir inkai. Vėliau nuo šios mados neatsiliko ir antikos laikų gyventojai. Akivaizdu, kad akmenys žmonijos kultūros dalimi tapo jau labai seniai. Be to, jie mistifikuojami iki šiol. Dar ir šiandien neįminta savaime judančių akmenų paslaptis, nepaaiškinta, kaip senovės kultūrų atstovai pastatė megalitinius statinius iš akmenų, sveriančių kelis šimtus tonų, kaip gebėjo taip tiksliai supjaustyti ir suleisti sunkius piramidžių luitus, kad net neišėjo į tarpelius įkišti peilio, ir pan. Tam, ko gero, tikrai neužteko vien žalvarinių kirvukų. Tad gali būti, kad akmenys mistifikuojami dėl to, jog juos bandė apdoroti ne tik žemiškos, bet ir nežemiškos civilizacijos.
Įdomu tai, kad iš pradžių akmenims buvo suteikta magiška numerologinė reikšmė. Pavyzdžiui, deimantui priskirtas skaičius 13. Jis laikytas mirties akmeniu. Vėliau atsirado tradicija kiekvieną akmenį sieti su Zodiako ženklais. Pavyzdžiui, Vėžiams siūlyta puoštis Mėnulio akmenimis, Skorpionams – deimantais, Liūtams – rubinais ir t. t. Sunku pasakyti, kiek sėkmės pritraukia brangieji ir pusbrangiai akmenys. Ko gero, labiau padėtų paprastas neišvaizdus akmenukas iš protėvių namų pamato. Jis tikrai suteiktų stiprybės ir jėgų. Beje, anksčiau žmonės važiuodami į Ameriką tiesiog nuo tako savo kieme pasisemdavo saują žvyro, įdėdavo į maišelį ir pasiimdavo su savimi. Kiti net kabindavosi tuos maišelius ant kaklų. Tai buvo pats geriausias amuletas. Tikėta, kad savi namai padeda net esant už vandenyno.
Dabar labai daug diskusijų kelia sveikatos akmeniu laikomas Rusijoje, Leningrado srityje, rastas šungitas. Jis pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Tačiau Lietuvoje randamas ir nuo seno įvairiems įrankiams gaminti naudotas titnagas turi didesnį poveikį. Vanduo, į kurį yra įmesta titnago gabalėlių, išlieka švarus ilgiau, nei tas, į kurį įmesta šungito. Be to, titnagas apsaugo nuo kalkių apnašų susidarymo. Anksčiau lietuviai į sienas įmūrydavo titnago gabalėlių. Jie neleisdavo sienoms pelyti. Be to, valstiečiai žinojo, kad reikia titnago gabalėlių primesti į šulinius. Tuomet jų nereikėdavo valyti, nes tarsi apsivalydavo patys. Žinoma, titnago niekas nededa nei į auksą, nei į sidabrą, negamina iš jo papuošalų. Tačiau jį žmonės naudoja ne vieną tūkstantmetį ir, ko gero, ne be reikalo.