Medikai sutaria, kad ankstyva ligų diagnostika itin reikšminga gydant tiek lengvesnius negalavimus, tiek sunkias ligas. Kuo anksčiau pastebimas sutrikimas, tuo didesnė tikimybė pasveikti. Anksti pastebėti trinkančią organizmo sistemų veiklą padeda biopunktūrinė diagnostika. Sužinokime daugiau.

 

Medicine,,Healthcare,And,People,Concept,-,Female,Doctor,With,TabletBiopunktūrinė diagnostika

 

Tai nauja, dar besivystanti energoinformacinės diagnostikos metodika. Pasaulyje sukurti keli tokios diagnostikos variantai: dr. R. Vollio, Nakatani, Akabane, vegetatyvinio rezonansinio testo. Nors metodai šiek tiek skiriasi, tačiau visų jų metu vertinami kūno paviršiaus biologiškai aktyvių taškų elektriniai parametrai. Matuodamas viena metodika, specialistas vertina kelis šimtus odos taškų, kita – keliolika pagrindinių kontrolinių taškų, trečia – stebi vieno ar kelių gerai veikiančių taškų atsaką į įvairius dirgiklius, vadinamuosius žymenis. Biopunktūrinės diagnostikos metodu galima nustatyti atskirų organų ar sistemų funkcijos sutrikimus ypač anksti, kol dar neatsiradę ryškių fizinių pakitimų, užfiksuojamų kitais medicinos prietaisais – rentgenu, ultragarsu, magnetiniu rezonansu. Kaip išduoda biopunktūrinės diagnostikos pavadinimas, tyrimo metu dėmesys sutelkiamas į akupunktūrinius taškus.

 

Kas tie akupunktūriniai taškai?

 

Žmogaus išorė atspindi tai, kas vyksta organizmo viduje, o vienas svarbiausių sveikatos rodiklių yra oda. Joje yra daugybė mažyčių biologiškai aktyvių taškų, kuriuose koncentruojasi nervų galūnėlės, kapiliarai ir imuninės sistemos ląstelės. Veikiant šiuos taškus (adata, masažu) galima paveikti vidaus organų veiklą. Akupunktūra, kaip gydymo metodas, nuo seno žinoma ir plačiai naudojama Rytų medicinoje.

 

Žinant aktyvių taškų buvimo vietas, specialistui nesunku suprasti, apie kokio vidaus organo problemą praneša tam tikri požymiai. Kas mums atrodo nereikšmingi dalykai, pavyzdžiui, karpa ant piršto, apgamėlis ant lūpos, spuogai ant smakro ar kt., gali pranešti apie sveikatos sutrikimus. Biopunktūrinės diagnostikos metu dėmesys sutelkiamas į kelis svarbiausius ar net porą šimtų tokių taškų kūne, todėl jokiam negalavimui nepavyks praslysti pro akis.

 

Kaip atliekamas tyrimas?

 

Tiriant vienoje rankoje laikomas pasyvus elektrodas, o kitoje aktyviu liestuku matuojami akupunktūrinio taško fizikiniai parametrai ir stebimas organizmo atsakas į tam tikrus dirgiklius. Biopunktūrinė diagnostika atliekama su labai jautria aparatūra, todėl fiksuojami menkiausi organizmo funkcijų sutrikimai ląstelių lygmenyje. Jeigu yra pakitimų, kompiuterio ekrane pastebimas rezonansinis atsakas. Tokia diagnostika visiškai neskausminga ir nekenksminga, atliekama ir vaikams. Verta žinoti, kad biopunktūrinės diagnostikos tikslumas yra 80–90 %, o jai įtakos gali turėti paciento gyvenimo būdas, persirgtos ligos, naudoti medikamentai, patirtas stresas, žalingi įpročiai.

 

Įvertinus funkcinę organų būklę ir nustačius, kad esama tam tikrų sutrikimų, specialistas parenka individualų gydymą, subalansuoja mitybą, rekomenduoja maisto papildus.

 

Kokie privalumai?

 

Vienas pagrindinių privalumų – galima tiksliai įvardinti procesus, vykstančius giliai kūne, kol dar nepasireiškė simptomai. Biopunktūrinė diagnostika suteikia gydytojui labai ankstyvą informaciją apie veiklos sutrikimus sunkiai prieinamuose organuose, taip pat endokrininėje ir imuninėje sistemose, atveria galimybes efektyviai ir tinkamai pradėti gydymą ligai dar neįsisiūbavus. Pavyzdžiui, nustačius pakitusią kasos veiklą, laiku pradėtas gydymas gali apsaugoti nuo cukrinio diabeto.

 

Svarbu pabrėžti, kad šis tyrimas neskausmingas ir nepavojingas. Neretai kiti tyrimai turi tam tikrų rizikų: atliekant rentgeno tyrimą veikia radiacija, kraujo tyrimai didina infekcijos riziką, magnetinis rezonansas netinka jaučiantiems uždaros erdvės baimę, karščiuojantiems, turintiems širdies elektrostimuliatorių, metalines kabes po operacijos, spiralę gimdoje, metalinius implantus, protezus. Biopunktūrinę diagnostiką saugu atlikti visiems.

 

Ką galima ištirti?

 

Biopunktūrinės diagnostikos metodu galima ištirti bendrą ekologinę žmogaus organizmo būseną – įvertinti, ar neveikia žalingi aplinkos veiksniai (geopatogeninės zonos, radiacija, elektromagnetiniai laukai); ar neužterštas sunkiaisiais metalais, parazitais, grybeliais, konservantais ir kt. Visi šie veiksniai gali tapti sunkių negalavimų priežastimi.

 

Virškinimo sistemos įvertinimas leidžia nustatyti, kokia mityba būtų sveikiausia konkrečiam pacientui, o kurių produktų reikia vengti, nes jie ne tik ne naudingi, bet ir kenksmingi. Stebint aktyvių taškų reakciją į specialius žymeklius, atitinkančius vieną ar kitą produktą, galima nustatyti įvairius alergenus – maisto, oro, ekologinius (aplinkos toksinus). Ši procedūra malonesnė, greitesnė nei įprasti odos ir kraujo tyrimai. Be to, rezultatai sutampa 90 % tikslumu ir suteikia daugiau papildomos informacijos. Tai padeda parinkti tinkamą mitybą turint alergijų, sergant autoimuninėmis ligomis, nutukus.

 

Biopunktūrinės diagnostikos metodu tiriama imuninės, endokrininės, nervų sistemų būklė, nustatomi hormonų pusiausvyros sutrikimai, uždegimai bei jų sukėlėjai.

 

Verta žinoti, kad biopunktūrinės diagnostikos aparatūra galima ne tik diagnozuoti ligas, bet ir gydyti pagal individualiai, specialiu dažniu parenkamas (rezonansines) programas. Jomis naikinami įvairūs ligų sukėlėjai, stabilizuojama nervų, imuninė, endokrininė sistemos.

 

Įdomu

 
  •  Apie akupunktūrinius taškus kinų tradicinėje medicinoje žinoma jau daugiau nei 3000 m.
  •  Visi turime tuos pačius akupunktūrinius taškus.
  •  Kitas biopunktūros pavadinimas yra homeosiniatrija – tai gydymo būdas, jungiantis akupunktūrą ir homeopatiją.
  •  Elektropunktūrinės diagnostikos pradininku laikomas gydytojas Reinholdas Vollis.
  •  Elektropunktūrinės kompiuterinės diagnostikos aparatas leidžia ištirti daugiau aktyvių kūno taškų.
  •  Vegetatyviniu rezonansiniu, arba Vega, testu matuojamas vieno aktyvaus taško laidumas.
 

Autorius Laima Samulė