Nedidukas Belmezo kaimelis Ispanijoje iš pirmo žvilgsnio neatrodo kažkuo išskirtinis. Tačiau tik iki tol, kol nepradedama domėtis šio krašto istorija. Palyginus visai neseniai, 1971 metais čia pradėjo vykti nepaaiškinami dalykai.

 

Nuo tų metų rugpjūčio 23 dienos Marijos Gomez Pereiros gyvenime įvyko nepaprastų dalykų. Vieną dieną, lyg iš niekur nieko ji pamatė ant virtuvės grindų ekspresionistiškai tapytą vyro veidą. Po šešių dienų paslaptingomis aplinkybėmis atsiradęs vyro portretas buvo išpjautas iš grindų ir įmontuotas cemente. Neįmanoma nupasakoti visų nuostabos, kai po dar savaitės toje pačioje vietoje atsirado dar vienas portretas… Namas, kuriame atsirasdavo paslaptingi piešiniai, buvo pastatytas istorinių kapinių vietoje, todėl buvo pradėti kasinėjimai, tikintis rasti šio fenomeno paaiškinimą.

 

Maždaug 3 metrų gylyje buvo rasti žmogaus palaikai, kurie buvo tinkamai perlaidoti. Tačiau tai nesustabdė šio reiškinio. Praėjus dviem savaitėms atsirado dar vienas vyro atvaizdas, o dar po dvejų savaičių – moters portretas, apsuptas 9 – 15 mažesnių veidukų.

 

Mistiškieji paveikslai į Belmezą pritraukė minias žiūrovų. Kartais žmonių portretai atsirasdavo ir dingdavo tą pačią dieną, kiti išlikdavo ilgiau. Joks turistas negalėjo žinoti, kiek ir kokių paveikslų atvykęs pamatys. Kambarys, kuriame vyko šie paranormalūs reiškiniai, buvo nuolatos filmuojamas, todėl įrašuose matyti skirtingi paveikslai, kurie vienu metu yra, o kitu – nebėra. Įrašuose taip pat girdėti paslaptingi šnabždesiai ir raudos.

 

Grindys buvo nuplėštos daugybę kartų. Nepaisant to, veidai kiekvieną kartą atsirasdavo, kai grindys vėl būdavo sudedamos. Veidai buvo šveičiami ir gramdomi, tačiau jie vis tiek išliko, nors ir truputį pasikeitę ir išblukę. Dar keisčiau, kad bėgant laikui, veidai seno. Chemikai ne kartą tikrino cemento pavyzdžius, tačiau nerado jokių dažų pėdsakų.

 

Iki šiol neaišku, kodėl paslaptingai atsiranda ir dingsta veidų portretai šiuose namuose. Gal tai apgaulė? Gal kerai? Gal jie atsiranda dėl kažkokių psichogenetinių galių? Buvo pastebėta, kad veidų išraiška kinta priklausomai nuo M. Pereiros nuotaikos…

 

Paspaudę nuorodą pamatysite paslaptinguosius Belmezo veidus: