Visi nori džiaugtis sveika, lygia ir skaisčia oda. Deja, tam tikrų odos problemų neišvengia daugelis. Priemonės su baltuoju ichtiolu padės odai pasveikti ir užkirs kelią bėrimams, pleiskanojimui, niežėjimui. Kas tai per komponentas ir kokiomis savybėmis jis pasižymi?

 

Image,With,Beautiful,Brunette,Girl,Touching,Her,Face,On,GreyApie baltąjį ichtiolą 

 

Baltasis ichtiolas, dar vadinamas ichtamoliu, yra natūralios kilmės unikali žaliava, išgaunama iš bituminių skalūnų (plonais sluoksneliais ar plokštelėmis skylančių uolienų) angliavandenilių, juos distiliuojant. Žodis „ichtiol“ kilęs iš lotyniško žodžio ichthys, reiškiančio žuvies ženklą. Šis pavadinimas žymi tai, kad skalūnuose, iš kurių išgaunamas ichtiolas, yra gausybė inkliuzinių priešistorinių žuvų fosilijų. Dermatologijoje ir kosmetikos gamyboje baltasis ichtiolas – vienas iš nedaugelio natūralių veikliųjų medžiagų pavyzdžių. Dėl išskirtinių regeneracinių savybių ichtiolas itin populiarus gaminant įvairias odos ir plaukų priežiūros priemones.

 

Ichtiolo sudėtyje esantys ekologiški sieros junginiai pasižymi stipriu antibakteriniu poveikiu. Medžiaga gaunama iš gamtos, todėl nesukelia jokio teratogeninio, kancerogeninio ir mutageninio poveikio. Tad tinka naudoti ne tik suaugusiesiems, bet ir nėščiosioms, naujagimiams, kūdikiams. Baltasis ichtiolas gerai toleruojamas, saugus tiek trumpalaikiam, tiek ilgalaikiam naudojimui. Universalus baltojo ichtiolo poveikis įrodytas klinikiniais ir toksikologiniais tyrimais.

 

Koks poveikis?

 

Baltasis ichtiolas pasižymi nuo uždegimų sergstinčiu, priešgrybeliniu, antibakteriniu, antiseptiniu ir antiseborėjiniu poveikiu, mažina odos niežėjimą, minkština suragėjusią odą, gerina kraujotaką ir neleidžia susidaryti pleiskanoms. Produktai su baltuoju ichtiolu skatina odos atsinaujinimą, todėl padeda prižiūrėti sunkiai gyjančias vietas. Ichtiolas taip pat stimuliuoja miegančių plaukų svogūnėlių augimą, maitina plaukus.

 

Ši medžiaga naudojama gydant įvairias ligas (aknė, seborėjinis dermatitas, peroralinis dermatitas, atopinis dermatitas, psoriazė), kai kuriuos odos grybelinius susirgimus. Ichtiolas veiksmingas profilaktikai, taip pat kasdienei jautrios odos priežiūrai. Kosmetikoje vis populiarėja kaip sudėtinė galvos ir viso kūno odos priežiūros priemonių dalis.

 

Kada ir kaip naudoti?

 

Kosmetikos ir higienos priemonės su ichtiolu naudojamos dvejopai – gydant jau esamą problemą arba prevenciškai, norint užkirsti kelią nepageidaujamiems simptomams. Kaip gydomąją priemonę, esant odos paraudimui ir sudirgimui, dėmėms ir spuogams, riebalų sekrecijos sutrikimams, pleiskanoms, niežėjimui, taip pat bakterinėms ir grybelinėms infekcijoms, ichtiolo pastą reikia tepti plonu sluoksniu ant pažeistos odos kelis kartus per dieną. Jei reikia, nepertraukiamai galima naudoti 8–10 savaičių.

 

Susidūrus su gausiu galvos odos pleiskanojimu, seborėjiniu dermatitu, galvą galima trinkti kiekvieną ar kas antrą dieną, kol odos būklė pagerės. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad baltasis ichtiolas – puiki alternatyva akmens anglies deguto šampūnams, kuriuos įprasta naudoti turint probleminę galvos odą.

 

Profilaktiškai, saugant odą nuo galimų negalavimų, kasdien galima naudoti prausimosi gelį ar prausiklį, šį rekomenduojama naudoti du kartus per dieną.

 

Įdomu

 
  •  Apie baltojo ichtiolo naudą žinoma daugiau nei 100 metų.
  •  Baltajame ichtiole didelė sieros koncentracija (11–13,5 %).
  •  Ši medžiaga tirpi vandenyje.
  •  Gali įeiti į kremų, losjonų, šampūnų, prausimosi gelių, plaukų kaukių ir kitų kosmetikos priemonių sudėtį.
  •  Aukštas saugumo koeficientas (MoS).
  •  Geros gamybos praktikos (GGP) standartų kontroliuojama gamyba.
  •  Atitinka ES direktyvos ,,REACH“ reikalavimus.
  •  Naudojamas ir veterinarijoje.
 

Autorius Laima Samulė