XXI amžiuje botoksas tapo panacėja, grožio sensacija. Botokso procedūros atliekamos ne tik norint sumažinti raukšles, bet ir dėl sveikatos, pavyzdžiui, jei pernelyg gausiai prakaituojama. Netolimoje ateityje ši medžiaga gali būti naudojama net širdies aritmijai (plakimo sutrikimams) gydyti.Tačiau šioms procedūroms ryžtasi ne visi. Tuo labiau, kad kartais pasigirsta kalbų apie nepageidaujantį poveikį ir toksines medžiagas. Visi gali išbandyti natūralias ir saugias botokso alternatyvas.

 

botoksas

Botoksas arba botulino toksino serumas yra medicininis preparatas ir neurotoksiškas baltymas, turintis labai pavojingą šalutinį poveikį. Didelėmis dozėmis botoksas gali būti labai pavojingas. Tačiau mažais kiekiais jis naudojamas atpalaiduoti raumenis, sustabdyti raumenų spazmus ir kosmetinėse procedūrose lyginti raukšles ir sumažinti prakaitavimą. Baimindamiesi dėl galimos grėsmės sveikatai, kai kurie žmonės ieško natūralių alternatyvų šiai cheminei medžiagai.

 

Naudoti natūralias kosmetikos priemones, kurių sudėtyje yra alavijų gelio, avižų, kaktusų ekstrakto, meškauogių, levandų, rožių eterinių aliejaus ir antioksidantų. Manoma, kad šios sudėtinės dalys atjaunina odą, ypač, jei naudojamos nakčiai.

 

Dar viena saugi alternatyva botulino toksinui: kosmetikos priemonės su alfa hidroksirūgštimis, hialurono rūgštimi, retinoliu, antioksidantais bei vitaminu C. Šios medžiagos kolageno gamybą organizme, todėl galima išvengti prieštaringai vertinamų botulino toksino injekcijų.

 

Kitas pasirinkimas – kremai, serumai ir kitos priemonės su amatokinu. Šių kosmetikos priemonių kūrėjai teigia, kad amatokinas pastebimai sumažina raukšles, suvienodina odos toną ir skatina odos regeneraciją. Tačiau kol kas šios priemonės yra labai brangios.

 

1996 metais britų vėžio formų tyrėjas dr. Colinas Whitehurstas fotodinaminę šviesą naudojo šviesai jautrių vaistų, naudojamų odos vėžiui gydyti, aktyvavimui, atrado dar vieną fotodinaminės šviesos ypatybę. Taikant „Omnilux“ šviesos terapiją skatinamas odos gijimas ir atsinaujinimas. Odos būklė pastebimai pagerėja, sumažėja randai ir raukšlės praėjus maždaug trims mėnesiams po procedūros.

 

Tyras kokosų aliejus gali būti vartojamas išoriškai ir į vidų, kad jame esančios medžiagos skatintų odos sluoksnių atsinaujinimą. Kokosų aliejus drėkina ir atstato jungiamuosius ir pažeistus odos audinius, dėl kurių dažniausiai atsiranda raukšlių.

 

Natūraliame alavijų gelyje yra 1 – 3 procentų alfa hidroksirūgščių. Tai pats stipriausias pastarųjų rūgščių visiškai natūralus šaltinis, randamas gamtoje.

 

Kad neprireiktų nei galimai toksiškų botulino injekcijų, nei brangių kosmetikos priemonių, oda reikia rūpintis dar tada, kai ji didelių problemų nekelia. Reikėtų mesti rūkyti, nes rūkymas pagreitina odos senėjimo procesus bei raukšlių atsiradimą. Vengti Saulės šviesos ir soliariumų. Jeigu reikia išeiti saulėtą dieną į lauką, odą patepti priemonėmis su apsauginiais filtrais nuo Saulės, užsidėti skrybėlę ir (arba) veidą slėpti po skėčiu. Saugoti odą ir naudotis specialias, kokybiškas priemones nuo šalčio, vėjo ir kitų kenksmingų sąlygų. Taip pat raukšlių atsiradimą skatina stresas, todėl pasistengti jo išvengti, išmokti atsipalaiduoti, pavyzdžiui, pradėti medituoti ar daryti specialią mankštą. Praktikuoti sveiką gyvenimo būdą, valgyti daug daržovių, vaisių, uogų bei produktų, kuriuose gausu omega 3 riebiųjų rūgščių, pavyzdžiui, lašišos ar graikinių riešutų. Laikantis šių taisyklių odos senėjimą galima atidėti net dešimtmečiu.