Daugelis moterų pripažįsta, kad aukštakulniai nėra patys patogiausi batai, tačiau tvirtina, kad jų grožis atperka visus nemalonius pojūčius. Aukštakulniai bateliai – neatsiejamas šiuolaikinės, seksualios ir profesionalios moters atributas, dažnai silpnosios lyties atstovei suteikiantis pasitikėjimo savimi.

 

Vieno britų tyrimo metu nustatyta, kad moterys, kurios kasdien avi batus su aukštais kulnais, turi trumpesnius blauzdos raumenis ir silpnesnes Achilo sausgysles, nei tos, kurios renkasi lygiapadę avalynę.

 

Aukštakulnių mėgėjos dažnai skundžiasi priekinės pėdos dalies skausmu, nes šiai pėdos daliai tenka visas kūno svoris. Dėl šios priežasties gali atsirasti skausmas kelių ir nugaros srityse.

 

Moterys, ypač labai jaunos ir vyresnio amžiaus, labiau rizikuoja nukristi dėl per aukštų batų kulnų. Pavojinga aukštakulnius avėti ir toms moterims, kurios turi antsvorio. Joms aukštakulniai gali sukelti ne tik pėdos, stuburo ar sąnarių skausmus, bet ir pėdų traumas, lūžius. Chroninis skausmas kojų ir stuburo srityse gali sukelti migreninius galvos skausmus.

 

Batų aukštais kulnais nereikėtų dažnai avėti toms moterims, kurių kojų venos išsiplėtusios arba jos turi tokį genetinį polinkį. Tačiau venų varikozė gali atsirasti ir toms moterims, kurių giminėje tokių ligos atvejų nebuvo, jeigu jos kasdien avės vadinamuosius batus žudikus.

 

Aukštakulnių mylėtojos rizikuoja susirgti osteoartritu – degeneracine sąnarių liga. Priemonė šiai skausmingai ligai išvengti – avėti batus žemais kulnais arba visai be jų.